Skocz do zawartości

Pytanie o silnik 1.4 ze stilo


mikustcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Centomaniaków!

Zostałem naprowadzony na ten kącik, jako do najbardziej obeznanych w silnikach, więc przychodzę pytać ;)

W moim Stilo 1.4 z 2004r nastała konieczność wymiany serducha. Fabrycznie jest tam motor 843a1000, i czy można go zastąpić silnikiem 192b2000 pozostawiając sterownik silnika. Z tego co próbowałem ustalić, to wybrane części tych silników np koło zębate czy tłok są takie same a za różnicę mocy 95 i 90 km odpowiada ecu.

Czy ktoś może pofwierdzić kompatybilność tych silników lub wskazać różnice, bo jeśli była by możliwość, to rozejrzałbym się za nowszym silnikiem z większym prawdopodobieństwem mniejszego przebiegu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

podbijam temat z lepszymi zdjęciami, osprzęt z p1 mam, a tu się trafił taki słupek w dobrej cenie z małym nalotem.

kiedyś coś czytałem że wystarczy nie podłączyć tej zmiennej fazy i jeździ normalnie.

 

Silnika prawdopodobnie z punto 2013r.

silnik 1.jpg

silnik 2.jpg

silnik 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rapid136 napisał:

podbijam temat z lepszymi zdjęciami, osprzęt z p1 mam, a tu się trafił taki słupek w dobrej cenie z małym nalotem.

kiedyś coś czytałem że wystarczy nie podłączyć tej zmiennej fazy i jeździ normalnie.

 

Silnika prawdopodobnie z punto 2013r.

To jest multiair, a nie starjet.
Starjet zadziała, multiair wątpie ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 28.01.2018 o 15:23, guttek napisał:

naprosciej chyba glowiczke z walkami zalozyc

całą kpl. głowicie, czy tylko tą cześć z wałeczkami?

fajnie by było dolną cześć zostawić.

 

jest sens coś poprawiać w głowicy? planowanie, kanały zawory na 3 katy? wałki będą seria na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.