Skocz do zawartości

Kleber Quadraxer 2 vs BFGoodrich G-Grip All Season 2


gandw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy ktoś miał kontakt z oponami z tytułu wątku? Widzę że dostają dobre noty w testach opon całorocznych, myślę więc o ich kupnie.

 

Czy jedne od drugich czymś się różnią? Widzę że bieżnik ten sam, etykiety UE te same, BFGoodrich nieco tańsze. "Specjalista" z Oponeo twierdzi że niby to samo, ale BFGoodrich będą trwalsze - nie wiem czy to może być prawda czy to taki tylko "szpec". Nie wiem czy brać tańsze czy bardziej popularne Klebery?

 

A może Hankook 4S H740? Choć w testach wypadają zwykle słabiej.

 

Rozmiar to 205/60 R16.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BFGoodrich i Kleber od kilku lat produkują bliźniacze produkty. Ja mam zimowe BFGoodrich Winter2 i złego słowa nie mogę o nich powiedzieć. Cichutkie i bardzo dobre właściwości jezdne w zimie. Z tego co widzę, to na ich bazie zrobione są BFGoodrich G-Grip All Season 2, tylko mają trochę mniej nacięć lameli. Moje BFGoodrich wyprodukowane są w Polsce, nie wiem jak jest z Kleberami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w końcu te Klebery Quadraxer 2, już założone na aucie. Widzę że już ceny idą w górę w związku ze zbliżającym się sezonem, także kupiłem w ostatniej chwili. Dam znać po zimie jak się sprawdziły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia ‎06‎/‎10‎/‎2017 o 15:09, gorex napisał:

Są bardzo ale to BARDZO ciche.

 

Moje są rumuńskie. 

 

Dlugo juz na nich jezdzic?

Zastanawiam sie, czy jest szansa, ze wytrzymaja chociaz 50kkm czyli ok 3 sezony w moim wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Dlugo juz na nich jezdzic?

Zastanawiam sie, czy jest szansa, ze wytrzymaja chociaz 50kkm czyli ok 3 sezony w moim wypadku?

Bardzo krótko więc jeszcze nie jestem w stanie wypowiedzieć się o ich trwałości.

 

Słyszałem, że "wielosezonówki" są na ogół przeznaczone dla ludzi którzy jeżdżą dość niewiele.

 

Jednak tego się nie obawiam. Jeżdżę bardzo mało. Najlepszy przykład to moje zimowe i letnie opony które właśnie sprzedałem. Zimówki miałem jeszcze w poprzedniej Skodzie a i tak zostało 7mm bieżnika. Conti też prawie nowe.

 

Mogę natomiast powiedzieć z całą pewnością - są to NAJCICHSZE opony z jakimi miałem kiedykolwiek do czynienia.

 

.....o innych spostrzeżeniach będę informował na bieżąco :) .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gorex napisał:

Bardzo krótko więc jeszcze nie jestem w stanie wypowiedzieć się o ich trwałości.

 

Słyszałem, że "wielosezonówki" są na ogół przeznaczone dla ludzi którzy jeżdżą dość niewiele.

 

Jednak tego się nie obawiam. Jeżdżę bardzo mało. Najlepszy przykład to moje zimowe i letnie opony które właśnie sprzedałem. Zimówki miałem jeszcze w poprzedniej Skodzie a i tak zostało 7mm bieżnika. Conti też prawie nowe.

 

Mogę natomiast powiedzieć z całą pewnością - są to NAJCICHSZE opony z jakimi miałem kiedykolwiek do czynienia.

 

.....o innych spostrzeżeniach będę informował na bieżąco :) .

 

 

 

Pewnie zaryzykuje i kupie,, bo nie chce mi sie juz bawic w przekladki i skladowanie 2 kompletow...

Jak wytrzymaja 3 sezony to super, jak nie to przed 3 zima najwyzej kupie kolejny komplet i po klopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Pewnie zaryzykuje i kupie,, bo nie chce mi sie juz bawic w przekladki i skladowanie 2 kompletow...

Jak wytrzymaja 3 sezony to super, jak nie to przed 3 zima najwyzej kupie kolejny komplet i po klopocie.

 

Dodam tylko, że opony wyglądają na zimówki przerobione na letnie. W związku z tym obawiałbym się o niższą trwałość, ale...........moje zimowe Fuldy Supremo okazały się wieczne :) .

 

Tak czy siak - jest dokładnie jak napisałeś - nie chce mi się już jeździć na przekładki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gorex napisał:

 

Dodam tylko, że opony wyglądają na zimówki przerobione na letnie. W związku z tym obawiałbym się o niższą trwałość, ale...........moje zimowe Fuldy Supremo okazały się wieczne :) .

Tak czy siak - jest dokładnie jak napisałeś - nie chce mi się już jeździć na przekładki.

 

Jesli faktycznie sa naprawde ciche to tylko dodatkowy plus za tym, zeby je kupic :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg testu Auto Świat, o ile można im wierzyć, trwałość tych Kleberów powinna być całkiem duża jak na całoroczne. Faktycznie są bardzo ciche, chociaż podczas przyspieszania jest słyszalna taka delikatna "pszczółka" gdzieś między 60-75km/h, ale to przy cicho ustawionym radio. 

de0ad6bd6e794be1d6594de6e20afddb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

BFGoodrich G-Grip All Season 2 założone i u mnie. Po 10 letnich Fulda Kristall Montero 2 nareszcie zapanowała cisza i komfortowe prowadzenie. Mam nadzieję, że w zimie nie zawiodą mnie, tak jak BFGoodrich Winter 2 założone w drugim samochodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

W warunkach zimowych na śniegu BFGoodrich G-Grip All Season 2 spisują się bardzo dobrze. Opony spełniają swoje zadanie.

Potwierdzam przypadłość występowania pszczółki powyżej 60 km/h. Na obecną chwilę to chyba jedyna wada, aczkolwiek niedokuczliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zadowolony, po kilku tysiącach uważam że do normalnej jazdy spisują się świetnie. Co ciekawe, moja :piekna: jak spadł śnieg to wolała jeździć samochodem z tymi Kleberami, niż drugim z normalnymi zimówkami, twierdząc że na tych całorocznych pewniej się prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.