Skocz do zawartości

Jaki odkurzacz do domu / majsterkowania?


PiQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem na etapie kończenia remontu jednego piętra w domu. Przydałby się jakiś odkurzacz (w sumie na już). Wymagania: musi mieć gniazdo do podłączenia elektronarzędzi (hebel elektryczny, bruzdownica, pilarka). No i oczywiście przede wszystkim musi sobie w miarę poradzić z pyłem i kurzem poremontowym. Po remoncie fajnie jakby się dało go wykorzystać do sprzątania w domu no i oczywiście majsterkowania. Budżet to do ok 400zł.

Jako że odkurzacz jest w miarę szybko potrzebny skłaniam się do kupna tych marketowych..... Wstępnie upatrzyłem sobie MacAllister 1400W 30L z Castoramy za 388żł

https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/warsztat-i-organizacja/urzadzenia-do-czyszczenia/odkurzacze-warsztatowe/odkurzacz-macallister-30-l-1400-w.html#product

Ktoś ma doświadczenie z tym sprzętem? A może polecicie coś innego godnego zainteresowania.

Z góry dzięki za opinie i sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PiQ napisał:

Witam

 

Jestem na etapie kończenia remontu jednego piętra w domu. Przydałby się jakiś odkurzacz (w sumie na już). Wymagania: musi mieć gniazdo do podłączenia elektronarzędzi (hebel elektryczny, bruzdownica, pilarka). No i oczywiście przede wszystkim musi sobie w miarę poradzić z pyłem i kurzem poremontowym. Po remoncie fajnie jakby się dało go wykorzystać do sprzątania w domu no i oczywiście majsterkowania. Budżet to do ok 400zł.

Jako że odkurzacz jest w miarę szybko potrzebny skłaniam się do kupna tych marketowych..... Wstępnie upatrzyłem sobie MacAllister 1400W 30L z Castoramy za 388żł

https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/warsztat-i-organizacja/urzadzenia-do-czyszczenia/odkurzacze-warsztatowe/odkurzacz-macallister-30-l-1400-w.html#product

Ktoś ma doświadczenie z tym sprzętem? A może polecicie coś innego godnego zainteresowania.

Z góry dzięki za opinie i sugestie :)

Ja do porządków po budowie kupilem karchera mv3. Wciągał pył, gruz i dał rade 😀. Teraz używamy go w domu i jest ok. Tyle że gniazdo na elektronarzędzia ma dopiero mv4 ktory ma z tego co pamietam jeszcze lepszy ciąg. Ogólnie polecam ten sprzęt bo lekko ze mną nie miał :).

Pozdro PiQ :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na budowę kupiłem karchera MV3. Stosunkowo tani (250-300 zł), worki czy filtry - bez problemu w necie czy w sklepie można zakupić. Można też bez worka (ma filtr). Sprzęt firmowy, więc jakieś szczotki, końcówki, części - kupisz bez problemu - to przewaga nad markami marketowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, PiQ napisał:

Po oglądnięciu na zywo MacAllistera oraz Kärchera stwierdziłem ze jednak pójdę w Kärchera. Do budżetu dołożyłem 50pln i zakupiłem model wd3p :)

 

 

I słusznie. Plastik jest w większości przypadków lepszy od stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 1.08.2017 o 08:38, PiQ napisał:

Po oglądnięciu na zywo MacAllistera oraz Kärchera stwierdziłem ze jednak pójdę w Kärchera. Do budżetu dołożyłem 50pln i zakupiłem model wd3p :)

 

Jak się spisuje wd3p?

Bo planuje zakup i się zastanawiam miedzy Karcher WD3P, a Graphite 59G607.

Miał może ktoś do czynienia z tym Graphite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Olleo napisał:

Czy one mają:
- gniazdo z softstartem?
- uziemienie rury i komory (aby zapobiec zapłonowi pyłu?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

 

Od ponad 20 lat użytkuję dwa odkurzacze "baniakowe", wciągając nimi kurz, pyły, także popiół z kominka i nigdy nic się nie próbowało zapalić. Jeden ma baniak metalowy, drugi plastikowy, i żaden nie jest uziemiony. Rury są plastikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Od ponad 20 lat użytkuję dwa odkurzacze "baniakowe", wciągając nimi kurz, pyły, także popiół z kominka i nigdy nic się nie próbowało zapalić. Jeden ma baniak metalowy, drugi plastikowy, i żaden nie jest uziemiony. Rury są plastikowe.
Ja też używam nawet domowy zelmer do odciągania pyłu z pił i nic nie wybucha, ale profesjonalne odciągi mają uziemienie nie bez przyczyny.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Olleo napisał:

Ja też używam nawet domowy zelmer do odciągania pyłu z pił i nic nie wybucha, ale profesjonalne odciągi mają uziemienie nie bez przyczyny.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

Oczywiście, mają także instalacje tryskaczowe i wykrywania pożarów, ale to inna skala zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2017 o 00:58, radek_p14 napisał:

 

Jak się spisuje wd3p?

Bo planuje zakup i się zastanawiam miedzy Karcher WD3P, a Graphite 59G607.

Miał może ktoś do czynienia z tym Graphite?

 

Co prawda Graphite nie używałem więc nie mam porównania. Jedynie mogę go porównać do parkside :P i jest duża różnica na + dla WD3P. Jak w Karcherze filtr jest zawalony pyłem z gładzi to ciągnie tak sobie (nie dziwne w sumie jak cały zalepiony) ale jak się go oczyści lub założy nowy to wciąga wszystko co się tylko zmieści w rurę. Brakuje mi 2 rzeczy:

1. otrzasacza filtra (ale to da się przebolec)

2. regulacji siły ciągu (czasem jednak za mocno zaciąga)

 

19 godzin temu, Olleo napisał:

Czy one mają:
- gniazdo z softstartem?
- uziemienie rury i komory (aby zapobiec zapłonowi pyłu?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

 

chyba nie

nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PiQ napisał:

 Jak w Karcherze filtr jest zawalony pyłem z gładzi to ciągnie tak sobie, ale jak się go oczyści lub założy nowy to wciąga wszystko co się tylko zmieści w rurę.

Brakuje mi:  regulacji siły ciągu (czasem jednak za mocno zaciąga)

 

Mam jakieś takie dziwne skojarzenia... :swinka:  :hehe:  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, romano11 napisał:

 

Mam jakieś takie dziwne skojarzenia... :swinka:  :hehe:  ;)

 

jeśli pomyślałem o tym co Ty pomyślałeś to jesteś świntuch :swinka::hehe:

 

Na podłodze mam płyty OSB i żeby choć trochę je ochronić podczas remontu przykryłem je grubą czarną folią budowlaną. Jak jest filtr wyczyszczony to mam problem żeby odkurzać bo zasysa mi folię. Potem to sprzątanie śmiesznie wygląda sprzątając chodzę jak na szczudłach trzymając folię nogami......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Po oglądnięciu na zywo MacAllistera oraz Kärchera stwierdziłem ze jednak pójdę w Kärchera. Do budżetu dołożyłem 50pln i zakupiłem model wd3p

Podbije na trochę. Gdzie kupiłeś odkurzacz? I jak ci się sprawdza na tą chwilę ponieważ też mam trochę gładzi do zebrania a szkoda mi odkurzacza domowego.

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem prosto od Karchera. Miałem wybrany model, wykonałem jeden telefon i zamówiłem sobie do domu kuriera (chyba był wlczony w cene lub jakiś śmieszny koszt). Na drugi dzień odkurzacz już pracował u mnie.

 

W dalszym ciągu sprawuje się bardzo dobrze i jest w ciągłym użytku. W ten weekend odkurzacz też miał co robić - 6 pełnych pojemników odkurzacza pyłu betonowego (szlifowanie wylweki betonowej ktora wyszła troche za wysoko). Jedyny problem to co jakiś czas trzeba wytrzepać filtr bo się "zakleja" pyłem. Ale wystarczy go zdjąć i popukać o wnętrze pojemnika i dalej ciągnie jak szalony. Z pyłem gipsowym będzie się zatykał trochę szybciej ale jeśli nie masz do posprzątania hali to dasz radę co jakiś czas wytrzepać filtr. Nie wiem jak sobie poradzi z żyrafą czy jednak nie będzie się za szybko zatykał pyłem (do samych gładzi miałem człowieka z własnym sprzętem). Do żyrafy to jednak chyba potrzeba coś z otrzepywaniem filtra.

Jeśli masz do posprzątania pomieszczenie po szlifowaniu to jednak radzę pozamiatać i pozbierać pył z grubsza a potem "dosprzątać" odkurzaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
3 godziny temu, exor napisał:

Przeleciałem ten temat i wychodzi mi na to, że nie kupię odkurzacza, którym ogarne wszystkie te rzeczy:

- popiół z kominka

- samochód

- garaż/kotłownia

- drobne prace remontowo/budowlane

 

 

?

czemu ? kupisz, jedynie do kominka musisz dokupić separator popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.