Skocz do zawartości

Otwieranie szyby w klapie tył E39 nie działa


kudlaty_bytom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wojtek z Bytomia się kłania.

Przenoszę się z innego kącika do Waszego grona za pośrednictwem E39 Touring, które niedawno nabyłem.

Nie działa mi otwieranie szyby w klapie bagażnika. Przy wciśnięciu klawisza słychać pracę przekaźnika z prawej strony bagażnika. Czy możecie podpowiedzieć, którędy idzie instalacja do klapy? Nie działa mi także jedno ze świateł cofania i łączę na razie obie usterki w jedną przyczynę - uszkodzona instalacja buda-klapa.

Może ktoś z Was spotkał się z podobnymi przypadłościami?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic przewody na łączeniu nadwozie-klapa są uszkodzone (przerwane). Takie e39 touring ma już 13+ lat, więc to może być przyczyna. W e46 przewody idą w pobliżu zawiasów klapy - w e39 pewnie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zawiasach nic nie widać. Wiem, które są z klapy, a które z szyby, ale wiązki nie namierzyłem.
Czy pod plastikowymi maskownicami zawiasów coś zobaczę, czy muszę podsufitkę opuścić?
Może ktoś ma serwisówkę i by się podzielił? :) jeszcze w necie nie grzebałem pod jej kątem.

Piźnięte kilofem na Pentagram Monster za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w E39 szyba też jest otwierana z pilota? Mam jeden przycisk do klapy i odskakuje cała kiedy go przytrzymam.
W instrukcji obsługi nie doczytałem nic takiego.

U mnie przycisk jest ok, bo wyzwala przekaźnik za każdym razem. Raczej od przekaźnika do klapy muszę szukać.

Piźnięte kilofem na Pentagram Monster za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kudlaty_bytom napisał:

Czy w E39 szyba też jest otwierana z pilota? Mam jeden przycisk do klapy i odskakuje cała kiedy go przytrzymam.

 

jeśli dobrze pamiętam to tylko cała klapa się 'otwiera' po naciśnięciu przycisku bagażnika. Ale w sumie nigdy nie próbowałem chyba go dłużej przytrzymywać :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/22/2017 o 15:01, kudlaty_bytom napisał:

Przy zawiasach nic nie widać. Wiem, które są z klapy, a które z szyby, ale wiązki nie namierzyłem.
Czy pod plastikowymi maskownicami zawiasów coś zobaczę, czy muszę podsufitkę opuścić?
Może ktoś ma serwisówkę i by się podzielił? :) jeszcze w necie nie grzebałem pod jej kątem.

Piźnięte kilofem na Pentagram Monster za pomocą Tapatalk
 

Kable widać po otwarciu szyby . Znajdują się po prawej stronie nad zawiasem od klapy i pod zawiasem od sZyby. W mojej e39 okazało się ze przepaliła się instalacja elektryczna w klapie co skutkowało brakiem możliwości otwarcia klapy z przycisku w pokrywie bagażnika. Mogłem bagażnik otworzyć tylko z kluczyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 28.08.2017 o 22:03, Lukas246 napisał:

Kable widać po otwarciu szyby . Znajdują się po prawej stronie nad zawiasem od klapy i pod zawiasem od sZyby. W mojej e39 okazało się ze przepaliła się instalacja elektryczna w klapie co skutkowało brakiem możliwości otwarcia klapy z przycisku w pokrywie bagażnika. Mogłem bagażnik otworzyć tylko z kluczyka. 

Czy w e46 przepalone wiązki w szybie bagażnika też mogą powodować problemy z otwieraniem szyby? W e46 otwierana jest szyba a nie jak w e39 ramka z szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎09‎-‎09 o 08:28, borbet napisał:

Czy w e46 przepalone wiązki w szybie bagażnika też mogą powodować problemy z otwieraniem szyby? W e46 otwierana jest szyba a nie jak w e39 ramka z szybą.

Jest to możliwe. Wystarczy, że będzie uszkodzona wiązka od centralnego zamka, która będzie otwierać całe auto oprócz szyby, która będzie ciągle w trybie zamkniętym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Temat, albo dyskusję mogę zamknąć ;)
Przewody w lewym zawiasie klapy były przełamane i dlatego nie otwierała się szyba, nie świeciło jedno pozycyjne na klapie i lampka w tapicerce klapy po jej otwarciu.

Do poszukiwań i naprawy zmusiła mnie awaria elektryczna zamka. Klapa była zamknięta, a dociąganie się samo otworzyło. Oczywiście w żaden sposób oprócz awaryjnego z wnętrza nie można było jej otworzyć.

Zabawa kiepska, bo przewody były krótkie, ale doraźnie je na zaciski podłączyłem i działa. Przy większej ilości wolnego czasu będę chciał wymienić na odcinku po 20cm w każdą stronę od zawiasu.
Bez zdjęcia się nie liczy, więc zapodaję połamane przewody :Pca89106c7c12dc5ad57fc2995d83e3ed.jpge7fad15efb206088bc08a341e69b9ace.jpg

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2018 o 22:10, kudlaty_bytom napisał:

Temat, albo dyskusję mogę zamknąć ;)
Przewody w lewym zawiasie klapy były przełamane i dlatego nie otwierała się szyba, nie świeciło jedno pozycyjne na klapie i lampka w tapicerce klapy po jej otwarciu.

Do poszukiwań i naprawy zmusiła mnie awaria elektryczna zamka. Klapa była zamknięta, a dociąganie się samo otworzyło. Oczywiście w żaden sposób oprócz awaryjnego z wnętrza nie można było jej otworzyć.

Zabawa kiepska, bo przewody były krótkie, ale doraźnie je na zaciski podłączyłem i działa. Przy większej ilości wolnego czasu będę chciał wymienić na odcinku po 20cm w każdą stronę od zawiasu.
Bez zdjęcia się nie liczy, więc zapodaję połamane przewody :P

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
 

Niestety typowy problem, który przychodzi z wiekiem. I to nie tylko w bmw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.