Skocz do zawartości

Ocieplenie bramy garażowej


jarosz19

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swoją bramę (w zasadzie dwie identyczne) o konstrukcji: rama ze stalowych kształtowników i z zewnątrz deski drewniane ok 2cm grubosci ociepliłem wstawiając styropian 5cm pomiędzy kształtowniki ramy (mają 5cm grubości). Styropian lekki, więc nawet nie musiałem kombinować ze sprężynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2017 o 00:20, torelek napisał:

Ja swoją bramę (w zasadzie dwie identyczne) o konstrukcji: rama ze stalowych kształtowników i z zewnątrz deski drewniane ok 2cm grubosci ociepliłem wstawiając styropian 5cm pomiędzy kształtowniki ramy (mają 5cm grubości). Styropian lekki, więc nawet nie musiałem kombinować ze sprężynami.

I niczym tego nie zakryłeś od środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, volf6 napisał:

I niczym tego nie zakryłeś od środka?

Nie zakryłem, bo nie chciałem zwiększać ciężaru bramy. Ma ona sprężyny, które równoważą ciężar przy otwieraniu/zamykaniu i bałem się, że automat może mieć problem. Sam styropian to może parę kilo waży, więc nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, torelek napisał:

Nie zakryłem, bo nie chciałem zwiększać ciężaru bramy. Ma ona sprężyny, które równoważą ciężar przy otwieraniu/zamykaniu i bałem się, że automat może mieć problem. Sam styropian to może parę kilo waży, więc nie problem.

Sprężyny na ogół można można jeszcze mocniej naprężyć, o ile nie skończył się zakres regulacji, bo siadły ze starości. Niedawno ze względu na zwiotczenie starcze paneli bramy segmentowej musiałem je wzmocnić profilami aluminiowymi, też niby raptem kilka kilo, a sprężyny jednak musiałem przeregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją bramę hőrmanna ocieplilem od środka styropianem podłogowym 5ch, na to przykleilem ekran zagrzejnikowy i łączenia wkleiłem taśma do łączenia izolacji kanałów wentylacji ...i powiem że czuć różnicę zarówno w zimę jak i szczególnie w lato...chociaz sceptycznie byłem nastawiony na tą operację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, 4thelement napisał:

swoją bramę hőrmanna ocieplilem od środka styropianem podłogowym 5ch, na to przykleilem ekran zagrzejnikowy i łączenia wkleiłem taśma do łączenia izolacji kanałów wentylacji ...i powiem że czuć różnicę zarówno w zimę jak i szczególnie w lato...chociaz sceptycznie byłem nastawiony na tą operację

Na co kleiłeś styropian do bramy? Też się przymierzam do takiej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.