Skocz do zawartości

i30 1,6 CRDi falujące obroty, czemu?


trzasek

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus Hultaje.

z góry zaznaczam, że nie znam sie na dizelach

Kupiłem hultaja i30 2012 z przebiegiem 232tysie, wymieniłem filtry ( przegląd w łaso ), dałem do czyszczenia wtryskiwacze w serwisie Boscha, wmiecione sprzęgło i dwumas, turbina wymieniona  przy 200tysiach (w aso ), .... a on faluje na luzie po nocnym staniu.jakieś trzy sekundy po wejściu na obroty na luzie zaczynają falować i szarpać silnikiem jakieś 10sek to trwa i sie uspakaja. Jak sie ruszy podczas tego stanu to czuć szarpanie silnikiem. Czemuż to się tak dzieje??? zawór EGR???

Jak były czyszczone wtryski, to dziwił sie serwisant, że są czyste przy takim przebiegu ( co prawda nalatanym w 4lata ). to chyba i EGR powinno być czyste???

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR to by miał problem z odpalaniem i brak mocy na dole.

 

Świece sprawdzane?

 

Klima masz włączoną? Spróbuj wyłączyć i zobaczyć czy pomoże.

 

Jak tak to sprzęgiełko najpewniej trzeba wymienić na kompresorze.

 

W dieslu masz też takie opcje jak : pompa CR, regulator ciśnienia , czujnik ciśnienia. Najlepiej podpiąć kompa.

 

I znaleźć ogarnięte mechanika - a nie wymieniacza bo wydasz kase a nic się zmieni:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu czysciles wtryski? Tego sie nie czysci w kile. Wszystko sie w tym samochodzie moze popsuc ale silnik maja dobry. Sprawdzic wtryski i filtr paliwa. Zalac swiezego paliwa i zobaczyc. Oprogramowanie to Ci nic nie da. Malo kto ogarnia kile w Wawie. Podjedz do Malibu na Zeraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2017 o 09:51, wujekcybul napisał:

W jakim celu czysciles wtryski? Tego sie nie czysci w kile. Wszystko sie w tym samochodzie moze popsuc ale silnik maja dobry. Sprawdzic wtryski i filtr paliwa. Zalac swiezego paliwa i zobaczyc. Oprogramowanie to Ci nic nie da. Malo kto ogarnia kile w Wawie. Podjedz do Malibu na Zeraniu.

 

.Wtryski czyściłem, gdyż tak mi poradzono.... z drugiej strony ... "czyściciel"  po czyszczeniu powiedział, że uszczelki już w środku dochodziły do kresy swych dni ...

Malibu? to w okolicy Płochocińskiej przy wiadukcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.