Skocz do zawartości

Jaki odstraszacz gryzoni?


Ragless

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Ragless napisał:

Witam,

 

Coś mi wchodzi pod maskę i buszuje. Juz drugi raz przegryziony mam przewod płynu chłodniczego. To juz drugi przewód pogryziony przez pół roku. Co stosujecie aby odstraaszyc gryzonie?

 

Ja w aucie zony zamontowalem antykune.

http://antykuna.republika.pl/

Niestety jest to dosc slyszalne na zewnatrz jak auto stoi z wylaczonym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pryskam sprayem anty kunom.

Wieszam najbardziej śmierdząca kostkę domestosa i mimo kłopotów z kunami miałem spokój.

Nowe auto 1 nocy pogryzła kuna, dokładnie wyciszenie maski (nie pomyślałem, że tak szybko się dobierze). Całe szczęście do przewodów i węży nie miała chyba zaciecia.

Ostatnio żona znów 1 na balkonie widziała, ale po przekładce dachu przynajmniej do domu nie wlaza.

PS. Moja kuna przyzwyczaiła się do elektronicznego odstraszacza na dachu, więc do samochodowego pewnie też da radę.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Ragless napisał:

A ten elektroniczny odstraszacz nie rozladuje akumulatora? Z tym psem ti tez niezly pomysł tylko nue mam skąd wziąść sierść psa.

 

U mnie auto stalo 3 tygodnie jak bylem na urlopie i nic sie nie rozladowalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ragless napisał:

A ten elektroniczny odstraszacz nie rozladuje akumulatora? Z tym psem ti tez niezly pomysł tylko nue mam skąd wziąść sierść psa.

"Moje kuny" gdzieś mają psy i koty (ponoć te mniejsze psy wręcz mogą  zaatakować) więc sierści też pewnie się nie boją. Znajoma mówiła jak kuna syczała na wioskowego mieszanca wilczura, a ten jakoś nie rwał się ją zaatakować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

"Moje kuny" gdzieś mają psy i koty (ponoć te mniejsze psy wręcz mogą  zaatakować) więc sierści też pewnie się nie boją. Znajoma mówiła jak kuna syczała na wioskowego mieszanca wilczura, a ten jakoś nie rwał się ją zaatakować.

 

Możliwe, ale może nie chodzi o to, żeby się bały,tylko żeby zapach pod maską jej przeszkadzał. Wiem, że "wc odstraszacz" też nie zawsze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko po kolei bzdury...Nic na france nie działa...Częściowy środek zapobiegawczy to nałożenie starego węża na nowy, żeby nie miała łatwego dostępu - zewnętrzny może sobie gryźć, byle do właściwego nie dotarła. pięknie to nie wygląda pod maską, ale daje szanse na to, że się nie dogryzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, ja tez byłem sceptyczny do zawieszenia kostek wc pod maską ale mam 2 szt od czasu jak mi kuna pocięła wygłuszenie maski , ocieplacz na akumulator, oraz piankę ochronną na przewodzie od klimatyzacji a w gratisie zostawiła na kolektorze kawałek kości(główka stawu);] , od tamtej pory nic mi nie naszkodziła ale przeniosła się na inne auta , teraz po kilku latach jest spokój z tym zwierzęciem ale kostka nadal działa bo gdy wysiadam z auta to czuć zapach mimo ze upłynęło kilka ładnych lat od ich zawieszenia , uprzedzę od razu sceptyków że posiadam silnik V6 ciasno upchnięty w małej komorze silnikowej  więc i taki silnik dłużnej stygnie i pod maską jest wyższa temperatura niżli w takim aucie gdzie komora silnikowa jest duża a silnik jest jak orzeszek, więc owe kostki wc  w moim aucie zapewne bardziej się nagrzewają i wydobywają swój aromat nawet jak już pisałem po kilku latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już wiem: kostka domestos nie działa bo po zainstalowaniu znowu przylazł gryzoń i uparł się na sam wąż gumowy od płynu chłodzącego w Astrze J który wymieniłem tydzień temu nowy - nie używka. To już trzeci raz kiedy będę wymieniał ten sam wąż. Cena węża to 120zł no ale ile można, nawet już numer części na pamięć się nauczyłem. Muszę kupić elektroniczny odstraszacz Antykuna i jeszcze spray może coś pomoże. Producent Antykuny po rozmowie telefonicznej zaleca zastosowanie wersji z podwójnym głośnikiem i umieszczenie tego w dwóch różnych miejscach pod maską. Chyba się skuszę 200zl i będzie chyba spokój bo jak widzę pod autem plamę to mi się niedobrze już robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2017 o 20:54, 106 napisał:

Wszystko po kolei bzdury...Nic na france nie działa...Częściowy środek zapobiegawczy to nałożenie starego węża na nowy, żeby nie miała łatwego dostępu - zewnętrzny może sobie gryźć, byle do właściwego nie dotarła. pięknie to nie wygląda pod maską, ale daje szanse na to, że się nie dogryzie.

 

Zdziwiłbyś się - rozpakowują to zewnętrzne opakowanie i zżerają to co lubią.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ragless napisał:

Już wiem: kostka domestos nie działa bo po zainstalowaniu znowu przylazł gryzoń i uparł się na sam wąż gumowy od płynu chłodzącego w Astrze J który wymieniłem tydzień temu nowy - nie używka. To już trzeci raz kiedy będę wymieniał ten sam wąż. Cena węża to 120zł no ale ile można, nawet już numer części na pamięć się nauczyłem. Muszę kupić elektroniczny odstraszacz Antykuna i jeszcze spray może coś pomoże. Producent Antykuny po rozmowie telefonicznej zaleca zastosowanie wersji z podwójnym głośnikiem i umieszczenie tego w dwóch różnych miejscach pod maską. Chyba się skuszę 200zl i będzie chyba spokój bo jak widzę pod autem plamę to mi się niedobrze już robi.

Posyp grubo mielonym pieprzem ;] Jedyna skuteczna metoda, sprawdzałem działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

 

Chciałbym podzielić sie z wami moja wiedzą w temacie montażu odstraszacza na kuny. Sam jestem użytkownikiem auta, które zostało pogryzione przez kunę.

Konkretnie zostały przegryzione przewody podciśnienia i wygłuszenie maski, z którego kuna uwiła sobie gniazdo.

 

Próbowałem różnych urządzeń zakupionych prze internet. Jedno nawet działało przez 3 dni. Potem kuna niestety wróciła.

Pozostałe środki jakich użyłem nie działały w ogóle. Sierść psa, kostki domestos -  nic mi nie pomagało.

 

Zacząłem przeszukiwać internet.

W końcu obejrzałem odcinek programu Galileo o tematyce kun. Tam jednoznacznie pokazali, że domestos to lipa.

Kuna mało tej kostki nie zjadła.

 

Na szczęście trafiłem na dobrego sprzedawcę w Inter Carsie, który wyjaśnił mi dlaczego tak się dzieje i co warto kupić.

 

Zacznę od tego, że kuna zostawia swój ślad zapachowy, którego koniecznie trzeba się pozbyć. Tutaj zakupiłem specjaną pianke do usuwania zapachów z firmy Stop&Go. Spryskałem nią całą komorę silnika i wygłuszenie maski.

 

Gdy już zapach został zneutralizowany zamontowałem odstraszacz na kuny polecony przez sprzedawcę. Jest to urządzenie elektroniczne, z własnym zasilaniem bateryjnym, więc w ogóle nie musiałem łączyć do akumulatora. Podobno 2 lata działa na bateriach. Zobaczymy. Póki co jest spokój. Kuna nie wraca. Co najlepsze urządzenia w ogóle nie słychać.

 

Pisze o tym ponieważ próbowałem chyba wszystkiego co jest dostępne.

 

Wrzucam wam zdjęcie montażu urządzenia u mnie.

 

 

16032020_034567.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 razy wymieniałem przewody WN w fokusie bo kuna pogryzła. Obok stało mondeo i ten jej nie smakował. Zainstalowałem kulki kiblowe z biedry ważne! niebieskie i żółte! Od tego czasu spokój. W każdym aucie mam taki zestaw. Polecam.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał:

A co myślicie o środkach w sprayu?

Po stoczonej walce z kuną w domu zwątpiłem we wszelkie środki.

Ultradźwięki działały 2-3 dni i się przyzwyczaiła, albo cały czas była tylko jej nie słyszałem.

W KIA mam chyba jakiś poniemiecki patent pod maską (stawiam, że to to, bo po podniesieniu maski słyszę wysoki, piskliwy dźwięk).

Tyle, że po przekładce i doszczelnieniu dachu kuna się na mnie obraziła i wyniosła, więc nie wiem czy to działa.

Na zasadzie " jeśli nie pomoże to i nie zaszkodzi" kostki do WC wożę pod machą.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Po stoczonej walce z kuną w domu zwątpiłem we wszelkie środki.

Ultradźwięki działały 2-3 dni i się przyzwyczaiła, albo cały czas była tylko jej nie słyszałem.

W KIA mam chyba jakiś poniemiecki patent pod maską (stawiam, że to to, bo po podniesieniu maski słyszę wysoki, piskliwy dźwięk).

Tyle, że po przekładce i doszczelnieniu dachu kuna się na mnie obraziła i wyniosła, więc nie wiem czy to działa.

Na zasadzie " jeśli nie pomoże to i nie zaszkodzi" kostki do WC wożę pod machą.

Tylko pieprz mielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam długo szukałem pomocy w temcie walki z kuną. W końcu, gdy znalazłem skuteczny sposób postanowiłem podzielić się nim z innymi.

Bynajmniej pozyskałem dużą wiedzę i wiem, że urządzenie musi mieć zmieniać dźwięk, inaczej kuna się przyzwyczaja po 3 dniach (info od człowieka z Inter Carsu, który na co dzień to sprzedaje w dużych ilościach ...wiec sądzę, że wie co mówi).

 

Odnośnie kostek WC to proszę bardzo....wrzucam film zrobiony przez Galileo.

Kunie najwyraźniej nie przeszkadza. Mojej kunie kostka WC różnicy nie zrobiła . Dalej żarła.

 

 http://www.prosieben.de/tv/galileo/videos/2013207-tierische-autofeinde-clip

 

Najgorsze, że jak nie włazi już do mojego to Wczoraj teraz buszuje w samochodzie mojej żony.

Zostawiła pogryzione ciastko na obudowie filtra i pełno śladów łapek. Na szczęście brak pogryzień.

Wezmę do testów tańsze urządzenie z oferty tej firmy (nie będę wrzucać nazwy bo mnie Prozaq "ugryzie")

Jbc to wrzucę fotę i opis po zainstalowaniu...i sprawdzeniu efektywności.

kostka wc kuna.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, MarcG napisał:

No wiesz ja uznaje się za eksperta. ;] Miałem gniazda z młodymi na poddaszu. Sporo wysiłku to kosztowało i pieniędzy, żeby się tego pozbyć.

a ja w samochodzie, ale fatycznie z poddasza pozbyć się to jednak jest szuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie w forum chodzi o pomoc jeden drugiemu..

Mam wiedze i chcę się nią podzielić....

 

Można wykorzystać dobre urządzenie albo zrobić info typu: kostki domestos, sierść psa, kupa lwa, kacze łapy i piard wilczycy...

Jak ktoś potrzebuje info to je daje .... bo mam...

Jak nie pasuje to mogę sie nie udzielać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w pracy co chwilę w silnikach 1.6 i 2.0 TDI gryzły przewody podciśnieniowe.

Kupiliśmy w markecie budowlanym taki środek, pryskam z raz na miesiąc.

Wydajny i działa już chyba ze cztery miesiące.

 

https://allegro.pl/oferta/plyn-na-kuny-i-inne-dzikie-zwierzeta-50ml-agrecol-8522383980?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_ogród&ev_adgr=Odstraszacze+zwierząt&gclid=EAIaIQobChMI0fidgomi6AIVF6maCh1KrAQoEAQYByABEgIEm_D_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cendra napisał:

U nas w pracy co chwilę w silnikach 1.6 i 2.0 TDI gryzły przewody podciśnieniowe.

Kupiliśmy w markecie budowlanym taki środek, pryskam z raz na miesiąc.

Wydajny i działa już chyba ze cztery miesiące.

 

https://allegro.pl/oferta/plyn-na-kuny-i-inne-dzikie-zwierzeta-50ml-agrecol-8522383980?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_ogród&ev_adgr=Odstraszacze+zwierząt&gclid=EAIaIQobChMI0fidgomi6AIVF6maCh1KrAQoEAQYByABEgIEm_D_BwE

W aucie może i działa, na świeżym powietrzu wokół domu i na dachu nic nie dawal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2017 o 18:51, Ragless napisał:

Witam,

 

Coś mi wchodzi pod maskę i buszuje. Juz drugi raz przegryziony mam przewod płynu chłodniczego. To juz drugi przewód pogryziony przez pół roku. Co stosujecie aby odstraaszyc gryzonie?

 

Kostka Domestosa - świetnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.