Skocz do zawartości

Wypadające zapłony SC 1,1 MPI


DominikZ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze zdiagnozowaniem przyczyny. Jeżdżąc normalnie nic się nie dzieje, lecz w szczególnych warunkach, tj. w czasie przyspieszania na 4. lub 5. biegu, z butem w podłodze, zaczyna migać kontrolka silnika i po kilku mrugnięciach gaśnie i tak do następnego mocnego butowania. Komp pokazuje błąd P0300.

Jeśli macie jakiś pomysł, to poproszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też to miałem u siebie po wymianie UPG i wymieniłem najpierw cewki problem się pojawiał ponownie wymieniłem przewody i świece dalej to samo więc kasowalem błędy do skutku i na dzień dzisiejszy czyli ok 3 miesiące juz mi odpukać nie wyskakują załony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności faktycznie świece, czy cewki trzeba na nowe. Ale nie koniecznie muszą być problemem. Załóż wiązkę od kogoś, kto nie ma żadnych problemów. Wystarczy, że gdzieś kabelek nie domaga i będzie problem, przy pełnym bucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety jeszcze nie, ale następnym krokiem będzie sprawdzenie luzów zaworów. Gdzieś wyczytałem, że jeśli elektrycznie ok, to to może być przyczyną. Nie za bardzo mi to pasuje, bo niby dlaczego wypadają zapłony przy dużym obciążeniu - zawory wtedy się nie domykają? A przy okazji zmodyfikuję pokrywę zaworów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam przepraszam ze dołanczam sie  do pytania ale ja też sie borykam z tym problemem   mam seicento 2006 1.1 mpi  lpg stag qubox

dodaje zdjecia  z błedami cewki magneti marelli ,nowe przewody ngk i swiece też NGK  sąda też za katalizatorem wymieniona  czeka mnie wymiana drugiej czekam na opinie 

20171021_171900.jpg

20171021_171908.jpg

20171021_171918.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.