Skocz do zawartości

40 kpln


Pi_

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję pomysłu na samochód. Założenia następujące:

 

Wiek samochodu do 4 lat

Niski próg dla pasażera z przodu i nisko ułożone siedzenie tak aby osoba niepełnosprawna była w stanie łatwo wsiąść.

Duża przestrzeń bagażnika taka, żeby pomieściła wózek inwalidzki

 

Kwota około 40 kzł  chętniej polizingowy a nie perełka z DE z przebiegiem 198 kkm 😁

 

Myślałem o polo, ewentualnie clio grant cośtam. Benzyna bo jazda około komina.

 

Podrzćcie proszę swoje typy bo nie znam się.

 

Ma być względnie tanio i bezawaryjnie... jak dla siebie 😎

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

 

Pi_

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pi_ napisał:

Myślałem o polo, ewentualnie clio grant cośtam. Benzyna bo jazda około komina

 

Fabia 2 kombi z końcówki produkcji?

Dość goła, ale nowa, dacia dokker?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pi_ napisał:

Niski próg dla pasażera z przodu i nisko ułożone siedzenie tak aby osoba niepełnosprawna była w stanie łatwo wsiąść.

idealnie te warunki spelnia c5. Do wysiadania czy wsiadania obniżasz zawieszenie a do jazdy masz normalna wysokość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, angrius napisał:

idealnie te warunki spelnia c5. Do wysiadania czy wsiadania obniżasz zawieszenie a do jazdy masz normalna wysokość...

Może i spełnia, tylko znalezienie takiego 4 latka za 40k w wersji Exclusive (bo tylko taka ma pneumatyczne zawieszenie) nie wyciągniętego z francuskiego stawu lub odwiniętego z drzewa to jak trafienie '6' w lotto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, iwik napisał:

Może i spełnia, tylko znalezienie takiego 4 latka za 40k w wersji Exclusive (bo tylko taka ma pneumatyczne zawieszenie) nie wyciągniętego z francuskiego stawu lub odwiniętego z drzewa to jak trafienie '6' w lotto.

 

NIestety, raczej trzeba by dolozyc z 40-50% do budzetu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

5 godzin temu, Pi_ napisał:

 

Wiek samochodu do 4 lat

Niski próg dla pasażera z przodu i nisko ułożone siedzenie tak aby osoba niepełnosprawna była w stanie łatwo wsiąść.

Duża przestrzeń bagażnika taka, żeby pomieściła wózek inwalidzki

Kwota około 40 kzł  chętniej polizingowy a nie perełka z DE z przebiegiem 198 kkm 😁

Ma być względnie tanio i bezawaryjnie... jak dla siebie 😎

 

 

 

 

Może skoda roomster? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, format napisał:

 

Fabia 2 kombi z końcówki produkcji?

Dość goła, ale nowa, dacia dokker?

 

kiedyś fabia I kombi była dość dobra  - postaramy się zweryfikować arganoleptycznie

:piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, angrius napisał:

idealnie te warunki spelnia c5. Do wysiadania czy wsiadania obniżasz zawieszenie a do jazdy masz normalna wysokość...

faktycznie kolega mnie takim kiedyś przewiózł... przymierzymy i zobaczymy co z budżetem :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 51cent napisał:

Może skoda roomster? 

 

 

to też mamy w zasięgu do przymiarki - dzięki, choć mam wrażenie, że jest ona trochę wyższa od fabii :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

NIestety, raczej trzeba by dolozyc z 40-50% do budzetu ;)

 

 

http://www.citroenselect.pl/pl/Wybierz-samochod/Citroën-C5-III-1-6-16V-Benzyna/7615

 

 

skrytykujecie? w sumie rocznik poza zakładanym wiekiem ale zawsze musi być jakiś kompromis...

 

pojeździ toto  z tym silnikiem i konfiguracji zakładając względną uczciwość dielera?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Pi_ napisał:

J

 

 

http://www.citroenselect.pl/pl/Wybierz-samochod/Citroën-C5-III-1-6-16V-Benzyna/7615

 

 

skrytykujecie? w sumie rocznik poza zakładanym wiekiem ale zawsze musi być jakiś kompromis...

 

pojeździ toto  z tym silnikiem i konfiguracji zakładając względną uczciwość dielera?

 

 

jesli się nie mylę to z 1.6 nie bylo hydrozawieszenia. Po drugie 1.6 nie polecają bo jest jakis wadliwy. Jesli juz to 1.8 a optymalny jest 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, angrius napisał:

jesli się nie mylę to z 1.6 nie bylo hydrozawieszenia. Po drugie 1.6 nie polecają bo jest jakis wadliwy. Jesli juz to 1.8 a optymalny jest 2.0.

dzięki a podpowiedzi :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

29 minut temu, Enter napisał:

Upewnij się jakie ma zawieszenie - jeśli zwykłe nie będzie żadnej zmiany wysokości.

 

 

napisali 

 

  • reg. wysokość podwozia

 

ile w tym prawdy - nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, darekpdkp napisał:

Nie myslales o nowym tipo ,tylko nie wiem  czy wozek wejdzie do bagaznika

 

 

widzę, że zaczynają się od ~50 kzł - trochę za dużo jak za fiata ;-))

 

dzięki  za podpowiedź :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, angrius napisał:

jesli się nie mylę to z 1.6 nie bylo hydrozawieszenia. Po drugie 1.6 nie polecają bo jest jakis wadliwy. Jesli juz to 1.8 a optymalny jest 2.0.

 

1.8 i 2.0 to beda juz starocie, bo te silnik chyba byly przez pierwsze 2 lata produkcji C5.

1.6 THP moze byc z hydro, ale to silnik specjalnej troski i ine bez powodu ich ceny sa sporo nizsze niz 2.0hdi.

2.0 w tej budzie jedzie slabiutko, do tego ma skrzynie 5b i na autostradach jest glosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Enter napisał:

A są jakieś tańsze nowe nie fiaty podobnej wielkości znacznie tańsze ?

Nie wiem czy tu nie będzie problemu z wysokością fotela, ale za 50k PLN można wyjechać z salonu Oplem Merivą w wersji Enjoy. Silnik nie powala mocą, bo 1.4 100KM, ale zakładam, że autorowi nie zależy na wyścigach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pi_ napisał:

Niski próg dla pasażera z przodu i nisko ułożone siedzenie tak aby osoba niepełnosprawna była w stanie łatwo wsiąść

 

Z ciekawosci spytam, czy masz doswiadczenie w przewozeniu tej osoby?

Z reguly wiem, ze osoby z niepelnosprawnoscia wola miec fotel jednak wlasnie deko wyzej. Bo wsiasc to wsiada, ale juz problem z wyjsciem jest duzy jak fotel jest nisko.

Jak osoba na wozku (nie chodzaca wcale), to tez trzeba sie gleboko schylic, aby taka osobe podniesc z niskiego fotela.

 

Przemysl ten warunek. No chyba ze to jakis specjalny typ niepelnosprawnosci I masz to juz obcykane :ok:

 

Ja to bym sie sklanial do czegos w rodzaju Suzuki SX4, albo Dacii Sandero Stepway. Nie wiem w jakim stopniu wozek sie sklada.

Jak sie slabo sklada, to jakies kombi chyba, albo cos w rodzaju Citroena Berlingo/Skoda Roomster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pi_ napisał:

Ma być względnie tanio i bezawaryjnie... jak dla siebie 😎

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

 

Pi_

 

 

Coś w stylu Caddy może? 

Fiat Doblo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.