Skocz do zawartości

Wspomaganie elektryczne Panda - awaria - blokada


wozniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szanowni,

Czy awaria wspomagania w czasie jazdy objawiająca się zaświeceniem kontrolki + brakiem wspomagania może skutkować że zablokuje się kierownica w samochodzie??

Już drugi raz przytrafiło się mojej żonie, że wspomaganie zawiodło i co najgorsze jak twierdzi zablokowała się kierownica w pozycji skręconej. Pomogło zgaszenie i ponowne zapalenie silnika. Nie bardzo wierzę aby układ tak działał, że przy braku wspomagania blokuje się coś w kierownicy. czy elektr. wspomagamnie jest jakoś związane z blokadą kierownicy? Zmroziło mnie jak to usłyszałem od żony.

Po wszystkim sprawdziłem: błędy jakie były to niski poziom napięcia aku, oraz błąd z czujnika położenia wału kierownicy...Po skasowaniu jest na razie ok.

Prośba o wskazówki i doradę jak sprawdzić i co zrobić aby sie to nie powtórzyło. Czy wymiana samego czujnika rozwiąże problem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jej siè tylko tak wydawało. Różnica w oprze jest ogromna przy nagłym zaniku wspomagania. Kobiecie może się zdawać, że się zablokowało. Oczywiście o ile to było na postoju bo w ruchu aż takiej różnicy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same modele aut z wspomaganiem i bez wspomagania mają przeważanie przekładnie kierownicze o różnym przełożeniu, także to nie jest tak że wspomaganie jest po prostu dołożone do istniejącego układu kierowniczego. W Matizie przerabiałem temat jak dokładałem wspomaganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.