Skocz do zawartości

Pompa do wypompowania wody z piwnicy


chaos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję wypompowac wodę z zalanego pomieszczenia, wysokość wody to zaledwie 2-5 cm. W pomieszczeniu nie ma żadnej studzienki w która można wstawić tradycyjna pompę. Czy występują takie pompy które są w stanie podołać takiemu zadaniu?

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chaos napisał:

 

Witam, potrzebuję wypompowac wodę z zalanego pomieszczenia, wysokość wody to zaledwie 2-5 cm. W pomieszczeniu nie ma żadnej studzienki w która można wstawić tradycyjna pompę. Czy występują takie pompy które są w stanie podołać takiemu zadaniu?

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Pompą to ciężko.

Odkurzacz garażowy powinien podołać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, chaos napisał:

 

Witam, potrzebuję wypompowac wodę z zalanego pomieszczenia, wysokość wody to zaledwie 2-5 cm. W pomieszczeniu nie ma żadnej studzienki w która można wstawić tradycyjna pompę. Czy występują takie pompy które są w stanie podołać takiemu zadaniu?

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Są pompy elektryczne, którymi ściągniesz do około centymetra, ale nie niżej. Jeżeli nie masz siły nosić wielu kubłów z wodą, to możesz zrobić kombinację - z podłogi ściągasz odkurzaczem do wody, zaś z jego zbiornika, gdy się zapełni, wypompowujesz pompą na zewnątrz, wprost z piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wszystkim za pomysły niestety będę musiał wykuc studzienke na pompę. Przez 10 lat wody nie było, a w tym roku pojawiła się na wiosnę i co większa ulewa to wychodzi w piwnicy:-(

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chaos napisał:

Dzięki, wszystkim za pomysły niestety będę musiał wykuc studzienke na pompę. Przez 10 lat wody nie było, a w tym roku pojawiła się na wiosnę i co większa ulewa to wychodzi w piwnicy:-(

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
 

 

A czy nie miałeś w okolicy drenażu, który mógł zostać uszkodzony przy jakichś pracach ziemnych? Mnie do wykonania własnego drenażu wiele lat temu zmusiła gmina, której wykonawcy mocno pokiereszowali stary drenaż w okolicy i wody gruntowe się podniosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, chaos napisał:

Dzięki, wszystkim za pomysły niestety będę musiał wykuc studzienke na pompę. Przez 10 lat wody nie było, a w tym roku pojawiła się na wiosnę i co większa ulewa to wychodzi w piwnicy:-(

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
 

 

sprawdź odrenowanie wokół domu.

tymczasem w najnizszym miejscu w piwnicy wywal dziure do której splynie woda, do dziury wsadz pompe i ci wypompuje. dziure sobie zabetonuj dookola, ale zostaw "na zaś"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.