Skocz do zawartości

Niemcy fotoradar


Maciejkubi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przejezdzalem przez Lipks w Niemczech, i miałem przyjemność zobaczyć żółty błysk fotoradaru. Przyznam szczerze, że widziałem fotoradar i zwolnilem nawet do 45km/h więc prędkości nie przekroczyłem na pewno. Zwykła droga dwupasmowa w Lipsku. 

Więc nie za bardzo wiem dlaczego, zrobiło zdjęcie. Czy w Niemczech też są straszaki? Czy spodziewać się zdjęcia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciejkubi napisał:

Jak jechałem w drugą stronę sprawdziłem ograniczenie. 60km/h...

Ale nie wiem czy nie wyprzedzal mnie wtedy inny samochód, przyznam szczerze że nie zwróciłem uwagi bo skupilem się na błysku. 

Ja tam się na zwyczajach Niemcow nie znam, ale może robia zdjęcia wszystkim i np. za niezapięte pasy wysylaja mandacik, albo dla ciezarowek jest tam nizsze ograniczenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie....Jak przekroczyłeś, fotka z wakacji przyjdzie. Z wyjazdu w maju przywiozłem jedną, a auto jadące za mną 2 sztuki ;] Płacisz przelewem i tyle. Jak nie zapłacisz, to po wjeździe do nich na pierwszej kontroli miej kasę na wszystkie mandaty, bo skończysz na dołku u nich, a auto na parkingu policyjnym.

Jeszcze 3-4 lata temu rzadko kiedy przesyłali, teraz informatycznie tak się poprawili, że idzie praktycznie każde przewinienie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, AkuQ napisał:

 Płacisz przelewem i tyle. Jak nie zapłacisz, to po wjeździe do nich na pierwszej kontroli miej kasę na wszystkie mandaty, bo skończysz na dołku u nich, a auto na parkingu policyjnym.

Czyli jak nie zamierzasz tam więcej jeździć to można nie płacić8]

A kiedy się przedawni można już jechać;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, AkuQ napisał:

Spokojnie....Jak przekroczyłeś, fotka z wakacji przyjdzie. Z wyjazdu w maju przywiozłem jedną, a auto jadące za mną 2 sztuki ;] Płacisz przelewem i tyle. Jak nie zapłacisz, to po wjeździe do nich na pierwszej kontroli miej kasę na wszystkie mandaty, bo skończysz na dołku u nich, a auto na parkingu policyjnym.

Jeszcze 3-4 lata temu rzadko kiedy przesyłali, teraz informatycznie tak się poprawili, że idzie praktycznie każde przewinienie.

 

 

A ile jest u nich przedawnienie wystawionego mandatu, tzn ile czasu trzeba do nich nie jeździć, aby zapomnieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maras77 napisał:

A ile jest u nich przedawnienie wystawionego mandatu, tzn ile czasu trzeba do nich nie jeździć, aby zapomnieli.

Nie wiem, nie była mi ta wiedza potrzebna.

12 minut temu, volf6 napisał:

Czyli jak nie zamierzasz tam więcej jeździć to można nie płacić8]

A kiedy się przedawni można już jechać;]

Tak poważnie to nie sądzę...obecnie tak jak napisałem, mają bardzo dobrą komunikację z polskimi urzędami, przykład-przez niedopatrzenie księgowej w Niemczech kolega mający tam gewerbe (1 os działalność) coś tam rzekomo nie odprowadzał składek przez kilka mcy. Dowiedział się o tym od polskiego komornika co wsiadł mu na konto, zatem podejrzewam, że można traktować mandat w Niemczech na równi z mandatem w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciejkubi napisał:

No ale o to chodzi, że ja nie przekroczyłem, jechałem okolo 45km/h na ograniczeniu do 60km/h ;) jakbym rzeczywiście przekroczył, to bym wiedział za co błysnęło i nie byłoby tematu ;)

A może średnia prędkość? A może nie zachowałeś należytego odstępu od poprzedzającego samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciejkubi napisał:

No ale o to chodzi, że ja nie przekroczyłem, jechałem okolo 45km/h na ograniczeniu do 60km/h ;) jakbym rzeczywiście przekroczył, to bym wiedział za co błysnęło i nie byłoby tematu ;)

 

Może cyknęło dla auta na innym pasie. Jak jesteś "czysty" to nie przyjdzie, bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Manx napisał:

A może średnia prędkość? A może nie zachowałeś należytego odstępu od poprzedzającego samochodu?

 

Nie ma co gdybać, czasami przecież fotoradary są ustawione nie tylko na prędkość, ale np. na zapięcie pasów i wtedy tłuką każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemczech mandaty z fotoradarów przychodzą z powodu kilku rodzajów wykroczeń:

1. przekroczenia predkości

2. brak zapiętych pasów

3. korzystanie z telefonu komórkowego.

 

Ostatni punkt tyczy się nie tylko rozmów, ale i wysyłania SMS-ów. Taka sytuacja miała miejsce u nas w firmie - prędkość 30 czy 35km/h na ograniczeniu do 50km/h (wspomniana na zdjęciu) jednak mandat dotyczył korzystania z telefonu bez zestawu - kierowca miał piękną fotkę z telefonem w dłoni. Jak zobaczył zdjęcie to sobie przypomniał - zmieniał trasę w nawigacji w telefonie (stąd niewielka predkość) i nawet takie coś zostało zaliczone jako korzystanie z telefonu bez zestawu "hands free".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciejkubi napisał:

No ale o to chodzi, że ja nie przekroczyłem, jechałem okolo 45km/h na ograniczeniu do 60km/h ;) jakbym rzeczywiście przekroczył, to bym wiedział za co błysnęło i nie byłoby tematu ;)

To sie nie denerwuj i zyj w spokoju, nic nie powinno przyjsc.

Jak jednak przyjdzie, to sie dowiesz za co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciejkubi napisał:

No ale o to chodzi, że ja nie przekroczyłem, jechałem okolo 45km/h na ograniczeniu do 60km/h ;) jakbym rzeczywiście przekroczył, to bym wiedział za co błysnęło i nie byłoby tematu ;)

 

Mi kiedyś pstryknęło w Amsterdamie w podobnych okolicznościach, tzn. jadę niecałe 50km/h (przekonany, że jest ograniczenie do 50). Aż zawróciłem i przrechałem jeszcze razżeby upewnić się, czy trzydziestki nie było (nie było). Nic nie przyszło. Myślę, że niekiedy robi zdjęcie "profilaktycznie" , np. w celu losowego wyłapania rozmów telefonicznych czy niezapiętych pasów. Generalnie - wyluzuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2017 o 19:43, Maciejkubi napisał:

Witam, przejezdzalem przez Lipks w Niemczech, i miałem przyjemność zobaczyć żółty błysk fotoradaru. Przyznam szczerze, że widziałem fotoradar i zwolnilem nawet do 45km/h więc prędkości nie przekroczyłem na pewno. Zwykła droga dwupasmowa w Lipsku. 

Więc nie za bardzo wiem dlaczego, zrobiło zdjęcie. Czy w Niemczech też są straszaki? Czy spodziewać się zdjęcia? 

 

Jechałem kiedyś przez Niemcy i kilka razy mi błysnął ichni fotoradar a żadne pismo nie przyszło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 2.02.2022 o 07:50, Wikiipeddiaa napisał:

Hejka, mam pytanko. Dziś jadąc na ograniczeniu 30km. Jechałam coś ok. 10/25km więcej.  Nie widziałam żadnego światła czerwonego czy pomarańczowego. Możliwe że mają nowsze te wielkie fotoradary bez lampy? ... 

Z tego co wiem to wszystkie blyskają 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2017 o 19:43, Maciejkubi napisał:

Witam, przejezdzalem przez Lipks w Niemczech, i miałem przyjemność zobaczyć żółty błysk fotoradaru. Przyznam szczerze, że widziałem fotoradar i zwolnilem nawet do 45km/h więc prędkości nie przekroczyłem na pewno. Zwykła droga dwupasmowa w Lipsku. 

Więc nie za bardzo wiem dlaczego, zrobiło zdjęcie. Czy w Niemczech też są straszaki? Czy spodziewać się zdjęcia? 

 

Parę razy mi w Niemczech błysnęło i nic nie przyszło. Może więc mają straszaki, ewentualnie po analizie materiału nie zdecydowali się wysłać mandatu. Zdarzyło się mi też, że błysnęło i przyszło, więc możesz się zdjęcia spodziewać lub nie spodziewać.

Cieszę się, że mogłem pomóc.

;]

 

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Parę razy mi w Niemczech błysnęło i nic nie przyszło. Może więc mają straszaki, ewentualnie po analizie materiału nie zdecydowali się wysłać mandatu. Zdarzyło się mi też, że błysnęło i przyszło, więc możesz się zdjęcia spodziewać lub nie spodziewać.

Cieszę się, że mogłem pomóc.

;]

 

 

Od 2017 to chyba juz przyszło, jak miało przyjść? ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.