Skocz do zawartości

Assistance krótkoterminowe dla pełnolatka


Mr_Hyde

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Piotrek_lbn napisał:

Witam

Dzisiaj dzwoniłem do link 4 w sprawie assistance krótkoterminowego i 8]. Ubezpieczają tylko auta max 15-letnie. Ubezpieczę gdzieś auto 18-letnie na tyg????

Pytaj @bizz, zdaje się pełnoletnie BMW ubezpieczył dobrze, tylko nie wiem czy krótkoterminowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Pytaj @bizz, zdaje się pełnoletnie BMW ubezpieczył dobrze, tylko nie wiem czy krótkoterminowo.

 

Długoterminowo - Ergo Hestia, ubezpieczenie sprawdziło się w 100%. Jeśli auto nie przekracza 2000kg DMC to jeszcze masz Gothaer i tam zrobisz krótkoterminowo. Mówię oczywiście o limitach holowania 800-1000 za granicą i no limit w PL, a nie jakieś mBankowe 150km. Ja Gothaer`a nie mogłem wziąć właśnie z racji na DMC, czego agent mi nie powiedział i w ostatniej chwili sam znalazłem w OWU, więc polecam czytać przed podpisaniem.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Andi napisał:

Sprawdziłeś w praktyce? Na czym to polegało?

 

Masz gdzieś w wątku koNika o Rosji. W skrócie w Rumunii wjechał mi gość w bok auta i skasował, do 8 godzin od zgłoszenia pod rumuńskim pensjonatem stało zastępcze klasy D przywiezione z Polski a laweta zabierała zwłoki starego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2017 o 10:07, bizz napisał:

 

to jeszcze masz Gothaer i tam zrobisz krótkoterminowo. Mówię oczywiście o limitach holowania 800-1000 za granicą i no limit w PL, a nie jakieś mBankowe 150km. 

 Gothaer 15/30 dni jest tylko w jakimś 'srodkowym' wariancie i ZTCP właśnie na  jakieś 250km - kosztuje 100zl za 15dni, kupowałem na początku sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
2 godziny temu, mati_lecha napisał:

Auto z 2009 roku.

 

Gdzie na dzień dzisiejszy da się to zrobić? Wyjazd tylko na 1 dzień, ale wolałbym się zabezpieczyć.

 

Jeśli wyjazd nie wcześniej niż za dwa tygodnie to chyba najprościej:

https://pzmot.pl/site/offer

 

Pakiet podstawowy za stówkę i potem dopłaty za co chcesz już na konkretne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

ja ubezpieczałem teraz pełnoletnią Lagunę przez "porównywareczkę z keszbekiem" i mnie zaskoczyło, że Balcia daje assistance do OC, ale po przeczytaniu warunków zaskoczenie minęło - tylko w przypadku kolizji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jqr napisał(a):

ja ubezpieczałem teraz pełnoletnią Lagunę przez "porównywareczkę z keszbekiem" i mnie zaskoczyło, że Balcia daje assistance do OC, ale po przeczytaniu warunków zaskoczenie minęło - tylko w przypadku kolizji

Taki assistance dają wszyscy praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PZM jest ubezpieczenie na Europe z limitem 1000km (bez limitu kosztów). Nie ma ograniczeń co do wieku, mam tam ubezpieczonego busa rocznik 94.

Mozna wykupić na krótszy okres, min.10dni. Za rok placiłem coś poniżej 300zł.

Pewnym mykiem jest że trzeba być członkiem PZM i mieć ważną kartę członkowską (100zł za rok).

Nie wiem czy jest jakaś inna opcja pełnego europejskiego Ass dla staruszków.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2022 o 21:24, lnk napisał(a):

W PZM jest ubezpieczenie na Europe z limitem 1000km (bez limitu kosztów). Nie ma ograniczeń co do wieku, mam tam ubezpieczonego busa rocznik 94.

Mozna wykupić na krótszy okres, min.10dni. Za rok placiłem coś poniżej 300zł.

Pewnym mykiem jest że trzeba być członkiem PZM i mieć ważną kartę członkowską (100zł za rok).

Nie wiem czy jest jakaś inna opcja pełnego europejskiego Ass dla staruszków.

 

 

 

 

Bardzo polecam, jakieś 4 tygodnie temu zwozili mi 30 letniego kampera do domu. Wszystko zadziałało jak trzeba. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

No i w tym roku PZM poszalał i z dwustu kilkudziesiąciu złotych zrobiło się 580zł za assistance + min. 110zł za ubezpieczenie podstawowe czyli ~700zł. 

Ktoś coś starszego ubezpieczał w tym roku? Są jakieś alternatywy czy trzeba sie kolejny raz zderzyć z rzeczywistością 2023?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.