Skocz do zawartości

Sierpień ... wakacje za półmetkiem a tu cisza


Lisek

Rekomendowane odpowiedzi

Miną półmetek wakacji... sierpień a tu żadnego samu.. Oj wymierają nam te Cromy lub wszystkie na wakacjach w ciepłych krajach się wygrzewają tak jak moja :) której +42C nie straszne ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem założyć wątek spamerski letni , ale ruch nam prawie zamarł - jak to w sezonie ogórkowym ;)

 

Cytuj

Oj wymierają nam te Cromy lub wszystkie na wakacjach w ciepłych krajach się wygrzewają tak jak moja  której +42C nie straszne 

 

Moja już się wygrzała w tamtych okolicach w czerwcu (nawet klima nadal zachowuje sprawność) , a teraz regularnie się grzeje i chłodzi lokalnie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎08‎-‎09 o 09:17, 12345 napisał:

Dziś na południu ma. Być 36 at.
Więc będzie szkoła dla czarnej budyemoji16.png

 

To już całkiem ładnie...  mnie 42 C przywitało ostatnio w czwartek w Dubrowniku ... Croma spisuje się dobrze ( spaliła się jej postojówką prawa przednia co oczywiście nie omieszkała mi zakomunikować) a dodatkowo jak zawsze z Chorwacji i tym razem lekkie zarysowanie na przednim zderzaku odnotowała... ale to  już taka tradycja :facepalm:... jazda na grubość lakieru w większości miast w ciasnych uliczkach to norma w tym kraju :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, radek_p14 napisał:

Trzeba było brać premium z pierwszej lawety;l

 

Jak z miejscem w środku w 3008 w porównaniu do Cromy?

to miałem zamówione i to rozładowywałem, oczywiście to wszystko dzięki @Kazu bo to z jego pomocą wybraliśmy właśnie to auto , on jechał oglądać i generalni pomógł we wszystkim...

 

A co do miejsca, naczytałem się , ze klaustrofobiczne wnętrze... za kierownicą siedzi się super. przy 180cm wzrostu, za fotelem kierowcy siedze wygodnie, choć miejsca nie ma co ukrywać jest mniej niż w Cromie. No i wydaje mi się, że 3 dorosłe osoby z tyłu to delikatnie mówiąć niewygoda ;_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2017 o 20:34, Lisek napisał:

 jak zawsze z Chorwacji i tym razem lekkie zarysowanie na przednim zderzaku odnotowała... ale to  już taka tradycja :facepalm:... jazda na grubość lakieru w większości miast w ciasnych uliczkach to norma w tym kraju :hehe: 

 

Jesteś w Dubrowniku i chcesz jechać na grubość lakieru, to wjedź na SRD - na stację kolejki linowej :)

 

Albo w parku Biokovo na górę sv Jure ;)

 

To są dopiero wrażenia jak jedziesz i zastanawiasz się jak trudno jest minąć się z osobówką (są "zatoczki") i nagle widzisz, że z naprzeciwka jedzie autobus... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Croma jeździ od lutego 2011 i jeszcze trochę pojeździ (liczę, że tak jeszcze z dwa lata), a na liczniku pękło wczoraj całe 61 000 km . A jak tam koledze tom111 sprawuje się Mazda cx-7. Z ciekawości pytam bo co prawda raczej w kierunku cx-5 spoglądam ale opinie z pierwszej ręki zawsze cenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cacus napisał:

 

Jesteś w Dubrowniku i chcesz jechać na grubość lakieru, to wjedź na SRD - na stację kolejki linowej :)

 

Albo w parku Biokovo na górę sv Jure ;)

 

To są dopiero wrażenia jak jedziesz i zastanawiasz się jak trudno jest minąć się z osobówką (są "zatoczki") i nagle widzisz, że z naprzeciwka jedzie autobus... ;)

Heee jestem na wyspie Korcula a Dubrownik tylko zwiedzałem przy okazji, to była najdalej wysunięta na południe atrakcja turystyczna... Jazda w tych miasteczkach jak Vera Luka, Blato, Korcula.... to istna masakra.. Musze czasami złożyć lusterka aby się przecisnąć... ale jak za sobą zobaczyłem raz gościa w amerykańskim pikapie, który się zaklinował  w takiej uliczce to zwątpiłem :facepalm:   

WP_20170811_16_42_16_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fox03 napisał:

 A jak tam koledze tom111 sprawuje się Mazda cx-7. Z ciekawości pytam bo co prawda raczej w kierunku cx-5 spoglądam ale opinie z pierwszej ręki zawsze cenne.

 

 Rok temu piasty w kołach z lewej strony się skończyły w tym samym czasie, co dało efekty dźwiękowe jak w odrzutowcu 8]

Teraz "nic nie stuka, nic nie puka" :ok:

Rys przybywa, ale nie mam na to wpływu ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, radek_p14 napisał:

@kox niech służy dobrze. :drive:

Na kąciku Cromy już niedługo chyba nikogo nie będzie.

 

Osobiście myślałem o zmianie ale to na razie bez sensu...  :facepalm: Auto mam od 2010 roku pierwsza rejestracja 2008 ..  Bardzo mało Cromą obecnie jeżdżę bo mam firmowe i30 więc kupno auta, które będzie stało w garażu i robiło 5 tyś km/rok lub mniej to bez sensu...

Croma jest OK .. ma wszystko co trzeba silnik odpowiednio mocny i ekonomiczny... prześwit w zupełności daje radę, napęd na przód mi wystarcza, bagażnik 500 litrowy jest OK i mniejszy nie może być więc musiał bym kupić SuperB w kombi, E klase w kombi, lub A6 w kombi .... XC60 Volvo jest za małe jak na razie V70 ewentualnie lub XC70.... i pewnie jeszcze kilka innych by się znalazło ;] a na razie naprawimy ryski na zderzaku po powrocie do domu..   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyszłe wakacje planujemy całą rodzinką zwiedzić tamten zakątek świata , czytam że niektórzy koledzy już przetarli szlak mam nadzieję że podzielą się co i gdzie warto zobaczyć zwiedzić, jak i zaplanować trasę z Polski, na pewno będę jechał na 2 tury, pierwszy przystanek to Czechowice Dziedzice, gzie jakie opłaty drogowe itp.:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=180789]kox[/mention] niech służy dobrze. :drive:
Na kąciku Cromy już niedługo chyba nikogo nie będzie.
Ja też już sprzedałem, ale zaglądam z sentymentu ;) bo to super autko było, szkoda że nie robią następcy

Wysłane z mojego E6883 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2017 o 22:58, jaro190 napisał:

w przyszłe wakacje planujemy całą rodzinką zwiedzić tamten zakątek świata , czytam że niektórzy koledzy już przetarli szlak mam nadzieję że podzielą się co i gdzie warto zobaczyć zwiedzić, jak i zaplanować trasę z Polski, na pewno będę jechał na 2 tury, pierwszy przystanek to Czechowice Dziedzice, gzie jakie opłaty drogowe itp.:oki:

 

o Chorwacji i podróżach skarbnicą wiedzy jest www.cro.pl - polecem lekturę

 

ja jeżdżę do Cro przez Czechy i Austrię - najlepiej i najszybciej. Teraz nocowałem na Słowenii - miasto Ptuj - polecam, fajne średnioweiczne miasteczko

 

winiety Cz i Au kupujesz na pierwszej stacji benzynowej w Cz (na A1 jest kilka km za granicą Pl-Cz)

 

Chorwacja jest cała fajna - ja jednak lubię najbardziej środkową Dalmację - okolice pomiędzy Trogirem a Makarską

 

do zobaczenia najfajniejsze miejsca:

Plitvickie Jeziera

Trogir

Split

Dubrownik

i wiele innych ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, cacus napisał:

 

o Chorwacji i podróżach skarbnicą wiedzy jest www.cro.pl - polecem lekturę

 

ja jeżdżę do Cro przez Czechy i Austrię - najlepiej i najszybciej. Teraz nocowałem na Słowenii - miasto Ptuj - polecam, fajne średnioweiczne miasteczko

 

winiety Cz i Au kupujesz na pierwszej stacji benzynowej w Cz (na A1 jest kilka km za granicą Pl-Cz)

 

Chorwacja jest cała fajna - ja jednak lubię najbardziej środkową Dalmację - okolice pomiędzy Trogirem a Makarską

 

do zobaczenia najfajniejsze miejsca:

Plitvickie Jeziera

Trogir

Split

Dubrownik

i wiele innych ;)

 

Ja w tym roku wybrałem się nie przez Austrię i Słowenię a przez Słowację i Węgry ... trzy dni spędziłem w Budapeszcie zwiedzając go a teraz z powrotem będę leciał na Bratysławę bo moja :piekna: chce zobaczyć koniecznie ruiny Devin :facepalm: i tam przenocuję...

Ja mam 1800 km w jedna stronę więc nie robię tego za jednym razem... Co do Chorwacji to tak jak kolega napisał to obowiązkowe miejsca które należy zobaczyć.. ale nie da się tego w jeden wyjazd ( na same Plivitckie jeziora minimum 2 dni ) a może się i da tylko po co tak pędzić... ja wole podzielić nurkowanie z zwiedzaniem 50/50 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wróciłem z północy PL i te 600km bardziej odczułem niż ponad 2x tyle z południa Europy .

Duże natężenie ruchu - czas zaoszczędzony przy szybkim przelocie tracimy w korkach , przed bramkami na A1 i innych zwężkach po trasie - totalna porażka  :(   Nie ma jak winiety :ok:

 

Dobrze chociaż , że komfort jazdy w Cromce rekompensuje te niedogodności :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎08‎-‎21 o 07:54, Iron napisał:

Ja wczoraj wróciłem z północy PL i te 600km bardziej odczułem niż ponad 2x tyle z południa Europy .

Duże natężenie ruchu - czas zaoszczędzony przy szybkim przelocie tracimy w korkach , przed bramkami na A1 i innych zwężkach po trasie - totalna porażka  :(   Nie ma jak winiety :ok:

 

Dobrze chociaż , że komfort jazdy w Cromce rekompensuje te niedogodności :oki:

 

Ja mam odmienne zdanie... :) wróciłem w niedzielę o 23.00 do Gdańska od Bielsko-Białej do Gdańska wyszło mi średnia prędkość na ponad 560 km to 100 km/h w tym dwa korki ( jeden z powodu dachowania drugi przebudowy Częstochowy gdzie spędziłem z 30.. minut ) 

Dla porównania średnia prędkość przez całą Chorwację po ich autostradach do Splitu od strony Budapesztu 50 km/h a z powrotem 75 km/h w tym niezliczona ilość korków z powodu ograniczenia prędkości w tunelach do 100 km/h i jakiś zjazdów i rozjazdów...   

Całkiem pusta droga ekspresowa to M86 na Węgrzech ... albo tak trafiłem... prawie do samej Bratysławy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest szansa , że się gdzieś mijaliśmy po trasie , a z widoku kompa widać że trochę deptałeś :phi:

 

Ja tankowałem podczas powrotu z nad morza w Redzie , od tego m-ca do DG jechałem 5:50 / 550km , śr. prędkość 94 (korki) , spalanie real 6,2 .

 

Za to śr. z całości powrotu z HR wyszła mi ponad 100 :skromny: tyle że było to w czerwcu (przez Austrię) , więc praktycznie bez korków  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Iron napisał:

No to jest szansa , że się gdzieś mijaliśmy po trasie , a z widoku kompa widać że trochę deptałeś :phi:

 

Ja tankowałem podczas powrotu z nad morza w Redzie , od tego m-ca do DG jechałem 5:50 / 550km , śr. prędkość 94 (korki) , spalanie real 6,2 .

 

Za to śr. z całości powrotu z HR wyszła mi ponad 100 :skromny: tyle że było to w czerwcu (przez Austrię) , więc praktycznie bez korków  :ok:

 

Jechałem zgodnie z przepisami ... Tempomat ustawiłem sobie na 147/8 km/h na A1 oczywiście według GPS-u ;)  a i do tego miałem jeszcze 2-ga awarię w czasie tej wycieczki...

Spaliła mi się żarówka H-7 w lewej lampie i musiałem wymieniać nocą na A1-ce ( na parkingu ) :ogien:  ale w Cromie to bułka z masłem w stosunku do Stilo :hehe:

Ja mam średnią tak jak widać... spalanie realne powinno być na poziomie 6,5..6,6 bo mi zaniża... Ale i tak jest wyższe niż ostatnio bo miałem 5,9 l/100 km

 

 

 

WP_20170820_23_04_33_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie uniwersalne.

Ponieważ użytkuję starszej generacji samochody.

Jak to teraz jest w nówkach - z kołami z czujnikami ciśnienia.

Np mam fabryczne z czujnikami alu.

Chcę zakupić na zimę stalówki.

CZy mogę np kupić na aukcji? Tylko jak to potem ogarnąć z czujnikami i nowymi oponami?

CZy już jestem skazany na serwis oponiarski i większy wydatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.