Skocz do zawartości

Samochód do 5000 zł.


jarzab11

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Potrzebny jest samochód dla kobiety do miasta za tą zawrotną kwotę. Mamy 5000 zł. + ewentualny pakiet startowy.

 

Auto na  dojazdy do stacji PKP, po mieście, zawieźć córkę do żłobka itp. rzeczy. Ogólnie ma być bezawaryjny, mieć klimę i tyle. Koniecznie benzyna, najlepiej 5 drzwiowa. Ogólnie ma mi nie być szkoda jak jakiś Janusz parkowania go obije, albo przerysuje.

 

Nie mam rozeznania w tej kwocie, da się coś kupić pokroju fabii 1, pandy lub corsy, czy same gruzy raczej?

 

Obecnie jeździmy octavią combi 1.9 TDI i trochę szkoda targać to po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da.

Ale temat jest o tyle trudny, że oczekujesz bezawaryjnego, sprawnego, pewnie niedużego (B) autka z 5 drzwiami i klimą za 5000.

Nie tylko Ty byś chciał. Typowe "drugie auto dla żony". Do tego skąpisz, bo tylko 5.000. I to na początku września się obudziłeś ;)

Więc sytuacja jest taka, że wraz z bardzo wieloma innymi drapieżnikami polujesz w dżungli na słodkiego króliczka, pośród tysięcy leżących wokół dla zmyłki przypudrowanych zwłok i padliny.

Zatem czeka Cię długie szukanie. Sam przez to przechodziłem.

Zawężanie się tutaj do konkretnego modelu, albo i kilku - jest całkowicie bezsensowne.

A i radziłbym dopuścić segment C. I modlić isę ,żeby ten znaleziony był w na tyle przyzwoitym stanie, żeby najbliższe wydatki nie były mocno bijące po kieszeni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wald0 napisał:

A i radziłbym dopuścić segment C. I modlić isę ,żeby ten znaleziony był w na tyle przyzwoitym stanie, żeby najbliższe wydatki nie były mocno bijące po kieszeni.

 

Zasadniczo trafiłeś w sedno. Pozostaje szukać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze będzie znalezienie gulfa3, najwięcej jest 1.8 gdzie 99% ma gazownię lub oczywiście klekot 1.9. Blacha bez dziur i klima  w tej cenie bez problemu, części tańsze niż w seicento, dostępność nieograniczona i duża bezawaryjność z prostej konstrukcji. Jak ktoś przywali to nie szkoda ;] Jedynie rocznikowo staruszki  i wygląd... 

Przez rok jazdy ventem 1.8 gdzie to zwykły gulf 3 tylko w sedanie ( gulfa nie chciałem) jestem bardziej niż zadowolony, do codzienne tłuczenia spełnia moje oczekiwania w 100% 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, AstraC napisał:

 

5 godzin temu, analyzer64 napisał:

Astra F z silnikiem 1.6 8v :ok: Jeszcze zostanie pieniędzy na pakiet startowy.

 

Panowie... Wy tak serio czy sobie jaja robicie?

 

Za 5k kupi zarówno Corsę C zdatną do jazdy, jak i Astrę G więc polecanie takich jak w/w zabytków to imo nieporozumienie. :ok: 

Zwróciłbym jeszcze uwagę na Clio (byle nie dci), Puga 206. Yariskę. :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jarzab11 napisał:

Za duże :/ Poza tym chyba nie chciałbym do tego modelu wracać. Miałem kiedyś 1.8 8V ;]

 

Astra F to nieduży kompakt, wiele aut segmentu B ma gabaryty niemal takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód za tą kwotę na pewno będzie już miał sporo na karku i co jakiś czas będziesz musiał w nim podłubać - nie ma cudów. Najważniejsze, żeby jak narzadziej, a części były łatwo dostępne.

Może Yaris mk1 - jeśli trafisz niebitego i niezajechanego przez dostawcę pizzy, to jest to bardzo trwała i przewidywalna konstrukcja. Znam człowieka który sciągnął kobiecie kilkuletnią używkę z 10 lat temu. Teraz samochód ma kilknaście lat, ponad 200 kkm nalotu i nie chce się psuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wald0 napisał:

 

Progi całe? Jak tak to oczywiście jeden z bdb wyborów.

właśnie cały jest ok. Ale na wiosnę będzie szedł na handel.Mały się rodzi lada moment i przyda się 5 drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2017 o 15:40, jarzab11 napisał:

Witajcie

 

Potrzebny jest samochód dla kobiety do miasta za tą zawrotną kwotę. Mamy 5000 zł. + ewentualny pakiet startowy.

 

Auto na  dojazdy do stacji PKP, po mieście, zawieźć córkę do żłobka itp. rzeczy. Ogólnie ma być bezawaryjny, mieć klimę i tyle. Koniecznie benzyna, najlepiej 5 drzwiowa. Ogólnie ma mi nie być szkoda jak jakiś Janusz parkowania go obije, albo przerysuje.

 

Nie mam rozeznania w tej kwocie, da się coś kupić pokroju fabii 1, pandy lub corsy, czy same gruzy raczej?

 

Obecnie jeździmy octavią combi 1.9 TDI i trochę szkoda targać to po mieście.

Punto 2 po 2000r. z 1,2 8v lub 1,2 16v. 6 poduch/klima.

Blachy jak ktoś zadbał, to są zdrowe - nie ma tragedii.

Jako były użytkownik kilku sztuk -> polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przerabiałem temat kilkukrotnie... Ja stawiam na Clio 2 faza 3 1.2-1.4 8v lub 16v; druga propozycja to corsa C (tylko nie 3 cylindrowa 😬).

Proste tanie w utrzymaniu auta. W tej cenie można znaleźć przyzwoity egzemplarz.

Choć ostatnio też miałem podobny dylemat ale tym razem zafiksowałem się na Astrę 2 (bo nieco wygodniejsza i przestronniejsza od mniejszych "braci"). W końcu znalazłem coś poniżej 5 tys. ale wizualnie pozostawia trochę do życzenia (na szczęście mechanicznie bdb).

 

PS. Hyundai Getz, Chevrolet Aveo itp. niby też ale oglądane miały już ślady korozji a tam blacha kiepskawa...

Edytowane przez Jaceq_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.