Skocz do zawartości

Kleber Citylander 235/60 R16


fender

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się na zakup tych opon do mojego SUVa. Pacjent to hyundai tucson 2WD. Dotychczasowe opony Kumho Solus w tym samym rozmiarze miały już swoje lata i czas najwyższy było je wymienić. Jako, że w tym rozmiarze nie miałem ani zimówek ani letnich postanowiłem kupić wielosezonówki. Jak będą sprawdzać się zimą - zobaczymy. Póki co zauważalnie poprawiło się hamowanie pojazdu i ruszanie z miejsca. Na starych Kumho wystarczyło nieco mocniejsze wciśnięcie hamulca i lekko wilgotna jezdnia i już załączał się ABS. Podobnie przy ruszaniu - nieco bardziej dynamicznie i zrywało trakcję.

Nowe opony mają asymetryczny i z wyglądu dość "agresywny" bieżnik.

image001.jpg.91a4b548a255235466121415b48de883.jpgimage002.jpg.53f097ed00dd3615f276b0a7c48ab439.jpg

 

Co prawda, są nieco głośniejsze od starych letnich opon, ale jakiejś większej tragedii nie ma. Zresztą generalnie sam tucson do najcichszych aut nie należy. Producent podaje hałas generowany przez opony na poziomie 72dB.

Jeżdżę na nich od początku września i póki co jestem zadowolony. Bardzo dobrze trzymają na suchym, podobnie na mokrym asfalcie. Muszę jeszcze potestować je na drogach szutrowych no i oczywiście na śniegu. Te klebery to model budżetowy więc nie spodziewam się jakichś rewelacji. Zakupione przez portal oponeo kosztowały mnie niecałe 350zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Update:

Coraz bardziej mi się podobają te oponki :ok: Wczoraj i dziś miałem okazję potestować je w błocie i na rozjeżdżonych przez ciągniki leśnych drogach. Auto ma napęd tylko na przednią oś ale i tak spokojnie wygrzebałem się z błota i kolein. Na żwirowni równie dobrze dawały sobie radę i bez żadnego problemu "wciągnęły" auto na górę o nachyleniu ok 18-20%. Teraz pozostaje mi czekać na pierwszy śnieg :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 12.11.2017 o 13:01, fender napisał:

Update:

Coraz bardziej mi się podobają te oponki :ok: Wczoraj i dziś miałem okazję potestować je w błocie i na rozjeżdżonych przez ciągniki leśnych drogach. Auto ma napęd tylko na przednią oś ale i tak spokojnie wygrzebałem się z błota i kolein. Na żwirowni równie dobrze dawały sobie radę i bez żadnego problemu "wciągnęły" auto na górę o nachyleniu ok 18-20%. Teraz pozostaje mi czekać na pierwszy śnieg :jem:

A jak po zimie? a może i nawet drugiej? dalej jesteś zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak po zimie? a może i nawet drugiej? dalej jesteś zadowolony?
Jak najbardziej. Nie mam za dużego doświadczenia jeśli chodzi o opony całoroczne ale z tych jestem bardzo zadowolony. Opony nieco głośniejsze od letnich ale radzą sobie znakomicie w każdych warunkach. Ja już na pewno nie wrócę do zimówek, chyba że wyprowadzę się gdzieś w góry.

taptap...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fender napisał:

Jak najbardziej. Nie mam za dużego doświadczenia jeśli chodzi o opony całoroczne ale z tych jestem bardzo zadowolony. Opony nieco głośniejsze od letnich ale radzą sobie znakomicie w każdych warunkach. Ja już na pewno nie wrócę do zimówek, chyba że wyprowadzę się gdzieś w góry.

taptap...
 

Dzieki za info - moja siostra szuka czegoś bardziej budżetowego niż topowy Michelin a z kolei nie kupi jakiegoś naxxena - Kleber wydaje się być odpowiednio po środku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.