Skocz do zawartości

Śmierdzi gazem podczas przełączania na LPG


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiło się chłodniej i pojawił się problem. Pacjent Grande Punto 1.4 16V + BRC Sequent 24

 

Chwilę po ruszeniu zimnym autem, na pierwszych albo drugich światłach (czyli w momencie przełączania się z Pb na LPG), wewnątrz zaczyna śmierdzieć gazem. Po chwili mija.

 

Jeśli ruszam nagrzanym autem i od razu przełącza się na gaz - problem nie występuje

Podobnie, jeśli ruszam rano i od razu wjeżdżam na trasę - nie zatrzymuję się (przypuszczalnie wtedy pęd powietrza robi swoje i nie śmierdzi)

 

Gdzie szukać problemu? 

Elektrozawór pod maską popuszcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Majkiel napisał:

Zrobiło się chłodniej i pojawił się problem. Pacjent Grande Punto 1.4 16V + BRC Sequent 24

 

Chwilę po ruszeniu zimnym autem, na pierwszych albo drugich światłach (czyli w momencie przełączania się z Pb na LPG), wewnątrz zaczyna śmierdzieć gazem. Po chwili mija.

 

Jeśli ruszam nagrzanym autem i od razu przełącza się na gaz - problem nie występuje

Podobnie, jeśli ruszam rano i od razu wjeżdżam na trasę - nie zatrzymuję się (przypuszczalnie wtedy pęd powietrza robi swoje i nie śmierdzi)

 

Gdzie szukać problemu? 

Elektrozawór pod maską popuszcza?

Skoro w środku czuć gaz to bez problemu wyczujesz nosem obszar ska dochodzi zapach, otwórz maskę, pochyl się i wąchaj :swinka:  (nie bój się wciskać nosa :oki:). Następnie sprawdzasz specjalną pianką w aerozolu (koszt kilku groszy) podejrzany obszar - bez problemu znajdziesz przeciek.

Obejrzyj dobrze wejście/wyjście z reduktora, filtry oraz połączenia w/w komponentów tzn. spryskaj je pianką.

Edit: w moim Stilonie miałem przypadki - filtr gazu opierał się kadłub silnika i się przetarł, innym razem puściła uszczelka pod króćcem wypływu gazu z reduktora (uszkodzony filtr znalazł nos, a uszczelkę pianka).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mikomir napisał:

Skoro w środku czuć gaz to bez problemu wyczujesz nosem obszar ska dochodzi zapach, otwórz maskę, pochyl się i wąchaj :swinka:  (nie bój się wciskać nosa :oki:). Następnie sprawdzasz specjalną pianką w aerozolu (koszt kilku groszy) podejrzany obszar - bez problemu znajdziesz przeciek.

Obejrzyj dobrze wejście/wyjście z reduktora, filtry oraz połączenia w/w komponentów tzn. spryskaj je pianką.

Edit: w moim Stilonie miałem przypadki - filtr gazu opierał się kadłub silnika i się przetarł, innym razem puściła uszczelka pod króćcem wypływu gazu z reduktora (uszkodzony filtr znalazł nos, a uszczelkę pianka).

Problem w tym, że śmierdzi przez chwilę, mniej więcej w momencie przełączania na gaz. Później przestaje.

W sobotę rano nie muszę gonić, to rano odpalę zimnego i będę obwąchiwać;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam (albo już miałem) problem z nieszczelną instalką. Wczoraj wykryli pękniętą obudowę czujnika ciśnienia (Kme Nevo); poprzedni warsztat metodą woda+płyn nic nie wykrył i rozłożyli ręce 8-). Polecam zakupić specjalny preparat tzn. piankę w sprayu do wykrywania nieszczelności. Obwąchiwanie też się może nie sprawdzić; tak, też niuchałem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2017 o 11:41, Majkiel napisał:

Problem w tym, że śmierdzi przez chwilę, mniej więcej w momencie przełączania na gaz. Później przestaje.

Miałem dokładnie tak jak piszesz, gdy przy przelotowym filtrze fazy lotnej cybant był niedokręcony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.09.2017 o 11:41, Majkiel napisał:

Problem w tym, że śmierdzi przez chwilę, mniej więcej w momencie przełączania na gaz. Później przestaje.

W sobotę rano nie muszę gonić, to rano odpalę zimnego i będę obwąchiwać;)

 

W moim przypadku, identyczne objawy dawały nieszczelne przewody.

Zdaje się były to przewody Parker i do wymiany poszły w 2 autach mniej więcej po takim samym przebiegu i okresie użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.