Skocz do zawartości

Szarpanie nietypowe vectra C 1.8


Ralfik77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piszę tutaj, bo problem według mnie jest trochę nietypowy.

Pojechałem na regulację instalacji, bo samochód szarpał, że nie dało się jeździć w ogóle. Po pierwszej regulacji nadal szarpało i nie dało się jeździć, gazownik zalecił zmianę świec, zakupiłem nowe świece jednoelektrodowe dedykowane do mojego silnika  - nic to nie dało. Po ponownej regulacji wraz z jazdą z podpiętym laptopem wydawało się że jest ok. Jednak po przejechaniu na lpg około 50 km (w trasie) zaczyna szarpać w zakresie 2000-3000 obr/min. Np podczas normalnego ruszania czuć że nie przyspiesza jednostajnie tylko przymula i odmula i tak jest we wspomnianym zakresie obrotów, podczas jazdy jednostajnej jest to samo, po przekroczeniu 3000 obr samochód zaczyna jechać normalnie. Po przełączeniu na benzynę wszystko jest ok, po przejechaniu pewnego odcinka na benzynie i ponownym przełączeniu na gaz sytuacja się poprawia do aż do momentu występowania powyższych objawów.

Po porannym odpaleniu i jeździe po okolicy nie widzę nic niepokojącego. Przymulanie czuć jedynie gdy samochód stał na słońcu.

Mam tutaj pewne przypuszczenia ale nie chcę nic sugerować. Dodam tylko że cewka była wymieniana ponad rok temu na no name przez mechanika.

Dodatkowo podczas regulacji zauważyliśmy że jeśli coś ustawimy np: temperaturę przełączania i obroty przy których ma się przełączyć na gaz to po próbnej jeździe wartości te są inne niż ustawiliśmy, ponadto wcześniej jeśli miałem rezerwę gazu to czerwona kontrolka świeciła się jednostajnie, w tej chwili raz świeci się regularnie, raz mryga. Czy to może powodować że siada sterownik instalacji? Instalacja ma 2,5 roku.

W chwili obecnej nie pamiętam podzespołów instalacji, jak będą potrzebne to opiszę. Oczywiście jest to sekwencja.

Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.