Skocz do zawartości

Mini Cooper i inne


maagog

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Dawno mnie tu nie bylo. Zyje to forum jeszcze? Mam nadzieje, ze ma sie dobrze bo mam kolejny dylemat- zagadke.

 

Wymagania.

 

Nieduzy, ale tez nie bardzo niski samochod (latwe wsiadanie).

Stosunkowo ekonomiczny.

Jesli nie tylny naped, to niech chociaz bedzie w miare zwawy (okolice 7 sek do setki z automatem).

Automat to koniecznosc, mile widziane lopatki (ale nie polautomat zmieniajacy bieg wolniej niz moja reka).

Budzet maksymalnie 40 tys. ale polowa tego tez bedzie OK, nie upieram sie przy jak najnowszym egzemplarzu.

 

Z powyzszego wychodzi mi tylko Mini Cooper lub raczej Cooper S.

Informacje i sugestie nt silnika i skrzyni? Jest troche w necie, ze zre olej. Do wyeliminowania? Co jeszcze z wad?

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że Prince w R56 żre olej?! Myślę, że to najmniejsze ze zmartwień w tym silniku :D Kleklekle...

 

No chyba że chcesz kupić R53 z automatem... Silnik w sumie ok, ale sporo miejsc gdzie lubi pocieknąć olej. Lubi się też chłodzenie rozszczelnić - bo połowa układu jest plastikowa... Górne mocowanie amortyzatorów nie wytrzymuje i się blacha gnie... Skrzynia Aisin, montowana chyba od 2005, z tego wszystkiego nie jest najgorsza. Tylko nie kupuj zwykłego Coopera - jeśli jeszcze takie z automatem jeżdżą... Tam była kompletna porażka - CVT GACVT16Z.

 

Jak chcesz coś poręcznego, szybkiego i z automatem, to kup 130i. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maagog napisał:

Siema. Dawno mnie tu nie bylo. Zyje to forum jeszcze? Mam nadzieje, ze ma sie dobrze bo mam kolejny dylemat- zagadke.

 

Wymagania.

 

Nieduzy, ale tez nie bardzo niski samochod (latwe wsiadanie).

Stosunkowo ekonomiczny.

Jesli nie tylny naped, to niech chociaz bedzie w miare zwawy (okolice 7 sek do setki z automatem).

Automat to koniecznosc, mile widziane lopatki (ale nie polautomat zmieniajacy bieg wolniej niz moja reka).

Budzet maksymalnie 40 tys. ale polowa tego tez bedzie OK, nie upieram sie przy jak najnowszym egzemplarzu.

 

Z powyzszego wychodzi mi tylko Mini Cooper lub raczej Cooper S.

Informacje i sugestie nt silnika i skrzyni? Jest troche w necie, ze zre olej. Do wyeliminowania? Co jeszcze z wad?

 

Pozdrawiam.

 

W paru pkt. się zgodzę, ale cooper s nie jest ani stosunkowo ekonomiczny, ani wcale tak łatwo się do niego nie wsiada :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini jest fajne, ale odradzam w połączeniu z automatem. Automat strasznie zamula. Albo 130i albo 123d. Nie tak dawno temu sprzedałem za 40 tysięcy. To jest ułamek tej frajdy co daje mini z manualem (na suchej nawierzchni), ale 7s do setki ma i w budżecie się mieści, a ma też RWD. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2017 o 00:13, grogi napisał:

Że Prince w R56 żre olej?! Myślę, że to najmniejsze ze zmartwień w tym silniku :D Kleklekle...

 

No chyba że chcesz kupić R53 z automatem... Silnik w sumie ok, ale sporo miejsc gdzie lubi pocieknąć olej. Lubi się też chłodzenie rozszczelnić - bo połowa układu jest plastikowa... Górne mocowanie amortyzatorów nie wytrzymuje i się blacha gnie... Skrzynia Aisin, montowana chyba od 2005, z tego wszystkiego nie jest najgorsza. Tylko nie kupuj zwykłego Coopera - jeśli jeszcze takie z automatem jeżdżą... Tam była kompletna porażka - CVT GACVT16Z.

 

Jak chcesz coś poręcznego, szybkiego i z automatem, to kup 130i. 

 

 

Rozwiesz liste wad silnika w R56? Mozna je skutecznie wyeliminowac? Przebieg ok 100-150 tys km.

Mimo wszystko lepsze chyba to niz problem z mocowaniem amortyzatorow.

 

BMW E81/82 jest ok ale trudno znalezc w pasujacej mi konfiguracji (benzyna, AT, skora, szyber). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2017 o 10:58, KvM napisał:

Mini jest fajne, ale odradzam w połączeniu z automatem. Automat strasznie zamula. Albo 130i albo 123d. Nie tak dawno temu sprzedałem za 40 tysięcy. To jest ułamek tej frajdy co daje mini z manualem (na suchej nawierzchni), ale 7s do setki ma i w budżecie się mieści, a ma też RWD. 

 

 

Ty miales diesla czy benzyne? Przy jakim przebiegu sprzedales i jak awaryjnosc?

R6 juz nie chce. Mam dwie inne 6-ki i zdecydowanie za duzo pija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, maagog napisał:

Rozwiesz liste wad silnika w R56? Mozna je skutecznie wyeliminowac? Przebieg ok 100-150 tys km.

 

To silnik znany również jako THP. Problemy to nagminnie padający napinacz rozrządu i zbierający się nagar w dolocie. Rozrząd często trzeba rozrząd wymieniać, często nawet co 30-40kkm. Z drugim nic nie zrobisz poza mechanicznym czyszczeniem.

 

44 minuty temu, maagog napisał:

Mimo wszystko lepsze chyba to niz problem z mocowaniem amortyzatorow.

 

Eeee tam, są gotowe kity wzmacniające te blachy. 

 

Takie...

 

Strut-Plates__64636.1418680071.500.750.j

 

Albo nawet takie bajeranckie

 

524139_x800.jpg 

 

Osobiście jakbym miał kupić Mini, to R53 z 2006 roku... Z ręczną przekładnią - jak ta skrzynia ładnie pracuje. Jakoś bardziej odpowiada mi charakter doładowanego silnika kompresorem niż turbosprężarką. A jakbyś znalazł JCW, to byłoby coś wyjątkowego... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maagog napisał:

 

Ty miales diesla czy benzyne? Przy jakim przebiegu sprzedales i jak awaryjnosc?

R6 juz nie chce. Mam dwie inne 6-ki i zdecydowanie za duzo pija.

diesla, ok 120kkm. bylo troche prloblemów z eleltroniką (jakieś czujniki), ale nic grubego. Łańcuch idealny, ale to bylo auto z konca produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2017 o 08:04, sebaso napisał:

W paru pkt. się zgodzę, ale cooper s nie jest ani stosunkowo ekonomiczny, ani wcale tak łatwo się do niego nie wsiada :phi:

 

 

Z przytoczonych tu opinii jest przede wszystkim dosc problemowy.

No i tak skojarzyl mi sie z Alfa Romeo. A to mnie zaprowadzilo do MiTo 1.4T TCT.

Na papierze wyglada w porzadku. Jest tez kontrowersyjne z wygladu. Tak jak lubie.

Sprawdze jak prowadzenie. Mini jednak jest pod tym wzgledem doskonale. Ale AR tez ma gadzety, jakies swoiste wspomaganie, DNA, no i TCT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 27.08.2017 o 23:44, maagog napisał:

 

 

Z przytoczonych tu opinii jest przede wszystkim dosc problemowy.

No i tak skojarzyl mi sie z Alfa Romeo. A to mnie zaprowadzilo do MiTo 1.4T TCT.

Na papierze wyglada w porzadku. Jest tez kontrowersyjne z wygladu. Tak jak lubie.

Sprawdze jak prowadzenie. Mini jednak jest pod tym wzgledem doskonale. Ale AR tez ma gadzety, jakies swoiste wspomaganie, DNA, no i TCT.

Odgrzeję kotleta i spytam  @maagog na czym stanęło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u maagog ale m.in. na podstawie tego wątku siostra kupiła Coopera S R53. Trochę stary ale zero rdzy. Po prostu nic. Ciekawe wnętrze. Ergonomia za kierownicą. Wsiada się jak do Civic-a V czy VI. Autko niby fajne ale mimo, że na stoperze parametry trzyma to wrażenie jest, że nie jedzie. Tym jestem zawiedziony.

No i jakość montażu jest jak w moim Speedsterze. Wszystko sprawia wrażenie jakby się miało rozlecieć. Cały jest rozklekotany. Skrzypi, trzeszczy, wibruje. I nie jest to kwestia egzemplarza bo szukając jeździłem z nią wieloma. Taka, angielska, "ręczna" robota. ;]

Jej się podoba i jest zachwycona ale ja mam mieszane uczucia. Spodziewałem się wrażeń prawie jak w Speed-ym a są słabsze niż w moim Trevis-ie 1.0, który jest brzydką, japońską wersją Mini. ;)

Do tego kompletnie niepraktyczny. Z tyłu zero miejsca na nogi. Bagażnika brak.

Może po przesiadcez jakiejś nudnej Skody to Mini robi wrażenie? Nie wiem.

Ja bym go sobie nie kupił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Joki napisał:

Ja bym go sobie nie kupił. 

A ja właśnie się zastanawiam. Potrzebuję drugiego auta do kręcenia się wokół komina. Nie musi być super niezawodne, ale z drugiej strony nie mam ochoty marnować zbyt wiele czasu na naprawy. Jakiś czas temu miałem MX-5, które dawało dużo frajdy z jazdy, gdyby nie to, ze potrzebuję wiecej niż 2 fotele, to kupiłbym znowu :) Nie musi być ultra szybkie. 

 

I tak się właśnie zastanawiam co w budżecie 20-25k PLN mogę dostać :hmm:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Joki napisał:

Nie wiem jak u maagog ale m.in. na podstawie tego wątku siostra kupiła Coopera S R53. Trochę stary ale zero rdzy. Po prostu nic. Ciekawe wnętrze. Ergonomia za kierownicą. Wsiada się jak do Civic-a V czy VI. Autko niby fajne ale mimo, że na stoperze parametry trzyma to wrażenie jest, że nie jedzie. Tym jestem zawiedziony.

No i jakość montażu jest jak w moim Speedsterze. Wszystko sprawia wrażenie jakby się miało rozlecieć. Cały jest rozklekotany. Skrzypi, trzeszczy, wibruje. I nie jest to kwestia egzemplarza bo szukając jeździłem z nią wieloma. Taka, angielska, "ręczna" robota. ;]

Jej się podoba i jest zachwycona ale ja mam mieszane uczucia. Spodziewałem się wrażeń prawie jak w Speed-ym a są słabsze niż w moim Trevis-ie 1.0, który jest brzydką, japońską wersją Mini. ;)

Do tego kompletnie niepraktyczny. Z tyłu zero miejsca na nogi. Bagażnika brak.

Może po przesiadcez jakiejś nudnej Skody to Mini robi wrażenie? Nie wiem.

Ja bym go sobie nie kupił. 

Pisk kompresora Cię nie kręci?! Przecież to jest muzyka... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grogi napisał:

Pisk kompresora Cię nie kręci?! Przecież to jest muzyka... 

To wycie jest nawet OK ale całokształt jakoś nie zrobił wrażenia.

Może dlatego, że YRV GTti, którego miałem wcześniej z tego samego rocznika, jeździł lepiej, był bardziej praktyczny, nic w nim nie było rozklekotane, zwarty jak każdy japonski. No i T robiło przyjemniejszą robotę.

Mini tylko wyglądem bije go na głowę a ja jestem do bólu pragmatyczny i wygląd ma trzeciorzędne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2017 o 23:52, maagog napisał:

 

 

Z powyzszego wychodzi mi tylko Mini Cooper lub raczej Cooper S.

Informacje i sugestie nt silnika i skrzyni? Jest troche w necie, ze zre olej. Do wyeliminowania? Co jeszcze z wad?

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Trochę ostatnio polatałem Mini ale Clubmanem Cooperem S i mega fajne auto. :oki:

 

Kilka dni razem i powiem że mógłbym nim jeździć. Do miasta wręcz genialny, zawias trochę twardawy ale spoko wybiera, spalanie jak na tą moc akceptowalne, ale poniżej 10L ciężko było zejść. W trasie trochę męczący ale znośny. Fajnie dużo miejsca w środku, fotele super, wykonanie raczej średnie. 

 

 

Bardzo się polubiliśmy z tym autem i choć wygląda na mini to jest... całkiem spore :oki:

 

 

 

 

AF97DB5C-0C48-4055-8AC8-8F1345C6606B.jpeg

 

 

Zdjęcie spod sklepu... aż nie mogłem uwierzyć że jest wielkości Octavi 8]

 

 

1B2841B5-2D4A-4F0C-9C5B-A9540A5316E8.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 19.11.2018 o 14:24, luccass napisał:

Odgrzeję kotleta i spytam  @maagog na czym stanęło? 

 

 

Mercedes CLC 200. Wybor byl spontaniczny bo trafil sie polski salon, bezwypadek i 60kkm. 

Niestety to za malo i wieje troche nuda. Nie mam w nim zadnych przygod. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maagog napisał:

 

 

Mercedes CLC 200. Wybor byl spontaniczny bo trafil sie polski salon, bezwypadek i 60kkm. 

Niestety to za malo i wieje troche nuda. Nie mam w nim zadnych przygod. ;)

Też myslałem przez moment o CLC-byłem nawet zrobić jazdę próbną.Dla mnie jedno z większych rozczarowań motoryzacyjnych-gdyby chociaż materialy w środku byly na poziomie Mercedesa to może jakoś by się obronil.Jedyny plus to wiadomo-napęd.Poza tym z tego co czytalem to niezawodny typ:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.