Skocz do zawartości

Stłuczka i naprawa z OC sprawcy


Pi_

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieńdoberek,

 

wjechał mi jeden zagapiony kierownik VW passata w kufer. Spisaliśmy oświadczenie, klepnęliśmy piątkę na do widzenia. tego samego zgłosiłem szkodę do PZU, dwa dni później oględziny przez ichniego rzeczoznawcę i wycieczka z kwitkami do ASO, coby mogli przedstawić swoją kontrę do kosztorysu ubezpieczyciela. W między czasie PZU uznało swoją odpowiedzialność i przelało już oszacowane pieniądze na konto,

 

Tak na marginesie miałem kamerkę, więc z całą pewnością moja wina :hehe:...

 

No i teraz o tym kosztorysie. Przez ~2 lata na zderzaku dumnie woziłem pamiątkę po gwałtownym ataku latarni na tyłu samochodu w czasie parkowania mojej :zona: . Rana jest bardzo powierzchowna - ma wymiar 1x2 cm i widać ją w postaci lekkiego przetarcia lakieru. Ponieważ samochód widzi myjnię raz na miesiąc (3- 4 tys km) to zwykle ochronna warstwa brudu zabezpiecza obcierkę przed wścibskim wzrokiem zazdrosnych współużytkowników drogi.

 

Rzeczoznawca PZU stwierdził w kosztorysie, że (cytuję): 

Cytuj

W wyniku przeprowadzonej naprawy mającej na celu usunięcie uszkodzeń pojazdu powstałych w wyniku 
szkody, wyeliminowane zostaly również uszkodzenia i wady jakie pojazd posiadał przed szkodą.
Spowodowało to wzrost wartości pojazdu i dotyczy to następujących części:

 

w związku z tym uznają, że lakier i robocizna za lakierowanie w 20% będą moim kosztem bo się "wzbogacam"

 

image.png.dd065a3902e2452fb32e530c2693730f.png

 

Macie pojęcie, czy można się od tego jakoś odwołać - jakoś tak czuję się robiony w żabę..

 

Pozdrawiam.

Pi_

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pi_ napisał:

wyeliminowane zostaly również uszkodzenia i wady jakie pojazd posiadał przed szkodą.

 

zależy ile to zł te 20% ?

 

ale na tak postawiona sprawę możesz stwierdzić iż to nie były "uszkodzenia i wady", tylko elementy tuningu i personalizacji auta, które zostały usunięte bez Twej zgody.

Oczekujesz ich przywrócenia lub rekompensaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jqr napisał:

 

zależy ile to zł te 20% ?

 

wg kalkulacji PZU w ich sieci partnerskiej to 50 zł ale jak ASO poda swoje stawki za lakierowanie i materiał  to czuję, że będzie zauważalnie więcej.

 

Stać mnie, ale w imię czego mam dokładać do interesu - ja sobie stałem na czerwonym świetle (trzeci w kolejce) a partyzant zaatakował z tyłu i bez ostrzeżenia ;-)

 

 

18 minut temu, jqr napisał:

ale na tak postawiona sprawę możesz stwierdzić iż to nie były "uszkodzenia i wady", tylko elementy tuningu i personalizacji auta, które zostały usunięte bez Twej zgody.

Oczekujesz ich przywrócenia lub rekompensaty

 

nie jestem aż takim hardkorem:pub:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pi_ napisał:

wg kalkulacji PZU w ich sieci partnerskiej to 50 zł

 

ja do 100 zł bym dał w takiej sytuacji za nowy, dobrze polakierowany zderzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.