Skocz do zawartości

Ford Focus mk2 benzyna - kontrolka silnika


NIN1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od dłuższego czasu mam problem z samochodem, a mianowicie po ulewnych deszczach jak odpalam samochód to po chwili zapala mi się kontrolka silnika i do tego szarpie silnikiem. Objawy ustają po pewnym czasie i kontrolka silnika gaśnie i samochód chodzi normalnie. Zaznaczam że przy zapalonej kontrolce silnika samochód zachowuje się tak jakby nie palił na wszystkie gary. Ktoś spotkał się z was z podobnym problemem?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma znaczenie ale w necie przewija się ten temat. Otóż zobacz czy nie stoi woda w miejscu świec. Ja u siebie mam założoną pokrywę, osłonę świec od volvo, zaciekawiło mnie to i w necie znalazłam, że podobne objawy do Twoich powodowało to, że kapał płyn na świece przez otwory spryskiwaczy. Stąd u mnie prawdopodobnie pojawiła się ta osłona, taki już sprowadziłam z Niemiec.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody kiedy były zmieniane? Jakiej firmy? Może też być pęknięta obudowa cewki. Odczytaj błędy z komputera bo to może dużo powiedzieć. Poza tym spryskiwacz z wodą do ręki i lać wodę na kable i cewkę i obserwować objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam ponownie. Po wymianie kabli i świec dzisiaj zauważyłem że w 4 cylindrze stoi woda. Spryskiwacze i kable od spryskiwaczy uszczelnione. Lałem wodę na szybę i z obserwacji wynika że woda nie leci na silnik. Tak więc skąd woda się wzięła w 4 cylindrze

 Nie mam pojęcia. Spotkał ktoś się z was z takim przypadkiem bo już głupi jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.