Skocz do zawartości

Chip a DPF - da sie pogodzic?


t_kucyk

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, t_kucyk napisał:

Czesc,

 

Pacjent Passat B7 2.0 TDI CR 170KM.

Czy da sie pogodzic zwiekszenie mocy o ca. 20-25KM bez szkody dla DPF? Usuniecie filtra nie wchodzi w rachube.

 

 

Pozdrawiam,

Tomek

Da sie pogdzic. Pogadaj np. z Marcinem z CINSOFT. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, t_kucyk napisał:

Czesc,

 

Pacjent Passat B7 2.0 TDI CR 170KM.

Czy da sie pogodzic zwiekszenie mocy o ca. 20-25KM bez szkody dla DPF? Usuniecie filtra nie wchodzi w rachube.

 

 

Pozdrawiam,

Tomek

Da się bez problemu, pod warunkiem, że ktoś to zrobi dobrze, a nie załaduje gotowca czy chipa z allegro.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, t_kucyk napisał:

Czesc,

 

Pacjent Passat B7 2.0 TDI CR 170KM.

Czy da sie pogodzic zwiekszenie mocy o ca. 20-25KM bez szkody dla DPF? Usuniecie filtra nie wchodzi w rachube.

 

 

Pozdrawiam,

Tomek

 

Jeżeli siedzi tam ten sam silnik co w A5 z 2010r to da się.

 

Właściciel codziennie miał 30km/strona do pracy.

 

Przejechał autem 120000km bezawaryjnie do dnia sprzedaży.

 

Podobno 210kucy udało się wyciągnąć ( nie widziałem wykresu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, t_kucyk napisał:

Czesc,

 

Pacjent Passat B7 2.0 TDI CR 170KM.

Czy da sie pogodzic zwiekszenie mocy o ca. 20-25KM bez szkody dla DPF? Usuniecie filtra nie wchodzi w rachube.

 

 

Da się bez problemu. Wstaw do dobrego fachowca, co robią takich aut na pęczki, wtedy zrobią dobrą mapę przy 12-15% podniesionej mocy nie powinno być żadnych różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bochumil napisał:

polecam hamownię Goodhope niedaleko Pleszewa

 

Ja również polecam.

 

Jak ma byc dobrze zrobione, to jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie nie ma wątpliwości co do fachowości i wiedzy tunera.

 

Byłem u niego, robiłem soft, byłem b.zadowolony.

Kolega pojechał, ale został odesłany z kwitkiem, bo stan techniczny silnika nie zadowalał GOODHOPE, potem zrobił soft gdzie indziej i auto sie zesrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
15 godzin temu, Herbatnik napisał:

Mam DPF i zwiekszoną moc ze 173 na 202 kuce. Czip zamontowany w salonie do nowego auta. Obecnie 120tys przebiegu, żadnych problemów z autem i DPF. Kontrola spalin pozytywna. 

 

chip w salonie ?

jaka marka taka przychylna zeby klienci nei kupili drozszej mocniejszej wersji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

chip w salonie ?

jaka marka taka przychylna zeby klienci nei kupili drozszej mocniejszej wersji ?

Chociazby Volvo, Toyota i kiedys jeszcze Seat. Zreszta mozna poza salonem zrobic ja mam auto na gwarancji i przed kazdym przegladem sprawdzam czy dobrze zrozumieli, ze nie dotykamy sterownika. Ba mialem naprawe gwarancyjna i Ford wymaga zeby sie wpiac w gniazdo (to chyba ich zabezpieczenie przed wyludzaniem napraw bo niby cos wymienili a nie) i swiat sie nie zawalil byla bezgotowkowa choc wszycy wiedzieli, ze graty nieseryjne plus program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

chip w salonie ?

jaka marka taka przychylna zeby klienci nei kupili drozszej mocniejszej wersji ?

 

Mazda - zaczipowana została u dealera w DE. Z kolei w poprzedniej firmie jak odbieraliśmy Avensisy u jednego z warszawskich dealerów Toyoty to prezez od razu zażyczył sobie zaczipowanie aut. Podobnie jak z z Mazdą nie miało to wpływu na gwarancję. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Herbatnik napisał:

 

Mazda - zaczipowana została u dealera w DE. Z kolei w poprzedniej firmie jak odbieraliśmy Avensisy u jednego z warszawskich dealerów Toyoty to prezez od razu zażyczył sobie zaczipowanie aut. Podobnie jak z z Mazdą nie miało to wpływu na gwarancję. 

 

a mazdy i toyotu maja turbo ze mozna je chipowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

a mazdy i toyotu maja turbo ze mozna je chipowac ?

Stary a gupi :hehe: Diesela chcoiazby LC w salonie zrobio! Mazdy jak najbardzej mozna nawet nei turbo bo 2.0 przynajmniej poprzedni model mozna bylo zrobic upgrade ze 120 do 165. Takze tego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wujekcybul napisał:

Mazdy jak najbardzej mozna nawet nei turbo bo 2.0 przynajmniej poprzedni model mozna bylo zrobic upgrade ze 120 do 165. Takze tego.


~35% przyrostu w wolnossaku? To nie chip, to po prostu zdjęcie sztucznej blokady.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wujekcybul napisał:

Stary a gupi :hehe: Diesela chcoiazby LC w salonie zrobio! Mazdy jak najbardzej mozna nawet nei turbo bo 2.0 przynajmniej poprzedni model mozna bylo zrobic upgrade ze 120 do 165. Takze tego.

 

U mnie jest dieselek 2.2 z turbiną. Tak jak pisałem zrobione ze 173 na 202 koniki i moment z 400 na 455 a i tak szału nie ma :hehe: . Czytałem, że robią je też na 230, czyli prawie 60 więcej niż seria, ale to chyba już odbija się na żywotności silnika, dwumasy itp. 

000140.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Herbatnik napisał:

Tak jak pisałem zrobione ze 173 na 202 koniki i moment z 400 na 455 a i tak szału nie ma :hehe: .

 

Szału nie ma, bo masz wykres jak wielbłąd - moment ci trzyma przez niecałe tysiąc obrotów. Czyli na dole kopniak, a potem nic. Tak to się robi:

 

Oczywiście DPF na miejscu, rura czysta.

F31 335D WA STAGE 1+.jpg

Edytowane przez torelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, torelek napisał:

 

Szału nie ma, bo masz wykres jak wielbłąd - moment ci trzyma przez niecałe tysiąc obrotów. Czyli na dole kopniak, a potem nic. Tak to się robi:

 

Oczywiście DPF na miejscu, rura czysta.

F31 335D WA STAGE 1+.jpg

 

o rzucili sie eksperci.

praktycznie kazde auto mialem chipowane (pozdro @wujekcybul) i kazdy wykres hejtowany.

ostatni ktory wrzucalem to nawet mi napisali ze to auto przegra z matizem bo zle kreski :)

 

wrzuce ten ostatni :)

 

 

wykres_citroen_chip.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, torelek napisał:

 

Szału nie ma, bo masz wykres jak wielbłąd - moment ci trzyma przez niecałe tysiąc obrotów. Czyli na dole kopniak, a potem nic. Tak to się robi:

 

Oczywiście DPF na miejscu, rura czysta.

 

 

Nie narzekam. Jak jadę spokojnie na trasie w okolicy 2,3 tys obrotów na szóstce to przy wyprzedzaniu bez redukcji wystarczy depnąć i od razu idzie jak przecinak aż do końca wyprzedzania. Reszta mnie nie interesuje. Spod świateł się nie ścigam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Herbatnik napisał:

 

U mnie jest dieselek 2.2 z turbiną. Tak jak pisałem zrobione ze 173 na 202 koniki i moment z 400 na 455 a i tak szału nie ma :hehe: . Czytałem, że robią je też na 230, czyli prawie 60 więcej niż seria, ale to chyba już odbija się na żywotności silnika, dwumasy itp. 

000140.jpg

Oj Vtech to odwaznie :phi: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

o rzucili sie eksperci.

praktycznie kazde auto mialem chipowane (pozdro @wujekcybul) i kazdy wykres hejtowany.

ostatni ktory wrzucalem to nawet mi napisali ze to auto przegra z matizem bo zle kreski :)

 

wrzuce ten ostatni :)

 

 

Ja mam teraz z litra 170KM :phi: wg ak powinien sie rozpasc :hehe: 

image.png.7979f9e79566825bccf241e67a37db27.png

 

  • Lubię to 1
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Herbatnik napisał:

 

Nie narzekam. Jak jadę spokojnie na trasie w okolicy 2,3 tys obrotów na szóstce to przy wyprzedzaniu bez redukcji wystarczy depnąć i od razu idzie jak przecinak aż do końca wyprzedzania. Reszta mnie nie interesuje. Spod świateł się nie ścigam :)

 

Twoje zadowolenie wynika zapewne z krótkiej skrzyni, a nie z osiągów auta. Przeważnie dwulitrowe diesle mają 2tyś obrotów przy 120, więc albo "spokojna" jazda oznacza dla ciebie 140km/h albo masz bardzo krótkie przełożenia. Ale abstrahując od tego - taki wykres przy spokojnej jeździe rzeczywiście daje wrażenie o wiele mocniejszego auta, niż jest w rzeczywistości - dopóki się korzysta głównie z niskiego zakresu obrotów. I tak lepszy taki program niż to, co PawelWaw pokazał. Moc makymalną macie podobną (~200hp), a zobacz moc przy 2000 obrotów (czyli obroty użyteczne dla diesla) - u ciebie 120hp (to już ładnie gniecie), u niego 65hp - po prostu kibel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, torelek napisał:

 

Twoje zadowolenie wynika zapewne z krótkiej skrzyni, a nie z osiągów auta. Przeważnie dwulitrowe diesle mają 2tyś obrotów przy 120, więc albo "spokojna" jazda oznacza dla ciebie 140km/h albo masz bardzo krótkie przełożenia. Ale abstrahując od tego - taki wykres przy spokojnej jeździe rzeczywiście daje wrażenie o wiele mocniejszego auta, niż jest w rzeczywistości - dopóki się korzysta głównie z niskiego zakresu obrotów. I tak lepszy taki program niż to, co PawelWaw pokazał. Moc makymalną macie podobną (~200hp), a zobacz moc przy 2000 obrotów (czyli obroty użyteczne dla diesla) - u ciebie 120hp (to już ładnie gniecie), u niego 65hp - po prostu kibel.

 

Z pamięci obroty pisalem. Może być jak piszesz, że są bliżej 2tys. Ja jeżdżę jak kapelusz. Rzadko kiedy 3tys obrotów przekraczam :bzik:, nawet na autostradzie. Zapinam tempomat na 140 i jadę. A na 6 przy 140 jest też poniżej 3tys. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Herbatnik napisał:

 

Gotowca? W jakim sensie? Autko było podkręcane w DE. W V-Techu tylko sprawdzali ile ma. 

Wszystkie chiptunery czytaja mape odsylaja przez net i dostaja gotowca. Przeciez nikt nie siedzi na miejscu i nie pisze mapy od nowa. Na miejscu co najwyzej robia jakies korekty zaplonu czy doladowania. Wlasnie o tych korektach pisalem nie zawsze sie znaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie chiptunery czytaja mape odsylaja przez net i dostaja gotowca. Przeciez nikt nie siedzi na miejscu i nie pisze mapy od nowa. Na miejscu co najwyzej robia jakies korekty zaplonu czy doladowania. Wlasnie o tych korektach pisalem nie zawsze sie znaja.
Hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2020 o 10:25, wujek napisał:

Ja mam teraz z litra 170KM :phi: wg ak powinien sie rozpasc :hehe: 

image.png.7979f9e79566825bccf241e67a37db27.png

 

Przecież to benzyna. kilkanaście lat temu z salonu można było odebrać auto z silnikiem który wyciągał ponad 200 KM z litra

Edytowane przez KvM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2020 o 10:55, wujek napisał:

Wszystkie chiptunery czytaja mape odsylaja przez net i dostaja gotowca. Przeciez nikt nie siedzi na miejscu i nie pisze mapy od nowa.

 

A co w tym złego? Silniki w fabryce też dostają jeden program. Jeśli jest sprawdzona mapa to w tym samym typie silnika będzie działać OK. Mniejsza szansa na błąd popełniony przez jakiegoś peudofachowca co będzie kręcił parametrami wg swojego widzimisię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iwik napisał:

 

A co w tym złego? Silniki w fabryce też dostają jeden program. Jeśli jest sprawdzona mapa to w tym samym typie silnika będzie działać OK. Mniejsza szansa na błąd popełniony przez jakiegoś peudofachowca co będzie kręcił parametrami wg swojego widzimisię. 

Nic a nic tylko tu sie obruszaja jak tak mowie i odpowiadaja, ze siedzi i pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, volf6 napisał:

A ile to wyciąga, znaczy V max i przyspieszenie do 100 po tym czipie?:)

V max ciezko powiedziec bo przyspiesza a obudowa licznika blokuje :hehe: 7 do 100. Na wiosne lepsze opony wsadze to powinno byc lepiej.

IMG_6466.JPG

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.