Jump to content

Grand vitara 2 terenówka czy suv??

szyman
 Share

Recommended Posts

Czas pokaże :smirk: pierwsze testy przeszła pomyślnie i to na całkowitej serii. Tam gdzie vitara poszła bez zająknięcia Grand potrzebowała zapięcia reduktora przyczyna opona szosowa, mały prześwit i masa ponad 1600kg. Teraz tylko doprowadzić mechanikę/ blacharkę do ładu :phi: i może żonka pomykać. Tak po sprzedaży salonki kupiłem GV2 :bzik: Jest wygodnie komfortowo względnie cicho jeździ po taniości dzięki LPG żona zadowolona, a i tak więcej frajdy mam z jazdy małą.

Fotki

20170826_092605.jpg

20170826_092633.jpg

• Like 2

3 godziny temu, bielaPL napisał:

Widzę, że 4x4 wciągnęło :)

nie o to chodzi. mogłem kupić  Opla Astrę ,Zafirę, C4 picasso ewentualnie Skodę tylko te auta są jakieś takie nijakie, nudne. A GV zawsze można bez obaw zjechać z drogi w las, pojechać objazdem jak jest korek na trasie i można pomotać ;]

nie o to chodzi. mogłem kupić  Opla Astrę ,Zafirę, C4 picasso ewentualnie Skodę tylko te auta są jakieś takie nijakie, nudne. A GV zawsze można bez obaw zjechać z drogi w las, pojechać objazdem jak jest korek na trasie i można pomotać ;]

A przy okazji jest to taczka ktora ciężko przejechac 500km na raz :P mogles forka kupic, byloby wygodniej ;)

• 3 weeks later...
18 minut temu, _sky_ napisał:

:lol:

Nie przesadź tylko, żeby żonka Cię nie błogosławiła za to, że musi wsiadać po taborecie ;)  

bez przesady dorzucę jeszcze max 5 cm i będzie git. O żonkę nie mam obaw gorzej z młodą.

1 minutę temu, szyman napisał:

bez przesady dorzucę jeszcze max 5 cm i będzie git. O żonkę nie mam obaw gorzej z młodą.

Dzieciak da sobie radę, na 4 wlezie ;) Wiem jak moja na początku miała problem, a teraz wskakuje jak wiewiórka ;) 

Użyłem skrótu myślowego, miałem na myśli jeden z podsystemów ESP, czyli kontrolę trakcji. Ta w GV2 działa w każdym trybie i to naprawdę świetnie!

Kiedy wprowadzono ESP/TC do GV2, wycofano centralny LSD, zupełnie zbędny przy tak sprawnej elektronice.

Awaryjność raczej znikoma, TC to przecież lekko rozbudowany ABS.

• 1 month later...

W końcu zdecydowałem kupić opony wybór padł na identyczne jak w zielonej tylko w innym rozmiarze. Po zakupie okazało się że napisy malowane czyli +10 do respektu :phi:20171110_144011.jpg.1215b7dabfd48ac133da70c96e89b5f3.jpg

W planie mam jeszcze +3,4 cm. I basta

9 godzin temu, szyman napisał:

:nono:muszę mieć jedno auto cywilne. Druga sprawa to głównym użytkownikiem GV jest żona :zgryz:

uważam, że już złapała bakcyla, kiedyś zadzwoni i powie że wjechała w jakieś bagno i nie może wyjechać i trzeba lepsze mody zrobić

46 minut temu, bielaPL napisał:

uważam, że już złapała bakcyla, kiedyś zadzwoni i powie że wjechała w jakieś bagno i nie może wyjechać i trzeba lepsze mody zrobić

niestety ale baby nie kręci błoto górki bezdroża :facepalm:

2 godziny temu, szyman napisał:

niestety ale baby nie kręci błoto górki bezdroża :facepalm:

w takim razie jest bardzo wyrozumiała skoro się zgodziła ujeżdżać vitarę na codzień i jeszcze na AT 

Dnia 17.11.2017 o 10:33, bielaPL napisał:

w takim razie jest bardzo wyrozumiała skoro się zgodziła ujeżdżać vitarę na codzień i jeszcze na AT 

wyjścia nie miała :phi:. Faktem jest że brakuje jej komfortu/przyśpieszenia z 807

• 1 month later...
  • 2 weeks later...
Dnia 10.11.2017 o 20:45, szyman napisał:

W końcu zdecydowałem kupić opony wybór padł na identyczne jak w zielonej tylko w innym rozmiarze. Po zakupie okazało się że napisy malowane czyli +10 do respektu :phi:20171110_144011.jpg.1215b7dabfd48ac133da70c96e89b5f3.jpg

W planie mam jeszcze +3,4 cm. I basta

Kurcza tez mam dynapro atm - tylko moje są bez napisów. Jak ciśię jeździ po drodze powiedzmy powyżej 100 km/h

BTW wiesz ze to letnie kapcie, ale w sniegu dają radę. Na lodzie juz nie.

3 minuty temu, AxiT napisał:

Kurcza tez mam dynapro atm - tylko moje są bez napisów. Jak ciśię jeździ po drodze powiedzmy powyżej 100 km/h

BTW wiesz ze to letnie kapcie, ale w sniegu dają radę. Na lodzie juz nie.

Jeździ głównie kobita nie narzeka. max jakie jechałem to 160km/h są głośniejsze ale i tak nie przebiją silnika :hehe:. Dziś Cabrio odwiedziłem stare fortyfikacje powiem opony zdały egzamin na 4, a na lód tylko kolce 

• 2 weeks later...
Jeździ głównie kobita nie narzeka. max jakie jechałem to 160km/h są głośniejsze ale i tak nie przebiją silnika :hehe:. Dziś Cabrio odwiedziłem stare fortyfikacje powiem opony zdały egzamin na 4, a na lód tylko kolce 

O to może mi odpowiesz na kilka dodatkowych pytań:

1 silnik na łańcuchu, ale ponoć bywają z nim jakieś problemy? Wiesz coś o tym?

2 napęd w standardzie na .... Tył? Dopinany pokrętłem w kabinie? Reduktor też.

Można dopinac w biegu czy trzeba się zatrzymać?

3 Lpg ponoć znosi, ale butla w bagażniku jeździ?

4 radzik robi już do niego zestawy? Bo widziałem opis na forum vitki.

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, AxiT napisał:

O to może mi odpowiesz na kilka dodatkowych pytań:

1 silnik na łańcuchu, ale ponoć bywają z nim jakieś problemy? Wiesz coś o tym?

2 napęd w standardzie na .... Tył? Dopinany pokrętłem w kabinie? Reduktor też.

Można dopinac w biegu czy trzeba się zatrzymać?

3 Lpg ponoć znosi, ale butla w bagażniku jeździ?

4 radzik robi już do niego zestawy? Bo widziałem opis na forum vitki.

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

Gv2 ?

8 minut temu, AxiT napisał:

Oczywiście.

Napęd  stały  w proporcji 43/53% w środku pokrętło  4h,4h lock,N. Reduktor jest. Gaz 2.0 łyka  bez kłopotu u nas przebieg o ile pamiętam 275000km z silnikiem zero kłopotu. Co do łańcucha  u nas się odzywa ale to raczej wina złego doboru oleju. Liftu do gv2 radzik nie robi ale jak będziesz potrzebował  to mam rozpracowaną 

• 1 month later...
21 godzin temu, szyman napisał:

Koniec co najwyżej box na dach na wakacje. Żona stęka że przy wsiadaniu musi kieckę podwijać 8-) 

Pomyśl o płaskich stopniach, ułatwi wsiadanie zdecydowanie. Piszę to po słowach użytkowniczki Sorento 1gen z progami. Użytkowniczka całe 160cm wzrostu... ;] 

Edited by Pipper
Błont ;)

• 1 year later...
Dnia 16.09.2017 o 17:34, szyman napisał:

Przyszła pora na GV. 20170911_175231.jpg.6942ea7f6ba5a37e305e5dd7bbe5cc15.jpg

Przód seria tył +5cm

20170916_114216.jpg.e98c04b48910667352cfbada5b9654da.jpg

Efekt finalny

20170916_140836.jpg.6c97eb20da22ef4f978589dd5f020da0.jpg

Zostało zmienić opony,  chwilowo spokój. :hehe: Choć w głowie mam już plan na kolejne cm :bzik:

Dorobiłem się takiej samej paskudy - tylko z inną skrzynią ( bo automatyczną). Zdradzisz skąd kupiłeś elementy do podniesienia fury ( na aledrogo po około 500 pln za zestaw)?

Jakieś efekty uboczne po tym czasie jeżdżenia?

jak liftowałem GV to nie było nic dostępne w PL więc rzeźbiłem sam. Efektów ubocznych na takim setupie żadnych no może większe zużycie paliwa ale to raczej związane z oponami