Skocz do zawartości

Uszcelka pokrywy zaworów SC 1,1 MPI


ANDPOL

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniana przez mechanika przy okazji rozrządu, cieknie po 4 miesiącach. Teraz wymienię sam. Pytanie, czy od razu piłować stopki, czy próbować na silikon? Wiadomo, że samemu zrobię to dokładniej. Kupiłem Corteco za 10 zł bo takie były na miejscu i tubkę silikonu 380 st. Czy uszczelkę wyjętą z folii też należy odtłuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez silikonu u mnie sie pociła po jakims czasie teraz mam na silikon Dirko i od roku spokój Przed zamontowaniem odtłuściłem głowice i pokrywe szczególnie dobrze w rowkach gdzie wchodzi uszczelka uszczelke tez delikatnie przetarłem benzynką posmarowałem silikonem tylko nie za duzo ale dokładnie  skręciłem i jest OK Nóżki miałem wcześniej lekko podpiłowane wiec tak zostały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ANDPOL napisał:

No dobra. Miałem chwilę i zrobiłem. Spiłowałem stopki ponad 1 mm, starannie umyłem i odtłuściłem, dałem silikon po całości z obu stron uszczelki. Jeżeli teraz puści to się poddaję.

jak/czym piłowałeś? też mnie czeka ten zabieg bo leje okrutelnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra, uszczelka chwilowo nie cieknie, ale silnik w dalszym ciągu ulany. Cieknie na 100% z prawej strony. Powiedzcie mi, czy tam jest jakaś inna dziura, oprócz tej pod cewkami? Oring był wymieniany w zeszłym roku, niby oryginalny. Jeśli to znowu z niego leci to jak temu zaradzić?  Gdzie kupić 100% pewny? Czy też wklejać na silikon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zatkałem następny wyciek. Powiedzcie mi, gdzie jeszcze może lecieć? Wiem, że od strony rozrządu (wałek+wał). Oczywiście mechanik, jak wymieniał rozrząd to uszczelnień nie ruszył bo podobno tam nie ciekło, tylko spływało z góry.  Jeszcze są jakieś inne "dziury"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.