Skocz do zawartości

Cykanie przekaźnika? przy przyśpieszaniu/hamowaniu 1.9 jtd


vale46

Rekomendowane odpowiedzi

Bry :)
Od jakiegoś czasu słyszę takie jakby cykanie przekaźnika ze skrzynki bezpieczników w sytuacji gdy np jadę i nacisnę hamulec oraz później gdy nacisnę pedał gazu.
Ktoś się spotkał z takim czymś ? jakiś negatywnych skutków chyba nie ma z tego powodu, ale mnie to intryguje :D
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałke mam i wiem kiedy załącza, pobór taki że aż przygasa climatronic, a poza tym za ciepło na razie na to :P
Jak będę miał chwilę to to posprawdzam jeszcze, ale bardziej niż z pod maski to mi się wydaje że to z okolicy bezpieczników pod kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A może bardziej z okolic skrzynki bezpieczników i przekaźników po lewej stronie pod kierownicą? Ja miałem w zeszłym roku irytujące cykania gdzieś z okolic tunelu środkowego. Wyłączenie grzałek PTC przez MES w niczym nie pomogło. Dopiero wyjęcie bezpiecznika F73 od grzałek załatwiło temat. W moim przypadku wydaje mi się, że to kwestia niedomagań i tak słabego jak na moje wyposażenie alternatora (90A), który przez włoską niefrasobliwość lub oszczędności do mojego auta zamontowano. W rocznikach wcześniejszych do wersji z grzałkami PTC montowano altki o amperażu przynajmniej 120A. Od drugiej połowy 2006 roku 105A. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.10.2017 o 18:24, marek_lbn napisał:

U mnie też coś cyka, ale tylko przy ostrym przyspieszaniu. Tzn. im mocniej przyspieszam tym głośniej cyka. Wydaje mi się, że cykanie dochodzi z okolic wskaźników.

Co to może być?

Przerabiałam to. Do wymiany cewki lub przewód przepalony w ich okolicy. Dobija licznik jeszcze kilometrów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.