Jump to content

Brodzik podpłytkowy w bloku

Recommended Posts

Pytanko - za chwilę będę wykańczał kawalerkę w nowym bloku i chciałbym w łazience zrobić brodzik podpłytkowy.

W łazience mam wnękę, w której chciałbym umieścić ten brodzik - na ten moment ma wymiary 101 cm (szerokość) x 78 cm (głebokość).

Z szerokości będę musiał odjąć min. 12 cm na rozprowadzenie kanalizacji (rura kanalizacyjna 110 jest tylko w rogu - kanalizacja nie jest rozprowadzona po łazience).

Po odjęciu grubości płytek i kleju (ok. 1 cm na stronę) zostanie mi na brodzik ok. 85-87 cm (szerokość) x 77 cm (głębokość)

Chciałbym zastosować np. taki brodzik:

http://allegro.pl/plyta-prysznicowa-80x90-cm-poziomy-mu-i6000506768.html

http://allegro.pl/plyta-prysznicowa-80x90-cm-poziomy-mb-kratka-i5820343319.html

Czy ktoś z was montował taki/podobny brodzik ?

Czy jest możliwość przycięcia go z wymiaru 90 x 80 na 85 x 77 ?

łazienka.jpg

27 minut temu, krawiec napisał:

A czemu ma służyć ta płyta? Chcesz mieć prysznic bez brodzika czy jak? Z czego to jest z XPS?

Krawiec

Tak, ma to być mniej więcej tak jak na zdjęciu.

IMG_3369.JPG

IMG_3370.JPG

Godzinę temu, krawiec napisał:

A czemu ma służyć ta płyta? Chcesz mieć prysznic bez brodzika czy jak? Z czego to jest z XPS?

To jest, zdaje się, po to, żeby nie trzeba było profilować podłogi i szybko kłaść na to płytki.

Oglądałem niedawno na youtubie budowę brodzików w jakichś tam systemach - są przygotowane elementy a'la XPS, którymi formuje się spadki, dokłada odpływ, uszczelnia i na to kładzie płytki.

Nie wiem tylko, czy chciałbym mieć tak nowocześnie to zrobione, bo zalatuje delikatnością, co się potem może zemścić.

8 minut temu, kiziuk napisał:

To jest, zdaje się, po to, żeby nie trzeba było profilować podłogi i szybko kłaść na to płytki.

Oglądałem niedawno na youtubie budowę brodzików w jakichś tam systemach - są przygotowane elementy a'la XPS, którymi formuje się spadki, dokłada odpływ, uszczelnia i na to kładzie płytki.

Nie wiem tylko, czy chciałbym mieć tak nowocześnie to zrobione, bo zalatuje delikatnością, co się potem może zemścić.

No, ja mam taki brodzik ale zrobiony klasycznie... czyli wylewka, hydroizolacja i na to płytki. 

Krawiec

2 minuty temu, krawiec napisał:

mam taki brodzik ale zrobiony klasycznie

Mam tak samo. Dlatego napisałem, że te "systemy" to dla posadzkarzy, bo można szybciej robotę skończyć ;)

• 2 months later...
Dnia ‎2017‎-‎09‎-‎12 o 14:51, krawiec napisał:

No, ja mam taki brodzik ale zrobiony klasycznie... czyli wylewka, hydroizolacja i na to płytki. 

Krawiec

Zmieniła się koncepcja - nie będzie brodzika podpłytkowego tylko w istniejącą podłogę zostanie wstawiony odpływ liniowy.

W związku z tym pytanie - do wnęki szerokości 80 cm powinienem kupić odpływ 70 cm ? :hmm:

Czy ktoś miał do czynienia z takim: http://allegro.pl/odplyw-liniowy-70-z-syfonem-bocznym-z-boku-niski-i6908802874.html

7 minut temu, Tomo napisał:

Zmieniła się koncepcja - nie będzie brodzika podpłytkowego tylko w istniejącą podłogę zostanie wstawiony odpływ liniowy.

W związku z tym pytanie - do wnęki szerokości 80 cm powinienem kupić odpływ 70 cm ? :hmm:

Czy ktoś miał do czynienia z takim: http://allegro.pl/odplyw-liniowy-70-z-syfonem-bocznym-z-boku-niski-i6908802874.html

Mam odpływ liniowy dokładnie na szerokość wnęki.

Jeśli nie wiesz jakiej szerokości będzie wnęka, to faktycznie lepiej kupić odpływ węższy. Tylko wtedy więcej profilowania spadku płytkami.

17 minut temu, Agata napisał:

Mam odpływ liniowy dokładnie na szerokość wnęki.

Jeśli nie wiesz jakiej szerokości będzie wnęka, to faktycznie lepiej kupić odpływ węższy. Tylko wtedy więcej profilowania spadku płytkami.

Wnęka będzie szerokości 80 cm (ew. może być 1-2 cm szersza).

Możesz pyknąć fotkę jak to wygląda ?

23 godziny temu, Tomo napisał:

W związku z tym pytanie - do wnęki szerokości 80 cm powinienem kupić odpływ 70 cm ?

70 cm to szerokość po rancie koryta. Do tego masz jeszcze płaskie obramowanie około 2 cm z każdej strony do przyklejenia uszczelnienia.

Dasz radę wykuć 8-9 cm w podłodze?

Edited by kiziuk
8 godzin temu, kiziuk napisał:

70 cm to szerokość po rancie koryta. Do tego masz jeszcze płaskie obramowanie około 2 cm z każdej strony do przyklejenia uszczelnienia.

Dasz radę wykuć 8-9 cm w podłodze?

Mam 5 cm styropianu i 5 cm wylewki - wystarczy to zdjąć i można wstawić odpływ.

• 2 years later...

co by nie zakładać nowego tematu

chcę zamontować w łazience brodzik, są tylko na to 2 miejsca

lewa strona spowoduje wydłużenie odpływu pomiędzy brodzikiem a  rurą kanalizacyjną  do 1,5 metra - czy to nie za dużo ?

prawa strona - prysznic będzie na drzwiczkach rewizyjnych - czy jest jakiś patent żeby w kabinie były drzwiczki rewizyjne (zawory, liczniki) szczelne i łatwo otwieralne - w sensie bez uszczelniania silikonem itp) ?

18 godzin temu, Jerzyk_ napisał:

lewa strona spowoduje wydłużenie odpływu pomiędzy brodzikiem a  rurą kanalizacyjną  do 1,5 metra - czy to nie za dużo ?

Jesli dasz rade zachowac odpowiedni spadek, to powinno byc ok :ok:

Ale moze byc problem z odplywem liniowym w takim ukladzie i trzeba bedzie wstawiac brodzik zeby odplyw byl troche wyzej.

• Thanks 1