Skocz do zawartości

Jakie koła wejdą do Insignii 16r ? Jakie zimówki?


Mirron

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

Brat ma Insignie z 16r w kombi aktualnie z kołami 20" i oponami 245/35/20.  Teraz chciałby zmienić na zimówki, ale cena jednej opony w tym rozmiarze to jakiś kosmos, więc trzeba by zejść z rozmiaru na mniejsze - tylko na jakie, czy ktoś się orientuje jakie felgi tam wejdą - ile ", jakie ET ile śrub itp...  

Katalogowo niby wychodzi 235/45/18 ale czy tak jest ? Jakie  oponki na zime ewentualnie w tym rozmiarze ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy od silnika wielkość zacisków hamulcowych nie zależy, ale felga 5x120 otwór 67,1.

Rozmiar dla 18 podałeś fabryczny.

Mogą być tez np. 225/55/17, ale nie każdy chce balona jak ja.

Widzę, że na 18 raczej startujesz, popatrz więc np. na allegro jakie szerokosci ET oryginały mają i takich szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

tak, to jest fabryczny rozmiar. Ja na takich jeżdżę.

To podaj koledze jeszcze fabryczne ET i szerokość felg, żeby ewentualnie w jakimś kalkulatorze se sprawdził co kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mirron napisał:

Spoko, dzięki ! 

Coś będę szukał, tylko widzę że stalówki raczej nie dostępne w tym rozmiarze... 

 

Raczej nie. Jak stal to max 17 jako fabryczne strukturalne lub 16 stalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
15 minut temu, Mirron napisał:

hmm... mam takie coś - stalówki  7Jx17 ET41 5x120x67 - zrobiłem przymiarkę i niby wszystko gra - teraz kwestia co z czujnikami, czy tam są TMPS czy odczyt jest z obwodu koła i czy w ogóle pchać sie w te 17stki...  

TPMS. Zaleta, że kodować nie trzeba  (tak piszą w instrukcji i na forach, nie sprawdzałem, bo kupiłem na strukturach, na które zimówki teraz wsadziłem). Czujniki możesz ściągnąć od Chińczyka za ok 65 dolców.

Co do 17, to sam musisz se odpowiedzieć, w zależności gdzie brat jezdzi, jeden stawia na wygląd inny preferuje co innego.

Stabilna taka jak na 20" nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

A to ciekawe, bo w Oplu oferuja cale komplety kol zimowych z czujnikami na stalowkach ;l

 

ale to w Oplu we Francji, bo to autko generalnie tam jest użytkowane, a chwilowo jest tutaj, stąd temat spadł na mnie :piwko:
Tak myślałem, że głupot nagadali bratu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirron napisał:

Tak myślałem, że głupot nagadali bratu

Tak nie do końca. Starsze stalówki nie mają odpowiedniego przetłoczenia w które mieści się czujnik TPMS, natomiast teraz wszystkie nowe i te nowsze są już przystosowane, nawet jeśli w samochodzie nie było systemu, bo lecą z jednego szablonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zostanie bez kombinacji (zmiany felg, czujników itp.) tylko pójdą 20" zimówki... wybór w niższej półce cenowej jest nie za duży:

 

Haknook Winter i*cept evo2 W320 

Vredstein Wintrac Xtreme S 

Nokian WRA4 

Continental WinterContact TS830 

 

Co byście polecili ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2017 o 00:21, Mirron napisał:

Chyba jednak zostanie bez kombinacji (zmiany felg, czujników itp.) tylko pójdą 20" zimówki... wybór w niższej półce cenowej jest nie za duży:

 

Haknook Winter i*cept evo2 W320 

Vredstein Wintrac Xtreme S 

Nokian WRA4 

Continental WinterContact TS830 

 

Co byście polecili ?

 

z tych bym wziął Conti lub Vredsteina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych bym wziął Conti lub Vredsteina.
Jak to jest z tymi Vredsteina-ami, niby wszyscy polecają (użytkownicy) a w testach jakoś tam na końcu zawsze się lokują ?

Wysłane z mojego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Raku napisał:

Jak to jest z tymi Vredsteina-ami, niby wszyscy polecają (użytkownicy) a w testach jakoś tam na końcu zawsze się lokują ?

Wysłane z mojego telefonu
 

ja miałem Conti, natomiast mój dobry kumpel całą swoją flotę obuł we Vredersteiny i ma mocno pozytywną opinię - stąd poleciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Raku napisał:

Jak to jest z tymi Vredsteina-ami, niby wszyscy polecają (użytkownicy) a w testach jakoś tam na końcu zawsze się lokują ?

Wysłane z mojego telefonu
 

bo te testy to bardziej reklama niż badanie ;) jakich testów bym nie czytał to zazwyczaj conti w czołówce. A taki uniroyal rainsport 3 przegrywa nawet na mokrym :)

np tu:

http://www.opontest.pl/letnie-autobild-205-55-R16

 

gdzie w innym teście jest już na 2 miejscu:

http://www.opontest.pl/letnie-ams-205-55-R16

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili myślałem że wezmę mu Vredstainy własnie, zawsze we wszelakich  testach był to nr 1 a tu etykieta w klasie C i 70dB głośność.. rozważam też Nokiany które mają C i B i 69dB aaaale chyba jednak cena jako że V sporo tańsze są... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jeszcze z innej beczki - wejdą tam oponki 245/45/20 ?  (10mm wyższy profil niż zaleca fabryka) 

Wejść pewnie wejdą, ale czy np komputer nie będzie świrował, czy tez nie będzie coś tarło itp ;-) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mirron napisał:

A jeszcze z innej beczki - wejdą tam oponki 245/45/20 ?  (10mm wyższy profil niż zaleca fabryka) 

Wejść pewnie wejdą, ale czy np komputer nie będzie świrował, czy tez nie będzie coś tarło itp ;-) ?

10% z 245, nie 10mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.