Skocz do zawartości

Honda Rebel 125 zużycie oleju


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Przejechałem swoja rebelka 125cm 1,5tys km i na tym dystansie dolałem 1l oleju. Praktycznie co tankowanie przy przejechaniu ok 200km dolewam 1,5-2 setki oleju czy to dużo? Mam sie bać ze silnik już zużyty czy to w normie. Jeżdze dziennie ok 30 km praktycznie z manetka rozkręcona do oporu bo to 125 i nie ma za bardzo czym deptac poza tym 3/4 tego dystansu przejechałem w dwie osoby wiec dodatkowo moto obciążone Jak u was wyglada zużycie oleju ? Moto według licznika ma przejechane 38 tys Byłem u mechanika tak profilaktycznie i na słuch stwierdził ze silnik pracuje Ok nie słychac łańcuszka rozrządu ani klekoczących zaworów. Stwierdził zebym wlał półsyntetyka zamiast pełnego syntetyka który jest zalany i zuzycie powinno się zmieniszyc a co wy sadzicie na ten temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka 125 i w żadnym nie dolewałem oleju ale też i przebiegi mialy mniejsze [a przede wszystkim pewne].A zamiana na półsyntetyk chyba nie jest dobrym rozwiązaniem-zwlaszcza jeśli jak mówisz jeżdzisz na full obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały test i jeżdząc tak ok 70-75km/h na dystanie ok 200km nie wziął ani grama oleju wiec chyb te silniki nie lubia jak im sie daje cały czas w palnik bo wtedy tak jak pisałem musze dolewac ok 150-200ml oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bolekatepl napisał:

Zrobiłem mały test i jeżdząc tak ok 70-75km/h na dystanie ok 200km nie wziął ani grama oleju wiec chyb te silniki nie lubia jak im sie daje cały czas w palnik bo wtedy tak jak pisałem musze dolewac ok 150-200ml oleju

 

Uogólniając większość silników chłodzonych powietrzem czy też powietrzem i olejem wciągają olej i nie ma co z tego robić sensacji.

Jak komuś nie bierze to zwyczajnie za wolno jeździ ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie to spore zużycie oleju. A mogłeś sobie kupić cos nowego lub prawie nowego a nie 20letni moplik ale każdy sam decyduje.. Byś jezdzil a nie rozbierał pół motocykla i analizował...

 

Jak to bywa może chińczyk nie przetrwa 20lat ale za to będzie nowy, posłuży parę lat a potem można zmienić na inne moto chyba że ktoś planuje jeździć 10lat jednym i tym samym to da się zrozumieć :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje jezdzic troche dlatego nie chcialem chinczyka wole zainwestowac w remont pare groszy i wiedziec co mam niz bac sie ze w kazdej chwili stanie . Auto tez mam juz 18 lat to samo i caly czas sprawne na chodzie tak samo chcial bym z motorem zeby bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przejechałem ponad 600km i nie dolałem grama oleju ale jazda typowo emerycka i V max 80km/h ani grama wiecej . Wydaje mi sie że poprostu te silniki nie lubia ostrej jazdy. Jak dla mnie na dojazdy do pracy  w cieplejsze dni jest OK  wiec nic nie dłubie w silniku tylko jeżdze bo raczej skoro jeżdząc wolniej  nic sie nie dzieje to nie ma sensu sie martwic na zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Nie masz żadnych wycieków? Specyfikacje silników są różne, ale pije zdecydowanie za dużo. Powymieniaj wszystkie uszczelki i dolej jakiegoś półsyntetyka np. tego Motula https://gmoto.pl/motul-5100-ester-10w40-1l-olej-silnikowy-polsyntetyczny,23334.html i zobacz wtedy. Jeśli pobór będzie podobny to raczej nie masz się czym przejmować, po prostu będziesz musiał częściej dolewać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieków nie ma żadnych i tak jak pisałem jak jeździłem do 80 km/h to nie bierze jak daje w palnik to wtedy brał . Na razie  nie sezon na jazde choc wczoraj przejechałem sie ok 30km bo ładne słoneczko było i 12 C na plusie Zmieniłem olej na półsyntetyk ale nie motul tylko Valvoline na razie to ciezko stwierdzic bo od wymiany to zrobiłem ze 100km Poza tym motor teraz to sie nawet porzadnie zagrzac nie chce sprawdze wiosnom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.