Skocz do zawartości

Kilka artykułów i testów


TWENTIS

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...
6 godzin temu, vavoom napisał:

Mój test całorocznych Kumho Solus KH25 M+S:

 

Dawno nie widziałem głupszego testu/porównania "4WD vs 2WD on snow - Suzuki Vitara S vs Renault Captur XMOD - winter tyres vs all season tyres", czyli porównano 4WD Vitarę na dobrych zimówkach premium, ze zwykłym dopowozem 2WD na średnich wielosezonówkach  klasy średniej. 

 

Co test miał pokazać? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ZUBERTO napisał:

Też się nad tym zastanawiałem.

 

Może porównanie koloru samochodów - były podobne ;]

 

12 minut temu, ZUBERTO napisał:

Jak już to na odwrót, wielosezonowe na 4WD i zimówki na 2WD coś tam by obrazowalo.

 

Też tak sobie, bo to 2 różne samochody, nawet porównanie tych samych opon na dwóch różnych 4WD mogłoby wypaść dość dziwnie (różne napędy) - a to wątek o oponach. 

Jeżeli już, to różne opony na tym/takim samym samochodzie, wtedy można coś porównać jeżeli chodzi o opony.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, futrzak napisał:

porównano 4WD Vitarę na dobrych zimówkach premium, ze zwykłym dopowozem 2WD na średnich wielosezonówkach  klasy średniej. 

 

Co test miał pokazać? :hmm:

Dokładnie to, co napisałeś - różnicę trakcji właśnie takich konfiguracji. Wynik oczywiście z góry znany, choć niedowiarków wątpiących w zalety 4WD oraz w ogóle opon zimowych naprawdę nie brakuje. A przy okazji test Extended Grip. Wkrótce podobny test, tyle, że z Capturem na takich samych oponach jak Vitara, czyli porównanie całorocznej opony z zimową oraz bezpośrednie zestawienie 2WD i 4WD.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, vavoom napisał:

Dokładnie to, co napisałeś - różnicę trakcji właśnie takich konfiguracji. Wynik oczywiście z góry znany,

 

To wyszło tak ja napisałem, czyli dokładnie nic. To nie jest żaden test, tam nie ma co porównywać. To się na HP nadaje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, vavoom napisał:

Włącz pauzę w momencie, w którym pojawia się Vitara i będziesz miał test na śniegu opon całorocznych Kumho Solus KH25 (M+S).

 

MK nie jest miejscem do nabijania oglądalności na yt, a tego co tam pokazano, nie można nazwać żadnym testem opon całorocznych... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to wjechałem Capturem w to miejsce, aby przetestować te opony na zaśnieżonym podjeździe (na takich oponach wyjeżdża z salonu każdy model Renault w wersji XMOD).

Nie podoba się - poproś admina o usunięcie tych postów, mi to lata. I gdyby ktoś pytał, czy te opony dają radę na śniegu, to mów, że nie wiadomo.

 

PS. Nabijanie oglądalności? Chyba przeceniasz popularność tego wątku... 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iwik źródła różnie podają:

https://www.testopon.com/web/pages/opony-caloroczne/kumho/solus-kh25 - całoroczne

http://www.rezulteo-opony.pl/opony-kumho/opona-solus-kh25-11724 - całoroczne

https://www.tirerack.com/tires/tires.jsp?tireMake=Kumho&tireModel=Solus+KH25 - całoroczne

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Kumho/Solus-KH25.htm - całoroczne

https://www.oponylider.pl/opony-samochodowe/kumho/solus-kh25/ - dwie opcje.

Według specyfikacji Renault do systemu Extended Grip łączonego z tymi oponami, powinny sobie radzić z lekkim śniegiem, a tu zonk, zachowują się jak letnie i tak powinny być oznaczane. Mud może i tak (nie wiem), ale na pewno nie Snow. Na zimę odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jakieś testeo czy rezulteo wrzuciło do koszyka 'całoroczne' nie zmienia faktu, że jest to opona letnia :hehe:

Kumho swojej stronie internetowej ma całoroczne opony Solus Vier lub 4S, Solusy 'zwykłe' są letnie (nawet jeśli mają nadrukowane M+S gdzieś na boku, żeby spełniać wymogi producenta auta)

Opona całoroczna (4S) vs letnia:

solus_ha31.pngsolus_kh17.png

chyba widać różnice gołym okiem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jakieś testeo czy rezulteo, ale wiele źródeł, także zagranicznych, Renault też podaje na swojej stronie, że jest to opona całoroczna. I rzeczywiście mają nadrukowane M+S, tylko nie wiem po co, skoro nijak się to ma do rzeczywistości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, vavoom napisał:

I rzeczywiście mają nadrukowane M+S, tylko nie wiem po co, skoro nijak się to ma do rzeczywistości. 

 

Bo na niektórych rynkach samochód może wyjechać na drogi publiczne w sezonie zimowym tylko na oponach 'M+S'. I tylko po to jest to oznaczenie ;]

W Niemczech twoje renault nie mogłoby wyjachać poza bramę salonu samochodowego od października do kwietnia bez tych literek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, iwik napisał:

To, że jakieś testeo czy rezulteo wrzuciło do koszyka 'całoroczne' nie zmienia faktu, że jest to opona letnia :hehe:

 

Nie, to nie jest opona letnia, to jest opona wielosezonowa. Jeżeli chodzi o wygląda bieżnika to jednak lepiej się nim nie sugerować. 

 

5 godzin temu, iwik napisał:

Kumho swojej stronie internetowej ma całoroczne opony Solus Vier lub 4S, Solusy 'zwykłe' są letnie (nawet jeśli mają nadrukowane M+S gdzieś na boku, żeby spełniać wymogi producenta auta)

 

To nie są wymagania "producenta auta", tylko spełnienie wymagań. Mają 3PMSF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To nie są wymagania "producenta auta", tylko spełnienie wymagań. Mają 3PMSF?
To jest opona letnia oznaczeniem M+S.
To oznaczenie nie oznacza, że spełnia jakiekolwiek normy zimowe i tylko od producenta opon widzimisię zależy czy sobie tak oznaczy czy nie.
3PMSF to zupełnie inny certyfikat. Po wyglądzie bieżnika stawiam, że ta opona nie ma prawa mieć 3PMSF.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, iwik napisał:

To jest opona letnia oznaczeniem M+S.

 

No, Michelin Crossclimate też jest oponą letnią z homologacją zimową :hmm:

 

3 minuty temu, iwik napisał:

To oznaczenie nie oznacza, że spełnia jakiekolwiek normy zimowe i tylko od producenta opon widzimisię zależy czy sobie tak oznaczy czy nie.

 

Chcesz przez to powiedzieć, że producent może sobie wszystko tak oznaczyć?

 

3 minuty temu, iwik napisał:

3PMSF to zupełnie inny certyfikat. Po wyglądzie bieżnika stawiam, że ta opona nie ma prawa mieć 3PMSF.

 

Ja wiem co to jest 3PMSF i wcale nie znaczy, że opony bez 3PMSF są gorsze od tym z 3PMSF.  Przy okazji - ja pytałem czy ma, a nie o ocenę bieżnika. 

 

photo-e67be5ed-5406-4374-8e13-ac6fea071a54-310x310.jpg.f6c8c8d08e5d08efd497f023d1518c87.jpg

 

Ta opona ma 3PMSF?

 

Tak, wiem, niestety możesz to sprawdzić w internecie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę sprawdzał. Ta Kumho obstawiam ze nie ma. Bo po prostu nie nadaje się na śnieg.
I pokaż mi gdzie Kumho w swoich papierach bądź na stronie internetowej twierdzi że jest to opona typu all season i stawia ją obok 4S i solus vier.
Bo co twierdzą testeo i opineo nie interesuje mnie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, iwik napisał:

I pokaż mi gdzie Kumho w swoich papierach bądź na stronie internetowej twierdzi że jest to opona typu all season

https://www.kumho.com.au/tyres/passenger/kh25/

 

Features:

  • Balanced all season performance
  • Improved snow traction and hydroplaning performance
  • Variable pitch tread block design for low noise generation

 

Pierwsza lepsza prezentacja YT:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, iwik napisał:

Nie będę sprawdzał.

 

Nie odpowiedziałeś na pytanie. 

 

13 minut temu, iwik napisał:

Ta Kumho obstawiam ze nie ma. Bo po prostu nie nadaje się na śnieg. 

 

Twój wybór, a jeszcze zapytam, skąd wniosek, że ta opona nie nadaje się na śnieg? Ba, rozszerzę pytanie - w jakim stopniu opony wielosezonowe mają się nadawać na śnieg? 

 

Cytuj

I pokaż mi gdzie Kumho w swoich papierach bądź na stronie internetowej twierdzi że jest to opona typu all season

 

Np. tutaj:

https://www.kumho.com.au/tyres/passenger/kh25/

 

Cytuj

KH25

The Solus KH25 is Kumho's Grand Touring All-Season tire developed for the drivers of sporty coupes and touring sedans. Solus KH25 tires are designed to blend noise comfort, ride comfort and balanced all-season performance with dry, wet and wintertime traction. Solus KH25 tires mold a silica-enhanced all-season tread compound into a symmetric tread design that features full-depth circumferential grooves and variable-pitch lateral grooves to enhance hydroplaning resistance while reducing noise. The tyre's internal structure features twin steel belts reinforced by spirally wrapped nylon to promote stability and high-speed durability while polyester body plies provide casing strength and a smooth ride.

 

Cytuj

i stawia ją obok 4S i solus vier.

 

To już Twój pomysł :)

 

Cytuj

Bo co twierdzą testeo i opineo nie interesuje mnie.

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Kumho/Solus-KH25.htm

 

The Kumho Solus KH25 is a Premium Touring All Season tyre designed to be fitted to Passenger Car

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał:

OK w Australii nadają się na śnieg. Wygrałeś emoji23.png

 

Pytanie było:

Cytuj

I pokaż mi gdzie Kumho w swoich papierach bądź na stronie internetowej twierdzi że jest to opona typu all season

 

Pokazałem. Zadałem pytanie, pokazałem oponę, nie odpowiedziałeś, a ja na szybko znalazłem o co pytałeś. Co do braku śniegu w Australii - żebyś się nie pomylił przypadkiem:

 au.jpg.09770f42f52a598d815439b59d780061.jpg

 

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, futrzak napisał:

 

Pytanie było:

 

Pokazałem. Zadałem pytanie, pokazałem oponę, nie odpowiedziałeś, a ja na szybko znalazłem o co pytałeś. Co do braku śniegu w Australii - żebyś się nie pomylił przypadkiem:

 

 

Rozmawiamy o konkretnym modelu Kumho a wklejasz jakąś inną oponę (chyba Apollo) i pytasz czy ma 3 Peak Mouintain. Nie odpowiedziałem, bo to nie na temat.

Na tej stronie austalijskiej jeszcze kilka innych opon jest "all season" (w US pewnie też by się parę kwiatków tego typu znalazło)

 

Jesli uważacie w naszej strefie klimatycznej tą oponę za all weather dlatego, że ma M+S to Wasza sprawa. Dla mnie nazywanie jej wielosezonową i stawianie w tej samej kategorii co Michelin Cross Climate czy nawet Apollo Alnac 4G All Season to nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał:

Rozmawiamy o konkretnym modelu Kumho

 

I zapytałem czy ma 3PMSF...  Gdzie odpowiedź? 

 

1 minutę temu, iwik napisał:

a wklejasz jakąś inną oponę (chyba Apollo) i pytasz czy ma 3 Peak Mouintain. Nie odpowiedziałem, bo to nie na temat.

 

Jak najbardziej na temat, ponieważ oceniałeś na podstawie wyglądu bieżnika, więc podesłałem inną do oceny na tej samej podstawie.  Też nie odpowiedziałeś. 

 

1 minutę temu, iwik napisał:

Na tej stronie austalijskiej jeszcze kilka innych opon jest "all season" (w US pewnie też by się parę kwiatków tego typu znalazło)

 

Nie interesuje mnie to - twierdziłeś, że Kumho nigdzie nie twierdzi, że ta opona jest wielosezonowa. Dostałeś link z AU, dołożyłem oceny z UK (które są dość cenne) i tam też występuje jak wielosezonowa. 

 

1 minutę temu, iwik napisał:

Jesli uważacie w naszej strefie klimatycznej tą oponę za all weather dlatego, że ma M+S to Wasza sprawa. Dla mnie nazywanie jej wielosezonową i stawianie w tej samej kategorii co Michelin Cross Climate czy nawet Apollo Alnac 4G All Season to nieporozumienie.

 

To co "my uważamy" to zupełnie co innego niż Ty próbujesz "nam" przypisać. 

 

To, czy ja ją kupię jako oponę wielosezonową to zupełnie inna kwestia, podobnie jak oceniłem stosownie cały ten test, który poza wklejaniem kolejnych bzdetów na yt nic więcej nie wnosi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci można znaleźć dziesiątki opisów, recenzji, testów, z których jasno wynika, że jest to opona All Season. Co gorsza, producent sam podaje info o jakiś polepszonych właściwościach na śniegu (chyba polepszonych w stosunku do opon typu slick...). I jeśli jest to oficjalna strona Kumho, to nie ma znaczenia, czy jest z Australii czy z bieguna północnego.

 

Wkrótce przetestuję to samo auto, w tym samym miejscu, tylko na zimówkach. I nie będę tego tu wklejał, bo to bzdety przecież.

Bzdety, z których można się dowiedzieć, że opona całosezonowa (gdzie producent podaje info o polepszonych właściwościach na śniegu - i to są bzdety) kompletnie nie radzi sobie w takich warunkach. Z mojej strony tyle, dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vavoom nie denerwuje się. Filmik nazwałeś jako porównanie 4WD na zimówkach i 2WD na tych pseudo wielosezonowych.

Na co ja i jeszcze ktoś zauważył, że nic ono nie obrazuje.

Osobiscie, chętnie zobaczyłbym co byłoby gdyby to na 4WD były wielosezonowe, a na 2WD zimowe.

Owszem, ktoś powie, że to nie miarodajne, bo inne auta itd., i rozbijając temat na atomy miałby rację.

Jednak nie będąc laboratorium badawczym z dużą kasa ciężko testy robić w idealnych do tego warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZUBERTO, ja jestem bardzo spokojnym człowiekiem ;)

Przed filmem napisałem, że jest to mój test całorocznych Kumho Solus KH25 M+S.

To, że później wjechałem w to samo miejsce Vitarą 4WD nie ma znaczenia, tu mamy wątek o oponach all season.

I uważam za ogromne nadużycie podawanie informacji, że samochód posiada oponach całoroczne (Renault bezmyślnie powtarza za Kumho? Wątpię, raczej wszyscy doskonale wiedzą jak jest).

Jest to wprowadzenie klienta w błąd, bo ta opona nie ma żadnych właściwości zimowych, mimo, że tak podaje producent. Spadło pierwsze kilka centymetrów śniegu, temperatura +1, wyjazd z garażu żeby sprawdzić opony oraz Extended Grip i sytuacja wygląda jak na filmie. Ta opona trafia do dziesiątek nowych samochodów, warto, aby potencjalni klienci zobaczyli jej "możliwości" zimowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jest to wprowadzanie w błąd, bo te opony nie mają żadnych właściwości zimowych (producent twierdzi że mają właściwości lepsze od jakichś tam referencyjnych opon letnich...)
Prawdziwe opony wielosezonowe, które na Europejskich stronach producentów opon są tak zaklasyfikowane, takie właściwości posiadają. I o takich możemy mówić, że są naprawdę wielosezonowe.
Samo oznaczenie M+S jest tak naprawdę o kant d... (pamiętam że miałem je kiedyś na Michelinach MXT na których wyjechałem z salonu Seicento a to były z budowy typowo letnie opony. Równie dobre właściwości zimowe miały D124 na polonezach . )


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, iwik napisał:

Dokładnie. Jest to wprowadzanie w błąd, bo te opony nie mają żadnych właściwości zimowych (producent twierdzi że mają właściwości lepsze od jakichś tam referencyjnych opon letnich...)

 

Hmmm, najwyraźniej mają lepsze właściwości od referencyjnych letnich, skoro w tylu krajach ta opona jest klasyfikowana jako wielosezonowa :skromny:

 

10 godzin temu, iwik napisał:

Prawdziwe opony wielosezonowe, które na Europejskich emoji41.png stronach producentów opon są tak zaklasyfikowane, takie właściwości posiadają. I o takich możemy mówić, że są naprawdę wielosezonowe.

 

Tak szczerze, to bym polemizował w wielu przypadkach, podobnie jak z tym, czy część opon zimowych posiada właściwości, o których myślisz że posiada :]  

 

10 godzin temu, iwik napisał:

Samo oznaczenie M+S jest tak naprawdę o kant d... (pamiętam że miałem je kiedyś na Michelinach MXT na których wyjechałem z salonu Seicento a to były z budowy typowo letnie opony. Równie dobre właściwości zimowe miały D124 na polonezach emoji23.png. )

 

Nie wiem jak było z Michelin MXT, ale co do D-124 to grzeszysz.  To były przyzwoite opony wielosezonowe (jak na swoje czasy) - licencja Uniroyal, pochodna chyba Rallye 180. Straszne to były Vivo - D-164. Wbrew temu co piszesz, D-124 sprawowały się w zimie całkiem przyzwoicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.