Skocz do zawartości

Jaki hak wybrać?


konda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o opinie- który hak wybrać do sporadycznego użytkowania w Yarisie 1,4 diesel?

Kula haka demontowana automatycznie, np taki: 

http://allegro.pl/automat-wypinany-hak-holowniczy-toyota-yaris-2-hit-i6618034464.html#thumb/2

 

Kula haka przykręcana na dwie śruby, np taki:

http://allegro.pl/hak-toyota-yaris-2-ii-od-2005-do-2012-modul-wiazka-i6899042440.html

 

Hak będzi używany sporadycznie, czy są jakieś problemy z obsługą tych haków automatycznych?

Co można w nich popsuć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wybieram ze stałą kulą (na śruby). Są dwa plusy - chroni przed parkingówkami, nie musisz się martwić o montaż/demontaż -  w zimie gdy "gniazdo tego wypinanego" będzie zawalone zmarzniętym błotem/śniegiem.

Dodatkowo w niektórych krajach, gdy masz hak wypinany i jedziesz bez przyczepy to musisz go wypinać... przy stałym jeździsz cały czas.

Minus - dla kogoś może być nieestetyczny, mi osobiście nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 00Tom00 napisał:

Ja zawsze wybieram ze stałą kulą (na śruby). Są dwa plusy - chroni przed parkingówkami, nie musisz się martwić o montaż/demontaż -  w zimie gdy "gniazdo tego wypinanego" będzie zawalone zmarzniętym błotem/śniegiem.

Dodatkowo w niektórych krajach, gdy masz hak wypinany i jedziesz bez przyczepy to musisz go wypinać... przy stałym jeździsz cały czas.

Minus - dla kogoś może być nieestetyczny, mi osobiście nie przeszkadza.

mhm. tylko ze nie wolno jezdzic z hakiem jak się go nie używa. i nie maj już "stałych" haków w żadnej ofercie. w całej UE nie wolno już takich montować, ani jeździć z nimi jak się nic nie ciągnie. takze słaby argument z tymi parkingówkami.

 

takze jedyna zaleta na śruby to cena. bo wlasnie upierdliwiej się go usuwa... ale IMHO nie na tyle upierdliwiej przy sporadycznym używaniu, żeby dopłacać do automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jimbo22 napisał:

mhm. tylko ze nie wolno jezdzic z hakiem jak się go nie używa. i nie maj już "stałych" haków w żadnej ofercie. w całej UE nie wolno już takich montować, ani jeździć z nimi jak się nic nie ciągnie. takze słaby argument z tymi parkingówkami.

 

takze jedyna zaleta na śruby to cena. bo wlasnie upierdliwiej się go usuwa... ale IMHO nie na tyle upierdliwiej przy sporadycznym używaniu, żeby dopłacać do automatu.

 

Hmm a skąd takie rewelacje - pierwsze słyszę... - proszę o podstawę prawną...
Skoro w PL nie trzeba demontować kuli to za granicą również - konwencja wiedeńska. Chyba że w tym roku się zmieniły przepisy - jeśli tak to bardzo chętnie się z nimi zapoznam - proszę o przytoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, 00Tom00 napisał:

 

Hmm a skąd takie rewelacje - pierwsze słyszę... - proszę o podstawę prawną...
Skoro w PL nie trzeba demontować kuli to za granicą również - konwencja wiedeńska. Chyba że w tym roku się zmieniły przepisy - jeśli tak to bardzo chętnie się z nimi zapoznam - proszę o przytoczenie.

sorki, fakt. źle zinterpretowałem przepisy. w PL nie ma obowiązku demontowania kuli - prawnie. jest tylko wymog takiej mozliwosci... i jakies pierdoły o zasłanianiu tablicy. mea culpa.

 

ALE... IMHO jazda z hakiem i pisanie że z hakiem lepiej bo chroni, to skrajny egoizm. Hak jest bardzo niebezpieczny i ze zwykłej przyzwoitości należałoby go zdemontować... nie po to robi się strefy zgniotu, żeby potem jeździć ze szpikulcem przed zderzakiem...

 

a co do konwencji wiedeńskiej - powodzenia w powoływaniu się na nią w Austrii, Niemczech na urlopie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jimbo22 napisał:

sorki, fakt. źle zinterpretowałem przepisy. w PL nie ma obowiązku demontowania kuli - prawnie. jest tylko wymog takiej mozliwosci... i jakies pierdoły o zasłanianiu tablicy. mea culpa.

 

6 minut temu, jimbo22 napisał:

ALE... IMHO jazda z hakiem i pisanie że z hakiem lepiej bo chroni, to skrajny egoizm. Hak jest bardzo niebezpieczny i ze zwykłej przyzwoitości należałoby go zdemontować... nie po to robi się strefy zgniotu, żeby potem jeździć ze szpikulcem przed zderzakiem...

 

Z jednej strony masz racje, ale z drugiej strony szlag mnie trafiał jak pod marketem miałem poobijany w każdym aucie zderzak. Ja wiem że samochód to narzędzie i nie ma co się przywiązywać, ale lubię jeździć zadbanym autem. Odkąd w autach mam hak to często na kapturku widzę "obcy" lakier... w przypadku jego braku znów miałbym obity zderzak.

Strefy zgniotu - myślę że taki hak na bezpieczeństwo nie będzie jakoś znacząco wpływał (ale to tylko moje zdanie), na zniszczenia w aucie owszem, ale gdyby przyczynił się do uszkodzenia ciała, to myślę że siła uderzenia byłaby tak duża że jego brak by tu nic nie zmienił... Ale tak jak mówię - to tylko moje odczucie więc się nie upieram że jest inaczej.

6 minut temu, jimbo22 napisał:

 

a co do konwencji wiedeńskiej - powodzenia w powoływaniu się na nią w Austrii, Niemczech na urlopie :) 

 

Akurat w Niemczech i Austrii mam bardzo miłe wspomnienia jeśli chodzi o policję. Bardzo fajnie mi się z nimi dogadywało, ale może trafiłem na "normalnych". W sumie to w DE jestem co miesiąc przejazdem i z tego co zzuważyłem to policja nie "czepia się", jesli tylko się nie przegina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎07‎-‎26 o 21:02, 00Tom00 napisał:

Ja zawsze wybieram ze stałą kulą (na śruby). Są dwa plusy - chroni przed parkingówkami,

 

Nie jestem pewien na ile to ochrona, a na ile szansa na pogięte tylne podłużnice przy niewielkiej stłuczce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎07‎-‎27 o 10:03, jimbo22 napisał:

mhm. tylko ze nie wolno jezdzic z hakiem jak się go nie używa. i nie maj już "stałych" haków w żadnej ofercie. w całej UE nie wolno już takich montować, ani jeździć z nimi jak się nic nie ciągnie. takze słaby argument z tymi parkingówkami.

 

 

Bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.