Skocz do zawartości

VW BORA 1,9 tdi - brak reakcji na pedał gazu w trakcie jazdy.


551030

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów.

 

Znowu pojawił się problem jaki miałem z autem na wiosnę. Objawy: w trakcie jazdy przestaje działać pedał gazu. Obroty ustawiają się na 1100 i brak jakiejkolwiek reakcji na naciskanie pedału gazu. Silnik pracuje, możliwa wolna jazda po równym na 1 i 2.

Chyba jest to jakiś tryb awaryjny aby można było zjechać z drogi. 

Szybkie wyłączenie i ponowne włączenie silnika w czasie jazdy lub na postoju usterkę usuwa - do kolejnego razu.

Na wiosnę miałem taki sam problem. Mechanik podobno przeczyścił styki przy komputerze i wszystko było aż do dzisiaj OK. Przy dostawaniu się do komputera zbił szybę i konieczna była jej wymiana. Czyżby po kilku miesiącach znów zaśniedziały styki, gdy wcześniej przez 15 lat wszystko było OK. Czytałem, że takie usterki występują w czasie opadów deszczu. Chyba to nie jest mój przypadek: tydzień dość intensywnie lało i nic, a teraz gdy nie ma opadów wystąpiło. 

Proszę Kolegów o jakieś sugestie w tym temacie. Przebieg auta zbliża się do 300.000 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za wiadomość. Wody na podszybiu nie ma. Podłączenie do kompa nie pokazuje błędów. Do kompa był podłączany gdy, wszystko jest OK. Trudno zastać taką sytuację gdy usterka wystąpi i wówczas podłączyć auto do kompa.

Sytuacja naprawdę jest specyficzna - usterka nie występuje cały czas. Ponowne uruchomienie samochodu kasuje usterkę.

Ponowne uruchomienie samochodu nie usuwałoby niedomagań natury fizycznej - woda na podszybiu czy zaśniedziałe styki. Szwankuje elektronika - tylko jaki jest tego powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zgodnie z obietnicą przedstawiam co się dzieje w mojej sprawie. 

Zanim się zabrałem do działania wszystko wróciło do normy - i auto jeździ bez zastrzeżeń.

Naprawdę jest to dla mnie niezrozumiałe, że tak się dzieje. Na odcinku 7 km potrafiło mieć awarię do 10 razy.

Niejednokrotnie po przejechaniu 100 m.

Prawdę mówiąc to trochę podziałałem, ale czy to pomogło nie wiem.

Zauważyłem,że usterka pojawia się przy jeździe na umiarkowanym gazie ( korki, ustabilizowania jazda na określonym biegu)

Jednego dnia obawiając się, że znowu będą się działy takie szopki, postanowiłem jeździć na podwyższonych obrotach.

Jechałem 2 z większym gazem niż 3 z mniejszym, odpowiednio dalej 3 zamiast 4 i 4 zamiast 5.

Po takiej jeździe wszystko wróciło do normy następnego dnia - czy to pomogło nie wiem, być może tak.

Nadmieniam, że mechanicznie nic nie robiłem typu: ruszanie kablami, rozłączanie kostek elektrycznych, psikanie preparatem ułatwiającym przewodzenie elektryczne itp.

To tyle.

Pozdrawiam JS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.