Skocz do zawartości

Pnto/Idea - sterowanie sprzęgłem. Naprawa.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Fiat Idea 1,4 16V.

Problemem jest skrzypiący wysprzęglik na skrzyni biegów.

Sprzęgło sterowane hydraulicznie.

Gdy silnik jest zimny to nic nie skrzypi ale gdy się nagrzeje to skrzypi przeraźliwie i da się odczuć na pedale leki opór zarówno przy naciskaniu jak i puszczaniu pedału.

Samo sprzęgło jest sprawne, parę lat temu było wymieniane. Wszystko było przesmarowane, także to na pewno nie skrzypi.

 

Słychać, że to ten wysprzęglik i przypuszczalnie trzeba go będzie wymienić.

 

I teraz pytanie. Jak się to to wymienia? Choć bardziej interesuje mnie to jak połączyć przewód elastyczny do tego wysprzęglika i jak odpowietrzyć układ żeby wszystko działało jak trzeba.

 

Dodam film. Co prawda to nie mój samochód ale wysprzęglik taki sam oraz skrzypienie identyczne tyle, że bardziej ciche, u mnie skrzypi o wiele głośniej.

Lepiej widać od 1:00

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluzuj śruby na wysprzegliku i zobacz czy pomoże. U mnie ciężko chodziło od chwili zakupu P2 FL czyli od 3 lat. Zaraz po zakupie odpowietrzyłem sprzęgło, przesmarowałem mechanizm pedału sprzęgła i tak przejeździłem 115kkm. Sprzęgło po tych zabiegach przestało piszczeć ale dalej ciężko chodziło. W końcu wymieniłem kompletne sprzęgło na LUK-a i problem znikł;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.