Skocz do zawartości

308 I - nawiewy


iwik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy później...

Dobra, robi się ciepło więc "chętnie" bym się za to zabrał.

 

Klima automatyczna jeśli to ma znaczenie (na zdjęciu poniżej jest ręczna - nie sugerujemy się nim)

 

Objawy:

Strona kierowcy jest OK.

Nadmuch na szybę i na nogi działa na obie strony też prawidłowo.

Strona pasażera przy ustawionym nadmuchu "na klatę" z dwóch okrągłych kratek w desce dmucha słabiutko, ale np. do schowka przed pasażerem dmucha solidnie (jak się otworzy pokrętłem nawiew w schowku ma się rozumieć)

 

deska-rozdzielcza-peugeot-308.jpg

 

Podejrzewam, że coś tam mechanicznie spadło lub zapchało się, klapki i sterowanie pewnie jest OK, skoro prawidłowo otwiera się nadmuch do schowka (tą samą klapką).

Ktoś wie jak się dobrać do kanału powietrznego od tych nawiewów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra to sam sobie odpowiem, bo ogarnąłem...
Przyczyną były same kratki nawiewów, a konkretnie sterowanie ich otwarciem - to kółeczko pod kratkami, które otwiera/zamyka wylot powietrza.
Sterowanie tym kółkiem jest połączone z klapką otwierającą przepływ takim kilku centymetrowym plastikowym cięgiełkiem. W moim przypadku jedno wyskoczyło z mocowania, a drugie wyskoczyło i zagineło gdzieś w czeluściach wnętrza auta, a klapki bez możliwości sterowania zostały przymknięte.
Także jedno dało się naprawić w 100%, z drugiego po prostu wyjąłem klapkę więc kratka jest teraz cały czas otwarta.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.