Skocz do zawartości

Poprawa wentylacji w garażu


wojtala

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja jest taka:

Garaż jednostanowiskowy o powierzchni użytkowej 20m2. Jedna kratka wentylacyjna fi100 na górze ściany tylnej. Brama jest uchylna z tych najtańszych, czyli nie jest zbytnio szczelna. Pomiędzy dołem bramy a wylewką jest ok. 2cm szczelina na całej długości. Wylewka betonowa dość chłonna. Po ostatniej zimie niestety w garażu była spora wilgoć co zauważyłem na narzędziach, szczególnie na tokarce. Garaż jest często wietrzony, bo otwieram go i zamykam przynajmniej 3-4 razy dziennie.

Plan narazie jest taki, aby wszelkie spękania wykuć i uzupełnić a całość betonu zalać unigruntem głęboko penetrującym, aby wypierało to wodę. Na wiosnę chcę tam położyć kafelki. A co zrobić, aby poprawić wentylację ? Myślałem, aby kratkę wentylacyjną zastąpić kominkiem wysuniętym na ok. 50cm ponad dach, czy takie rozwiązanie wspomoże wymianę powietrza w garażu ? Ogólnie w zimę raczej cyklicznie w soboty coś robię w garażu i dogrzewam się grzejnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta betonowa zbrojona wylana jest pod garażem na grubość ok 5cm, potem cieńka wylewka betonowo. Żadnej folii nie było niestety dawane. Co do płyty zbrojonej to nie jestem pewien czy był dodawany dodatek hydroizolacyjny. Grunt to ogólnie prawie sama glina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.