Skocz do zawartości

Korek oleju skrzyni biegów + olej?


Jettison

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam pytanie odnośnie funkcji takiego korka spustowego oleju ze skrzyni biegów, po co jest ta kulka, czy jest to jakiś zawór?:

59ac61b4b9acf_IMG_20170816_1852564541.jpg.b461ae9954c6598e815ed3831df4ff5c.jpg

 

no i olej, po 147 kkm i 5 latach olej jest prawie czarny, czy możliwe jest, że jest to "naturalny" kolor dla oleju w skrzyni czy może jest już mocno przepracowany. Skrzynia IB5 fordowska (Gertag)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest korek spustowy, tylko sworzeń ustalający pozycję wybieraka.
Korek spustowy jest - zdaje się - w okolicach łapy, w obudowie dyfra.
Z zewnątrz wyglądał jak korek ;) zrzuciłem tamtędy olej. Nie ma tam też żadnej regulacji. A co z olejem, czy zawsze kolor prawie czasu wskazuje na zużycie, czy może Ford wlewał jakieś ciemniejsze do skrzyń. W silnikach mieli kiedyś zielone

Wysłane z mojego Moto X Play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Orochimaru napisał:

To nie jest korek spustowy, tylko sworzeń ustalający pozycję wybieraka.

 

Też mi to tak wygląda, ta kulka nie jest tam dla dekoracji przecież... :phi:

A co do koloru oleju... :hmm: gdyby nie to, że faktycznie autor wykręcił jakiś element skrzyni, to bym napisał, że zrobił, jak kiedyś mój znajomy: chciał wymienić w silniku, spuścił ze skrzyni, nie dało mu do myślenia, że wlał troszkę oleju i już było MAX na bagnecie. Po wymianie skrzyni skończył samodzielne mechanikowanie... :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Też mi to tak wygląda, ta kulka nie jest tam dla dekoracji przecież... :phi:
A co do koloru oleju... :hmm: gdyby nie to, że faktycznie autor wykręcił jakiś element skrzyni, to bym napisał, że zrobił, jak kiedyś mój znajomy: chciał wymienić w silniku, spuścił ze skrzyni, nie dało mu do myślenia, że wlał troszkę oleju i już było MAX na bagnecie. Po wymianie skrzyni skończył samodzielne mechanikowanie... :hehe:
Aż taki lewy to nie jestem ;)

Wysłane z mojego Moto X Play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, romano11 napisał:

 

Też mi to tak wygląda, ta kulka nie jest tam dla dekoracji przecież... :phi:

A co do koloru oleju... :hmm: gdyby nie to, że faktycznie autor wykręcił jakiś element skrzyni, to bym napisał, że zrobił, jak kiedyś mój znajomy: chciał wymienić w silniku, spuścił ze skrzyni, nie dało mu do myślenia, że wlał troszkę oleju i już było MAX na bagnecie. Po wymianie skrzyni skończył samodzielne mechanikowanie... :hehe:

Znałem takiego co z CC700 zlał olej ze skrzyni i wlał do silnika 2l dodatkowo ;] Nie miałem czasu mu tego zrobić i wymienił sam, po 3 tygodniach  mówi sprawdź auto bo jadę daleko ;] Nie wierzyłem własnym oczom 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Orochimaru napisał:

Korek spustowy jest - zdaje się - w okolicach łapy, w obudowie dyfra.

korek z powyższego zdjęcia jest tu:

11-14-Ford-Focus-Mk3-16-Petrol-5-Speed-_57.jpg.0d72fe3f1cf5b45e4da93d8e7f533a32.jpg

skrzynia przejechała kolejne 4kkm więc chyba nic nie popsułem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.