Skocz do zawartości

VB - zanika licznik kilometrow


Lookazz

Rekomendowane odpowiedzi

witam,
niedawno zakupiłem auto vectra b 2001

 

Zaraz po zakupie pojawił sie problem z licznikiem kilometrów. Problem objawia sie tym ze zanikają niektore kreski na wyświetlaczu przebiegu  i liczba kilometrow robie sie nieczytelna.

Czy jest jakis sposob zeby to naprawic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie zdarza się, że znika całkiem, razem z podświetleniem deski. Kontrolki na szczście działają, prędkościomierz też a licznik kilometry nabija (działa nawet kasowanie przebiegu dziennego). Po jakimś czasie wszystko wraca do normy, nieraz po przyłożeniu kilku niutonów w deskę. Może by się zdało zajrzeć i coś podociskać, ale za dużo z tym zachodu w VB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Astrze G wyświetlacz kilometrów  to osobny moduł  przymocowany do  płytki zegarów. Między tymi elementami  jest włożona  taka  "gumka" ze ścieżkami.

U mnie ona się lekko odkształciła i  licznik gubił wskazania licznika dziennego.  Gdy pulpit mocno nagrzał się od słońca   ta "gumka" rozprężała się  i licznik działał.... kilka minut do ostudzenia pulpitu. 

Może zegary   VB  i AG są  podobnie zbudowane i tu leży przyczyna  znikających  kresek.

pzdr
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.