Skocz do zawartości

Tłumik z DF 125 wiecznie żywy!


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Eksperyment - tłumik z Fiata się udał. Spotkała mnie przy tym bardzo miła niespodzianka, bo średnica rur wydechu fiatowskiego jest dokładnie taka sama jak GS.
Druga niespodzianka była taka że po wspawaniu tłumika (wersja testowa, bez łap i dorabiania kolana by tłumok siedział prosto) okazał się on nadzwyczajnie cichy.
Ciachnąłem więc ten odcinek rury który odprowadza spaliny poza obrys auta. Trafiłem idealnie, dźwięk jest przyjemny, taki basowo-chropowaty, niestety filmik nagrany komórką go zniekształca - brzmi identyko jak GS 500F którego miałem, jest bas, ale taki który nie męczy uszu, nienachalny, bardzo przyjemny.
Tylko mi nie piszcie że tłumik nie ma mocowania i odstaje - WIEM O TYM - wstawiłem go na próbę. 1f642.png

Tutaj parosekundowy filmik:

 

 

 

 

 

Teraz pozostaje kwestia dorobienia kolanka by tłumik siedział prosto i ucha do przykręcenia go. Jak mi się będzie chciało może obrobię go nierdzewką albo ch.g.w, coś tam pomyślę nad estetyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, volf6 napisał:

Czy będzie też tak ładnie gwizdał jak we fiacie przy wyższych obrotach:hmm::phi:

https://www.youtube.com/watch?v=wMMD1UrjEIY

 

Dźwięk ma fajny, ale już na jego miejsce czeka docelowy tłumik XraV :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.