Skocz do zawartości

Jak to podłączyć?


urwis

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

jestem żółtodziób w CA. Mam takie klocki:

- Clarion 702e

- głośniki Morel Tempo Ultra 

- subwoofer 70W 2 ohm

- wzmacniacz JL 400/4D

Czy taki zestaw ( http://www.caraudiosklepy.pl/hollywood-cca-44-zestaw-kabli-p511.html ) wystarczy, żeby podpiąć głośniki i sub? Podejrzewam, że trzeba coś więcej, żeby z 4 ohm zrobić 2 ohm. Jakieś rezystory?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2017 o 11:57, urwis napisał:

Czołem,

jestem żółtodziób w CA.

(...)

Podejrzewam, że trzeba coś więcej, żeby z 4 ohm zrobić 2 ohm. Jakieś rezystory?

 

 

zmienić cewkę głośników :D albo znaleźć takie na 2 ohm.  Domyślam, się, że przeczytałeś w instrukcji wzmacniacza, że na 2ohm jest więcej mocy. 

Ale to tak pięknie nie działa i nie polecam tego kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, urwis napisał:

Głośnik jest seryjny. W instrukcji wzmacniacza jest napisane, że można podłączać 2 ohm głośniki. Dlaczego nie polecasz podłączyć?

Im mniej Ohmów tym więcej mocy, ale tym gorsza kontrola nad tym co robi głośnik.  Tych głośników co masz Morel nie przerobisz na 2 ohm, to niemożliwe.

Natomiast 2 ohm ma to do siebie ze potrzebuje znacznie więcej prądu niż 4 ohm przy takiej samej głośności. Co przekłada się na większą srednicę kabli,

czy sprawny w 100% alternator. No i 2 ohm wymusza lepszą wentylację sprzętu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, Slawek_L napisał:

Im mniej Ohmów tym więcej mocy, ale tym gorsza kontrola nad tym co robi głośnik.  Tych głośników co masz Morel nie przerobisz na 2 ohm, to niemożliwe.

Natomiast 2 ohm ma to do siebie ze potrzebuje znacznie więcej prądu niż 4 ohm przy takiej samej głośności. Co przekłada się na większą srednicę kabli,

czy sprawny w 100% alternator. No i 2 ohm wymusza lepszą wentylację sprzętu. 

 

Ale ja nie chcę przerabiać Moreli. Chcę podpiąć suba 2 Ohm do jednego z kanałów.

Co do przewodów to wczoraj czytałem ciekawy artykuł http://www.strefacaraudio.pl/topic/1690-kable-kable-kable/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, urwis napisał:

 

Ale ja nie chcę przerabiać Moreli. Chcę podpiąć suba 2 Ohm do jednego z kanałów.

Co do przewodów to wczoraj czytałem ciekawy artykuł http://www.strefacaraudio.pl/topic/1690-kable-kable-kable/

 

W pierwszym poście pisałeś, że chcesz spiąć głośniki i sub na 2ohm.  Jak nie to miałeś na myśli to ok.

Co więc za problem. Przód podpinasz normlanie, tył na mostku i po sprawie.

 

btw a co do tego artykułu, to też tak sądzę, że nie warto inwestować jakieś mega kable. 

Może jakiś audiofil wychwyci różnicę, ale 99% osób nie. Ale jak już takie kable produkują

w takich cenach, to jakis muszą tos sprzedać, więc odpowiedni marketing robią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2017 o 06:09, urwis napisał:

Dzięki. W mostku niestety tylko 4 Ohm. Parametry napisane na głośniku. Jest to seryjny subarowy sub. Na dodatek owalny. Nie wiem, czy w ogóle warto go podłączać. 

tak właśnie myślałem. Lepiej znaleźć dobry głośnik, zwłaszcza, że pozostałe elementy masz przyzwoite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.09.2017 o 06:09, urwis napisał:

Dzięki. W mostku niestety tylko 4 Ohm. Parametry napisane na głośniku. Jest to seryjny subarowy sub. Na dodatek owalny. Nie wiem, czy w ogóle warto go podłączać. 

 

Z ciekawości - piszesz o głośniku z bagażnika w Forku? 

Daj znać czy jak podłączysz do niego coś innego niż fabryczne radio to w ogóle zagra ;] Bo 'z defaultu' gada to tak, że równie dobrze mogło by go nie być. Podobnie zresztą jak głośniki w tylnych drzwiach.

 

A… i żeby działało sterowanie z kierownicy musisz chyba dokupić jakiś wynalazek wpinany za kostką odtwarzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2017 o 21:35, bergerac napisał:

tak właśnie myślałem. Lepiej znaleźć dobry głośnik, zwłaszcza, że pozostałe elementy masz przyzwoite.

 

Jeżeli to jest głośnik z Forka (albo taki jak w nim montują) to jest warty mniej niż śruby którymi go przykręcono ;) Można wpiąć, przy odrobinie szczęścia się spali i będzie można z czystym sercem wymienić na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dokładnie o tym piszę ;] Tylne w ogóle pomijam. Nastawiam się na sam przód i kupiłem pożądny zestaw odseparowany, ale jak uda się podpiąć sub, to może będzie jeszcze lepiej z niskimi tonami. 

Na razie Forek idzie do lakiernika, więc dopiero w połowie października coś się ruszy z audio. Jakbym zapomniał, to pisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, camel00 napisał:

 

Jeżeli to jest głośnik z Forka (albo taki jak w nim montują) to jest warty mniej niż śruby którymi go przykręcono ;) Można wpiąć, przy odrobinie szczęścia się spali i będzie można z czystym sercem wymienić na inny.

:hehe:mam zamiar zbudować małą komorę dla suba, to może zagra jako tako. Jak nie, to kiedyś coś lepszego wleci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.