Skocz do zawartości

AR mito m32 remont Gliwice ART MAG


Owcen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Najprawdopodobniej kupię AR Mito z skrzynią do remontu. M32, łożyska do wymiany, słychać je na 5 i 6 biegu.

 

Czy na Śląsku ktoś naprawiał skrzynie i jest zadowolony ?

 

W Gliwicach znalazłem zakład:

 

http://art-mag.eu/skrzynie/

 

2200zł jeżeli to tylko łożyska.

 

W cenie wyjęcie skrzyni, wymiana łożysk, przekładek, simeringów.

 

Łożyska zakładane to Timkeny.

 

Drogo/tanio ??

 

Szukając informacji w temacie spotkałem się z cenami od 1200 - 2500zł za komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bob96 napisał:

W Tychach jest gostek co wymienia łożyska bez demontażu skrzyni. Poczytaj ten temat.

http://fiatklubpolska.pl/croma-446/oferta-wspolpracy-naprawa-skrzyn-m20-m32-38399/
 

 

Czytałem. Ogłasza się też na allegro.

 

Auto będzie mi służyć przynajmniej 5 lat / 100kkm, więc chciałbym aby skrzynia była zrobiona "TipTop".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Owcen napisał:

Najprawdopodobniej kupię AR Mito z skrzynią do remontu. M32, łożyska do wymiany, słychać je na 5 i 6 biegu.

W maju regenerowałem M32 wysyłkowo. Nie będę linkował, żeby nie reklamować, znajdziesz sobie sam "Sprawne Biegi" Rafał Kaczmarek Luboń. Wstaw do mechanika u siebie niech wyjmie skrzynię i spuści olej, wstaw na paletę, ostreczuj i oni zamawiają kuriera w obie strony. U mnie szumiały, aż padła całkiem i zaczęła się blokować, 2400zł zapłaciłem, ukruszone było jedno gniazdo, wymiana łożysk i jeszcze czegoś tam (wodzików, czy czegoś innego) oraz 2 trybów 2 i 5 biegu. Po naprawie błoga cisza. Facet konkretny, we wtorek kurier zabrał skrzynię, w piątek nowy właściciel odebrał poskładane auto, w pełni sprawne, więc mega szybko-na naprawę potrzebują 1 dzień roboczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/9/2017 o 08:14, AkuQ napisał:

W maju regenerowałem M32 wysyłkowo. Nie będę linkował, żeby nie reklamować, znajdziesz sobie sam "Sprawne Biegi" Rafał Kaczmarek Luboń. Wstaw do mechanika u siebie niech wyjmie skrzynię i spuści olej, wstaw na paletę, ostreczuj i oni zamawiają kuriera w obie strony. U mnie szumiały, aż padła całkiem i zaczęła się blokować, 2400zł zapłaciłem, ukruszone było jedno gniazdo, wymiana łożysk i jeszcze czegoś tam (wodzików, czy czegoś innego) oraz 2 trybów 2 i 5 biegu. Po naprawie błoga cisza. Facet konkretny, we wtorek kurier zabrał skrzynię, w piątek nowy właściciel odebrał poskładane auto, w pełni sprawne, więc mega szybko-na naprawę potrzebują 1 dzień roboczy.

 

Naprawdę błyskawica. Kurier zabrał we wtorek, gość dostał w środę a w czwartek musiał wysłać skoro w piątek ją dostałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, grogi napisał:

 

Naprawdę błyskawica. Kurier zabrał we wtorek, gość dostał w środę a w czwartek musiał wysłać skoro w piątek ją dostałeś. 

Rozmawialiśmy przez tel, mówił, że na podmianę ma od ręki, a jak chce się swoją to 1 dzień roboczy, bo części wszystkie mają na miejscu. Skrzynia dotarła do niego, zadzwonił w godz. porannych, że uszkodzenia takie i takie i jaka decyzja. Uzgodniliśmy szczegóły i tego samego dnia skrzynia była naprawiona. Naprawdę sprawnie :ok: Potem męczyłem mechaniora, by w pt poskładał, bo klient w sobotę już miał wyjazd zaplanowany, odebrał auto 23.30 ;] (serio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AkuQ napisał:

Rozmawialiśmy przez tel, mówił, że na podmianę ma od ręki, a jak chce się swoją to 1 dzień roboczy, bo części wszystkie mają na miejscu. Skrzynia dotarła do niego, zadzwonił w godz. porannych, że uszkodzenia takie i takie i jaka decyzja. Uzgodniliśmy szczegóły i tego samego dnia skrzynia była naprawiona. Naprawdę sprawnie :ok: Potem męczyłem mechaniora, by w pt poskładał, bo klient w sobotę już miał wyjazd zaplanowany, odebrał auto 23.30 ;] (serio)

 

Klient odważny - po dużej naprawie lubię się jednak wokoło komina trochę poturlać jakby coś głupiego wylazło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, grogi napisał:

 

Klient odważny - po dużej naprawie lubię się jednak wokoło komina trochę poturlać jakby coś głupiego wylazło...

 

Auto oglądał wcześniej z uszkodzoną skrzynią, odbył jazdę próbną i właśnie wtedy zakończyła żywot :klnie: Dostał auto po remoncie skrzyni w cenie z jaką wystawiłem z uszkodzoną, zatem nie dziwię się, że chciał szybko zabrać bym się nie rozmyślił.:) Z uszkodzoną trochę czekałem na kupującego, miałem już kolejne zakupy ustawione, więc uwolnienie kasy było mi na rękę pomimo trochę do tyłu z kasą na tym egzemplarzu, ale nie na każdym się zarabia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mazi napisał:

Jakoś drogo was kasują. Znajomy robił łożyska w M32 i wyszło coś koło 1.2kPLN...

Same łożyska tak, ale często bywa, że jak dłużej zwlekasz to uszkodzenia są większe, częstym przypadkiem są tryby i gniazda łożysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.