Skocz do zawartości

Jakie auto byście wybrali w przedziale 120-140 kPLN


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

niepotrzebnie szukasz dziury w całym. Właśnie po to zadałem pytanie, żeby poszerzyć swoje horyzonty, bo sam się dość mocno ograniczyłem do tak naprawdę dwóch pozycji: VW i Opel. Dzięki sugestiom poważnie się zainteresowałem 3GT, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie :ok: 
Spoko. Ja też bym nie kupił czegoś co mi się nie podoba, a podoba mi się tylko Audi. Mondeo wziąłbym tylko przy Twoim budżecie i założeniem : nowe.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, electrofinger napisał:

Bo jestem uczulony na Opla.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka
 

 

Why?

Ojciec miał Astrę F i pierwsze 6 lat mojego jeżdżenia (18-24) to ujeżdżałem.

Poza tym wiesz, panienki się tym woziło itp :-)

Wytrzymało - mam więc sentyment do Opla ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Why?
Ojciec miał Astrę F i pierwsze 6 lat mojego jeżdżenia (18-24) to ujeżdżałem.
Poza tym wiesz, panienki się tym woziło itp :-)
Wytrzymało - mam więc sentyment do Opla ;]


Miałem Kadetta E '90 i jednocześnie Audi 80 '90 - przepaść ma korzyść Audi.
Miałem też Vectrę C przez rok którą sprzedałem rok temu cały czas jeżdżąc A6.


Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, electrofinger napisał:


 

 


Miałem Kadetta E '90 i jednocześnie Audi 80 '90 - przepaść ma korzyść Audi.
Miałem też Vectrę C przez rok którą sprzedałem rok temu cały czas jeżdżąc A6.


Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Też miałem B3, nawet z tego samego rocznika :-)

Dzisiaj te różnice nie są już chyba tak duże między tymi markami.

 

Co prawda auta trochę różne wielkością, ale jednak...:

Miałem x lat temu służbowe A4 - 2.0 TSI. I z przyjemnością wróciłem do Passata - komfort, auto wygodniejsze itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bnow napisał:

Super oferta. Za taką kasę będzie się sprzedawał. Ciekawe co teraz pomyślą kupujący superba za podobną kasę i terminem oczekiwania 8 miesiecy;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, electrofinger napisał:

Kolega nie chce Audi. Nie chce również BMW! Wypasione Mondeo jest "fuj", Skoda jest "be" tak samo jak Passat czy Optima.
Kolega wybrał przecież to, co najlepsze czyli Opla. Na słuszność wyboru zareagowała już jego żona.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka
 

Zjedz sneakersa, bo zaczynasz gwiazdorzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz___F napisał:

Super oferta. Za taką kasę będzie się sprzedawał. Ciekawe co teraz pomyślą kupujący superba za podobną kasę i terminem oczekiwania 8 miesiecy;]

 

ok

 

to tak 

 

po pierwsze jakieś 2 h temu zamówił brat superba sportline 2,0 tdi dsg 4x4 htb

po drugie cena niższa niż to audi  ...

po trzecie odbiór auta 46 - 47 tydzień 2017 roku ...  (44 tydzień produkcja)

po czwarte dobry leasing

po piąte 0,9 % pakiet w ergo hestii

 

ponoć tak to wychodzi w komplecie do końca roku ...

 

co pomyślą Ci co kupują skodę ... chyba tyle że za niższą cene niż gołe audi bedzie dobrze wyposażone auto ... - tu możesz sobie odpowiedzieć co wolisz Ty i sobie wybrac ... nikt nikogo nie zmusza

audi A6 w podobnym wyposażeniu bedzie kosztować około 200 tys co przy cenie za kurę rzędu 140 robi niestety różnice nie tylko na papierze

 

zawsze można wybrać ... można wybrac audi A6 ... mozna wybrać BMW 3 ... można wybrać nawt cos innego byle sie podobało i pasowało wymiarami

 

natomiast  legendy nt czasu oczekiwania można włożyć między bajki - chwilę wczesniej był zamawiany jeszcze jeden superB i miał datę dostawy 51 tydzień 2017 roku - biorąc pod uwagę iż jest teraz 40 tydzień ... to  nie wiem ale wychodzi 6- 11 tygodni oczekiwania - zależy to ponoć od wyposażenia ...

 

aha jak by ktoś chciał jednak iść do skody i kupić sobie woła roboczego to od dziś sa baaardzo dobre nowe cenniki

 

:piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rado_ napisał:

A dlaczego tak im sie odmienilo? A %to ile z cenjika zejdą? 

 

koniec roku ... nie wiem ... nie robie doktoratu z tego ...

 

masz auto za 144 tys pln do odbioru i na tym było 23 tys rabatu .... czyli było katalog 167  ... czyli jakieś 13-14 % 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, jetbang napisał:

 

koniec roku ... nie wiem ... nie robie doktoratu z tego ...

 

masz auto za 144 tys pln do odbioru i na tym było 23 tys rabatu .... czyli było katalog 167  ... czyli jakieś 13-14 % 

 

 

 

Lift się zbliża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mrBEAN napisał:

 

Podtrzymuję. Lift się zbliża ;)

 

ok .. ale że co ... że wyzbywają sie części czy chcą pobudzić klientów którzy sie wahali ???

 

tyle że ... nie do końca ... bo dobre ceny sie pojawiły też na inne modele ... starszy gość obok zamawiał rapida wypasionego lub octavie biedniejszą w podobnych cenach ... 

 

pewnie ten poziom rabatowania przy najtanszych superB nie był by do osiągnięcia ... ale ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jetbang napisał:

 

ok .. ale że co ... że wyzbywają sie części czy chcą pobudzić klientów którzy sie wahali ???

 

tyle że ... nie do końca ... bo dobre ceny sie pojawiły też na inne modele ... starszy gość obok zamawiał rapida wypasionego lub octavie biedniejszą w podobnych cenach ... 

 

pewnie ten poziom rabatowania przy najtanszych superB nie był by do osiągnięcia ... ale ...

 

 

 

Koniec roku to raz, a dwa na Superba rabatowanie będzie rosło, bo zaraz będzie lift i ludzi trzeba pobudzić, by nie czekali na lift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2017 o 18:57, jetbang napisał:

 

Brat moj podobny dylemat mial jak ty ale wlasnie brakuje kropki nad i zeby z bmw 3 przesiasc sie do superb ... ale tobie sie nie podoba ;)

Koszta sa znaczace ... stad wiem ile mial placic za klocki w bmw 3... a co ciekawe ... klocki tluka sie i aso nie widzi problemu bo przeciez hamuje ... ;)

 

 

 

 

 

właśnie to niebieskie BMW zostaje zastąpione kurą ...

 

dziś w ciagu 15 minut jazdy do kurnika ... 3 razy wywaliło błędy dotyczące ciśnienia  powietrza w oponach ... braku płynu do spryskiwaczy itp ... mimo iż wszystko było ok ...

 

gdzież ten prestiż ??? gdzie ta niezawodność ?? gdzie ta inżynieria zaawansowana ???

 

auto ma 1,5 roku i 82 tys km  ... salon polska pierwszy własciciel :D

 

:piwko:

 

received_1429676043795088.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jetbang napisał:

 

w tam tym tygodniu rabat na superB był coś 14 tys ... dziś 23 tys ...

 

inne modele też mają lepiej ale w sumie nas bardzo nie interesowało to ;)

to coś tu nie gra ty piszesz o rabatach 23kzł a kolega wyżej o czekaniu 8m :phi:.

Wcześniej rabaty były symboliczne a oczekiwanie długie (ja miałem wyznaczony czas oczekiwanie ok 10m :bzik:). Jak czytałem fora to pisali o nowych cennikach na MY17, gdzie miało wejść kilka małych bajerów (typu większa ilość kolorów podświetlania wnętrza) i wyższe ceny. Potem nie interesowałem się już Skodą, ale coś tu dla mnie nie pasuje rabaty i problemy z produkcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jetbang napisał:

 

właśnie to niebieskie BMW zostaje zastąpione kurą ...

 

dziś w ciagu 15 minut jazdy do kurnika ... 3 razy wywaliło błędy dotyczące ciśnienia  powietrza w oponach ... braku płynu do spryskiwaczy itp ... mimo iż wszystko było ok ...

 

gdzież ten prestiż ??? gdzie ta niezawodność ?? gdzie ta inżynieria zaawansowana ???

 

auto ma 1,5 roku i 82 tys km  ... salon polska pierwszy własciciel :D

 

:piwko:

 

Wszytsko super ale widze, ze jakies skundlone jest. No ale porownywac BMW do Skody to trzeba miec tupet :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sherif napisał:

to coś tu nie gra ty piszesz o rabatach 23kzł a kolega wyżej o czekaniu 8m :phi:.

Wcześniej rabaty były symboliczne a oczekiwanie długie (ja miałem wyznaczony czas oczekiwanie ok 10m :bzik:). Jak czytałem fora to pisali o nowych cennikach na MY17, gdzie miało wejść kilka małych bajerów (typu większa ilość kolorów podświetlania wnętrza) i wyższe ceny. Potem nie interesowałem się już Skodą, ale coś tu dla mnie nie pasuje rabaty i problemy z produkcją.

 

Napisalem to czego doswiadczylem w dniu dzisiejszym ... 

 

Faktem jest ze kodiaq byl w zawrotnej ilosci cos kolo 20 szt na salon lubelski skody na rok 2017 ... szybko sie skonczyl i trzeba czekac... to potwierdzam i w sumie nie wiem jak jest z kodiakiem na 2018 ...

 

Dzis pojechalem z braciakiem i efekt jest taki jak wyzej ... superb zamowiony i czekamy ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujekcybul napisał:

Wszytsko super ale widze, ze jakies skundlone jest. No ale porownywac BMW do Skody to trzeba miec tupet :hehe:

 

Ale ze co chcesz powiedziec??? 

 

Ze gowno opakowane w dobry marketing bedzie fiolkami smierdziec .... to trzeba sie zachwycac ??? 

 

 

Bo tak jest z bmw ... tym dokladnie na zdjeciu co jest ... moze felerna sztuka ale na 1.5 roku okolo 14  dni w serwisie spedzila ... np z racji tego ze serwis nie potrafil sobie poradzic z wyciekami ktore blizej 250 moze 300 tys km maja sie prawo pojawic ... ale hooolaaa autko mialo ze 50 tys km ... yeahhh... aaaa usterke usunieto chyba na 3 wizycie  ;)

 

 

Bmw jedzie na niezawodnosci z lat 90 tych ... a to co teraz jest robione w budzetowych modelach niestety syf i tyle ... 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jetbang napisał:

Dzis pojechalem z braciakiem i efekt jest taki jak wyzej ... superb zamowiony i czekamy ...

 

 

Tyle, że Skoda zmienna jest u mnie termin zmienił się 6 razy :phi:.

To też zależy jakie opcje się zamawia, imho Skoda przegieła z możliwością konfiguracji kolorów, wnętrz i opcji vs moce produkcyjne ich i ich podwykonawców. Potem się okazywało, że Ci co zamówili diesla mają wcześniej, że Ci co zamówili jasną "skórę" to czekają dłużej a jak jeszcze domówili wentylacje (jak ja) to są podwójnie w d... :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

Tyle, że Skoda zmienna jest u mnie termin zmienił się 6 razy :phi:.

To też zależy jakie opcje się zamawia, imho Skoda przegieła z możliwością konfiguracji kolorów, wnętrz i opcji vs moce produkcyjne ich i ich podwykonawców. Potem się okazywało, że Ci co zamówili diesla mają wcześniej, że Ci co zamówili jasną "skórę" to czekają dłużej a jak jeszcze domówili wentylacje (jak ja) to są podwójnie w d... :phi:

 

To sie okaze ... zobaczymy  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jetbang napisał:

 

Ale ze co chcesz powiedziec??

 

Bo tak jest z bmw ... tym dokladnie na zdjeciu co jest ... moze felerna sztuka ale na 1.5 roku okolo 14  dni w serwisie spedzila ... np z racji tego ze serwis nie potrafil sobie poradzic z wyciekami ktore blizej 250 moze 300 tys km maja sie prawo pojawic ... ale hooolaaa autko mialo ze 50 tys km ... yeahhh... aaaa usterke usunieto chyba na 3 wizycie  ;)

 

 

Bmw jedzie na niezawodnosci z lat 90 tych ... a to co teraz jest robione w budzetowych modelach niestety syf i tyle ... 

 

 

 

 

A co można powiedzieć na wymianę silnika po 70kkm w Skodzie (4x była zgłaszana nadmierna konsumpcja oleju)? Albo na pękające tłoki przy 100kkm ?

 

To ja już chyba bym wolał te wycieki i błąd tpsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już zaczęliście bić pianę. Każda marka ma swoje zalety i wady, a w dzisiejszych czasach poza spektakularnymi wpadkami awaryjnosc jest na porownywalnym poziomie. Dlatego na koniec dnia trzeba wybrac w oparciu o budzet, dostepne wyposazenie i kierujac sie wlasnym gustem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotrus napisał:

A co można powiedzieć na wymianę silnika po 70kkm w Skodzie (4x była zgłaszana nadmierna konsumpcja oleju)? Albo na pękające tłoki przy 100kkm ?

 

To ja już chyba bym wolał te wycieki i błąd tpsów.

 

 

ok .. ale kompakt BMW  kosztuje inne pieniądze niz kura ...

 

i ja sie zgodzę że warto czasem dopłacić by mieć wyższą jakość ...

 

natomiast w BMW jest dopłata za znaczek bo jakość jest ta sama.... plus minus nie znaczacy poziom różnicy

 

wymiarami to odpowiednikiem bmw serii 3 jest octavia ... i pomiedzy nimi bedzie co najmniej kilkadziesiat tysięcy różnicy - via superB i A6 ... dopłacając chce mieć niezawodność, jakość obsługi ale nie tylko do momentu sprzedaży ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bergerac napisał:

Trochę już zaczęliście bić pianę. Każda marka ma swoje zalety i wady, a w dzisiejszych czasach poza spektakularnymi wpadkami awaryjnosc jest na porownywalnym poziomie. Dlatego na koniec dnia trzeba wybrac w oparciu o budzet, dostepne wyposazenie i kierujac sie wlasnym gustem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I ceną klocków hamulcowych :old: ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Łukasz___F napisał:

I ceną klocków hamulcowych :old: ;]

To jest podstawa :)

 

A poważnie - myślę, że Audi zrobiło genialny ruch. Specjalna biznesowa linia nie zepsuje im rynku, a zgarną klientów, którzy mogą wydać około 150-160 tys na samochód. Podejrzewam, że jest duża grupa klientów, którzy mogą dopłacić z 20-30 tys powyżej poziomu VW,Opel,Ford, ale nie mają tyle kasy, żeby kupić 5-tkę czy A6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bergerac napisał:

To jest podstawa :)

 

A poważnie - myślę, że Audi zrobiło genialny ruch. Specjalna biznesowa linia nie zepsuje im rynku, a zgarną klientów, którzy mogą wydać około 150-160 tys na samochód. Podejrzewam, że jest duża grupa klientów, którzy mogą dopłacić z 20-30 tys powyżej poziomu VW,Opel,Ford, ale nie mają tyle kasy, żeby kupić 5-tkę czy A6. 

To jest sprytne posuniecie. Tak jak poprzednia 5tka w okolicach 140 za taki misz masz wyposazeniowy dla flot. Ale automat byl, ksenon itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/26/2017 o 14:58, bergerac napisał:

no dobra, wybrałem. Zdecydowałem się na Opla, bo w podobnej cenie mam dużo lepiej wyposażone auto plus więcej przestrzeni. Choć nie powiem, miałem mocny zgryz i już byłem o krok od wzięcia BMW. Jedyne co mnie odstrasza to koła - nie wiem czy da się na tym jeździć.

 

59ca4efc84f86_Zrzutekranu2017-09-26o14_57_22.png.fb922c334ca6079fa7addd9901b0d532.png

Jak chcesz mogę się z Tobą zmienić na fabryczne 17" :ok::hehe::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2017 o 23:25, sherif napisał:

ale co nie tak ?

Chce mieć mocne, spore i dobrze wyposażone auto to zamawia Superba, co w tym dziwnego :hmm:

Ale Superv to nie konkurencja 3ki a 5ki. Bedzie przepasc cenowa jak i jakosciowa. Oczywiscie o statusie nie wspominam bo malo ktory managier chce Skoda jezdzic. Osobiscie kupilbym najmocniejsza Skode zamiast 5ki bo pewnie roznica ze 100k. Ale w zaden sposob nie da sie tego do BMW porownac.

 

Dnia 3.10.2017 o 23:19, jetbang napisał:

Bmw jedzie na niezawodnosci z lat 90 tych ... a to co teraz jest robione w budzetowych modelach niestety syf i tyle ... 

Statystyki mowia co innego, globalna sprzedaz mowi co innego. Jesli chodzi o serwis to miales pecha. Niestety w kazdej marce sa gorsze i lepsze serwisy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jetbang napisał:

 

Bmw jedzie na niezawodnosci z lat 90 tych ... a to co teraz jest robione w budzetowych modelach niestety syf i tyle ... 

 

 

 

Może to kwestia tego, że poniżej 5ki auta mają niższą jakość - nie wiem. Na pewno wykończenie 3jki to nigdy nie było w BMW jakoś specjalnie na poziomie.

 

Z drugiej strony.

W zarządzie mieliśmy F10 - zakup w 6.2014, sprzedane w 6.2017.

Silnik 2.0 d - salon. Przelot 150 kkm - awarii brak. A auto nie było jakoś delikatnie traktowane.

Może masz pecha.

 

Skoda ma jedną wadę. Jest dość głośna w porównaniu do VW. Nie mam pomiarów, ale subiektywnie Superb jest wyciszony gorzej niż Passat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bnow napisał:

Może to kwestia tego, że poniżej 5ki auta mają niższą jakość - nie wiem. Na pewno wykończenie 3jki to nigdy nie było w BMW jakoś specjalnie na poziomie.

 

o tym włansie pisałem że moze wyższe modele mogą być lepiej wykonane i stąd prestiż ;) natomiast te niższe nie są prestiżowe i nie ma sie czym podniecać ... ot zwykłe auto ze znaczkiem ... takim czy innym

 

Godzinę temu, bnow napisał:

Może masz pecha.

 

może być i tak ;)

 

Godzinę temu, bnow napisał:

Skoda ma jedną wadę. Jest dość głośna

 

Dość głosna ... hmmm jest nieznacznie głośniejsza - mi to nie przeszkadza ;) i jakoś nie jest to problemem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jetbang napisał:

 

Dość głosna ... hmmm jest nieznacznie głośniejsza - mi to nie przeszkadza ;) i jakoś nie jest to problemem ...

 

Kumpel ma w Kodiaqu coś takiego jak interkom :-)

Skoda bez dwóch zdań prezentuje dobry stosunek cena/jakość. 

Prywatnie nigdy bym Skody nie kupił, ale popularność jak najbardziej rozumiem i uważam, że to dobre auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bnow napisał:

Skoda bez dwóch zdań prezentuje dobry stosunek cena/jakość. 

Prywatnie nigdy bym Skody nie kupił, ale popularność jak najbardziej rozumiem i uważam, że to dobre auta. 

 

:ok:

 

w moim i brata przypadku to są woły robocze ... w JDG

 

prywatnie moze bym i bmw kupił ... tak ... najwyżej bym autobusem do pracy pojechał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wujekcybul napisał:

Ale Superv to nie konkurencja 3ki a 5ki. Bedzie przepasc cenowa jak i jakosciowa. Oczywiscie o statusie nie wspominam bo malo ktory managier chce Skoda jezdzic. Osobiscie kupilbym najmocniejsza Skode zamiast 5ki bo pewnie roznica ze 100k. Ale w zaden sposob nie da sie tego do BMW porownac.

ale dlaczego się nie da porównać ? gorsze wyposażenie, osiągi, awaryjność czy może chodzi o magię znaczka ?

Różnica 5-ka vs Superb pewnie wyniesie koło 50kzł, przynajmniej dla mnie tak wychodziło gdy porównywałem Skodę L&K 280KM z deko słabszym 525xd. Jak dla mnie to mimo, że fajnie się 5-ką jeździ i jest nawet (w końcu) ładna to nie jest warta +50kzł.

U mnie manadzerowie dobierają auta głównie pod siebie, a nie pod sąsiadów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2017 o 09:21, wujekcybul napisał:

Ale Superv to nie konkurencja 3ki a 5ki. Bedzie przepasc cenowa jak i jakosciowa. Oczywiscie o statusie nie wspominam bo malo ktory managier chce Skoda jezdzic. Osobiscie kupilbym najmocniejsza Skode zamiast 5ki bo pewnie roznica ze 100k. Ale w zaden sposob nie da sie tego do BMW porownac.

 

 

 BMW serii 5 z dieslem około 190 konnym i 4x4 ...  na szybko konfiguracyjnie podobne auto wyszło

 

520d xDrive Limuzyna.
  • Cena całkowita

    240 365,00 PLN
     
    pytanie jak to zrabatują

 

Dnia 4.10.2017 o 19:43, sherif napisał:

U mnie manadzerowie dobierają auta głównie pod siebie, a nie pod sąsiadów ;)

 

 

a to juz zależy od tego co to sa za menedzerowie ... i to zależy od wielu czynników ...  i nie wiem czy pod sąsiadów ... raczej pod rodzinę i kolegów w mieście skad pochodzą ;)

 

znam człowieka (uczył mnie fachu) jego firma przynosi mu roczny dochód na poziomie od 2-4 mln pln ...  na trasę ma lagune II a na co dzień do miasta jeździł tico .. teraz ma fiata 500 :D

 

właściciele fabryki co im pomagałem stawiać - zasieg sprzedaży około 1/4 świata  ... 2 x mazda cx9 ... i to jakieś 7-8 letnie czyli stare

 

ale lans najlepszy i najwiekszy to sie własnie widzi u najemnych korpo i pseudokorpo menedżerów pochodzacych z małych miescin  .. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bnow napisał:

Może to kwestia tego, że poniżej 5ki auta mają niższą jakość - nie wiem. Na pewno wykończenie 3jki to nigdy nie było w BMW jakoś specjalnie na poziomie.

 

Z drugiej strony.

W zarządzie mieliśmy F10 - zakup w 6.2014, sprzedane w 6.2017.

Silnik 2.0 d - salon. Przelot 150 kkm - awarii brak. A auto nie było jakoś delikatnie traktowane.

Może masz pecha.

 

Skoda ma jedną wadę. Jest dość głośna w porównaniu do VW. Nie mam pomiarów, ale subiektywnie Superb jest wyciszony gorzej niż Passat.

Teraz można zamówić dzwiękochłonne szyby, jakaś nowa moda na dodatkowe wyciszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sdss napisał:

Teraz można zamówić dzwiękochłonne szyby, jakaś nowa moda na dodatkowe wyciszenie.

W Superb ?

bo w Pasku to wiem.

IMHO w Superbie to kwestia opon, które idą na pierwszy montaż, bo wyciszony źle nie jest. Niby Skoda się chwaliła, że dużo pod tym względem zrobiła, już po samych drzwiach widać masywne podwójne uszczelki. Mimo to miałem podobne odczucie, że w Pasku jest ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sherif napisał:

W Superb ?

bo w Pasku to wiem.

IMHO w Superbie to kwestia opon, które idą na pierwszy montaż, bo wyciszony źle nie jest. Niby Skoda się chwaliła, że dużo pod tym względem zrobiła, już po samych drzwiach widać masywne podwójne uszczelki. Mimo to miałem podobne odczucie, że w Pasku jest ciszej.

Tak do Superba. 600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jetbang napisał:

 

 

a to juz zależy od tego co to sa za menedzerowie ... i to zależy od wielu czynników ...  i nie wiem czy pod sąsiadów ... raczej pod rodzinę i kolegów w mieście skad pochodzą ;)

 

znam człowieka (uczył mnie fachu) jego firma przynosi mu roczny dochód na poziomie od 2-4 mln pln ...  na trasę ma lagune II a na co dzień do miasta jeździł tico .. teraz ma fiata 500 :D

 

właściciele fabryki co im pomagałem stawiać - zasieg sprzedaży około 1/4 świata  ... 2 x mazda cx9 ... i to jakieś 7-8 letnie czyli stare

 

ale lans najlepszy i najwiekszy to sie własnie widzi u najemnych korpo i pseudokorpo menedżerów pochodzacych z małych miescin  .. ;)

 

Lubimy schematy? :-)

Jak czlowiek lubi auta i ma możliwości to dlaczego nie miałby jeździć fajnymi autami, a nie pospoliciakami ...?

Jak ktoś nie przywiązuje to faktycznie bez znaczenia.

 

Ja przywiazuje i jak sa warunki to staram sie jezdzic czyms ciekawym - czy to prywatnie, czy sluzbowo.

A najlepsze auta jakie mialem, akurat nie byly sluzbowe - bo tu poza 4 cylindry ciezko sie zazwyczaj wychylic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bnow napisał:

Lubimy schematy? :-)

Jak czlowiek lubi auta i ma możliwości to dlaczego nie miałby jeździć fajnymi autami, a nie pospoliciakami ...?

Jak ktoś nie przywiązuje to faktycznie bez znaczenia.

 

Ja przywiazuje i jak sa warunki to staram sie jezdzic czyms ciekawym - czy to prywatnie, czy sluzbowo.

A najlepsze auta jakie mialem, akurat nie byly sluzbowe - bo tu poza 4 cylindry ciezko sie zazwyczaj wychylic...

dlatego bo często to wspólny mianownik auta firmowo-rodzinnego-szybkiego-pojemnego-taniego ..itd

Też starem się kupować auta ciekawe, nie tuzinkowe, ale nie zawsze się tak da :skromny:, trochę zazdroszczę tym co nie mają rodzin, mają $$ i kupują auto prywatnie - można się pokusić o na prawdę ciekawe auto, ale jakoś tak tu na AK nie za wiele takich aut ...

Podobnie nigdy nie byłem zwolennikiem Skody, ale Superb przy rodzinie i firmie to na prawdę dobre auto. Co do firm, ja nie ma jakiegoś ograniczenia ale znasz jakieś porównywalne auto z V6 w cenie nawet i większej (ale niewiele) niż owa Skoda ?

Ja się upierałem na głupią H4 w Subaru to dostałem taką cenę leasingu, że przeskoczyłem na Skodę i finalnie na Volvo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jetbang napisał:

 

 

 BMW serii 5 z dieslem około 190 konnym i 4x4 ...  na szybko konfiguracyjnie podobne auto wyszło

 

520d xDrive Limuzyna.
  • Cena całkowita

    240 365,00 PLN
     
    pytanie jak to zrabatują

U mnie zamiast 5ki biora 430 na nowa piatke nie mamy dobrych rabatow. Moze dlatego, ze nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2017 o 09:23, wujekcybul napisał:

Statystyki mowia co innego, globalna sprzedaz mowi co innego. Jesli chodzi o serwis to miales pecha. Niestety w kazdej marce sa gorsze i lepsze serwisy. 

 

globalnie może i tak ... BMW od dawna ma swoja sieć i wyrobioną markę w usa czy kanadzie a także w azji i innych rejonach ... skoda taka na prawde dopiero po transformacji i przejęciu przez VW ruszyła w zasadzie z bardzo niskiego poziomu i w wielu zakątkach świata masz na średniej wielkości miasto 3 salony BMW i żadnego skody ;)

 

tak poniżej sprzedaż za wrzesień w PL  ... z sąsiedniego wątku 

 

1. Skoda Fabia: 1503 egzemplarze
2. Skoda Octavia: 1274

11. Skoda Rapid: 686

15. Skoda Superb: 569

30. Skoda Kodiaq: 301

39. BMW Serii 5: 263

 

ciekaw jestem jeszcze jak wyglada sprzedaż w europie własnie BMW kontra skoda ... :D

 

 

Dnia 5.10.2017 o 08:49, wujekcybul napisał:

U mnie zamiast 5ki biora 430 na nowa piatke nie mamy dobrych rabatow. Moze dlatego, ze nowy model.

 

flotowe 5 startowało na wyprzedaży starego modelu od około 151 tys pln ...  a nowe 5 niestety juz sporo droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jetbang napisał:

 

globalnie może i tak ... BMW od dawna ma swoja sieć i wyrobioną markę w usa czy kanadzie a także w azji i innych rejonach ... skoda taka na prawde dopiero po transformacji i przejęciu przez VW ruszyła w zasadzie z bardzo niskiego poziomu i w wielu zakątkach świata masz na średniej wielkości miasto 3 salony BMW i żadnego skody ;)

 

tak poniżej sprzedaż za wrzesień w PL  ... z sąsiedniego wątku 

 

1. Skoda Fabia: 1503 egzemplarze
2. Skoda Octavia: 1274

11. Skoda Rapid: 686

15. Skoda Superb: 569

30. Skoda Kodiaq: 301

39. BMW Serii 5: 263

 

ciekaw jestem jeszcze jak wyglada sprzedaż w europie własnie BMW kontra skoda ... :D

 

816k BMW

654k Skoda

http://carsalesbase.com/european-car-sales-data/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sherif napisał:

dlatego bo często to wspólny mianownik auta firmowo-rodzinnego-szybkiego-pojemnego-taniego ..itd

Też starem się kupować auta ciekawe, nie tuzinkowe, ale nie zawsze się tak da :skromny:, trochę zazdroszczę tym co nie mają rodzin, mają $$ i kupują auto prywatnie - można się pokusić o na prawdę ciekawe auto, ale jakoś tak tu na AK nie za wiele takich aut ...

Podobnie nigdy nie byłem zwolennikiem Skody, ale Superb przy rodzinie i firmie to na prawdę dobre auto. Co do firm, ja nie ma jakiegoś ograniczenia ale znasz jakieś porównywalne auto z V6 w cenie nawet i większej (ale niewiele) niż owa Skoda ?

Ja się upierałem na głupią H4 w Subaru to dostałem taką cenę leasingu, że przeskoczyłem na Skodę i finalnie na Volvo.

 

No niestety, kompromisy mają to do siebie, że są gdzieś pośrodku.

Jak ktoś trzaska 50-60 kkm rocznie, to podejście pragmatyczne jest zrozumiałe. Z drugiej strony XC70 z D5 to dość fajny kompromis :-)

 

Bardziej pisałem o tezie, że jak się ma forsę to fajnie jest tego nie pokazywać i jeździć zwykłym autem - z czym się nie do końca zgadzam.

Życie ma się jedno i trzeba umieć z tego korzystać. Dlatego, jak będę miał odpowiednią forsę, to będę jeździł żółtą 911, czy inną fajną zabawką :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.