Jump to content
Sign in to follow this  
Baca

Szeroka stal 7,5 i 9 cali

Recommended Posts

Witam , rozglądam się za felgami w asortymencie szeroka stal :D i wpadło mi w oko taka oferta ;p wyobrażam sobie gume w naciągu

599918179_1_644x461_szeroka-stal-14-2-75
https://www.olx.pl/oferta/szeroka-stal-14-2x7-5j-i-2x9j-4x98-fiat-polonez-alfa-romeo-itp-CID5-IDpckDX.html#922750db67

Jak to widziecie,czy jest możliwość montażu owych felg ? Rozumiem by trzeba było poszerzać ranty ?

Edited by Baca

9j będzie bardzo ciężko upchnąć na nadkolu, żeby kilometr nie wystawały. Chyba, że dawać hokeje.

chciałbymze przygotować kozaka na sezon letni :D i nie wiem dokładnie za czym się rozgladac . Przy tych fellach bym musial poszerzyć nadkola ,ale rozumiem wszystko w ramach rozsądku i nie wiem czy to gra warta świeczki... 

Interesuje mnie cos w tym stylu :P
comment_hInBLuK5zpo3XK3r7nGoIA93sF2ikSJu

ja mam 7 i 8 cali do tego dystans przód i tył 6mm Z przodu nic nie ociera i nie trzeba kombinowac sprawdzone z oponami 185/50/14,195/45/14 i obecnie 165/55/14 i przy tej konfiguracji lekki naciag opony juz jest Tył musiałem troche klepac ranty bo ocierało z opona 225/40/14 , 195/45/14 i obecnie 185/50/14  ważne tez jest ET bo im mniejsze tym felga bardziej idzie na zewnątrz i można dać mniejszy dystans

masz foty jak to się prezentuje :D? ET 29 to za dużo ( w sensie wyjdzie mi za nadkole ? ) jakie TY masz u siebie w tych 7 i 8 cali ?

7 Cali ET 25 8 Cali ET 15 Jak masz ET 29 to bedzie głebiej do srodka nie na zewnatrz i bedziesz musiał dac szerszy dystans

Foty masz tu 

i tu 

tylko że tył juz po remoncie i wspawane nadkola od golfa 2

[kurza twarz] świetnie się to u Ciebie prezentuje :D PODOBA MI SIE ! 
Tez mam w planach poszerzyć tylne nadkola , ale [kurza twarz] nie wiem jak się do tego zabrać bo nie wiem jak zrobić z felami , czy wybrać szeroka stal czy fele alum. Interesuja mnie ranty , ale jak mam pakowac kase to chce żeby to kozacko wygladalo...:D powiedz mi przy Twoim układzie z tyłu 8J ET 15 - z tymi poszerzonymi nadkolami fele masz na równo czy jeszcze brakuje do nadkola ? Bym był wdziedczny jak bys mi pierdyknoł fote od przodu S.C. żeby ladnie zaprezentować caly bok . Bzyczek mi tez odradza 9cali z tyłu wiec już się w tym wszystkim pogubiłem... yhh. Na Allegro sa tylko dystane na 6 i 15mm ,większego wyboru nie ma... z felami tez nie ma zbytniego wyboru bo alum jest 35 ET. jeżeli chodzi o 4x98

Dnia 16.10.2017 o 19:40, bolekatepl napisał:

Z przodu nic nie ociera

masz skrzynię 6-kę może? Ja właśnie myślę jaki dystans "dać" bo przy max. skręcie w prawo skrzynia się kłania;] 

Dnia 15.10.2017 o 20:10, Baca napisał:

rozglądam się za felgami w asortymencie szeroka stal :D

u siebie mam z tyłu 8j, z przodu 7j. Z tyłu moim zdaniem max. Masz jakieś mody poza silnikiem - szeroka guma owszem potrzebna ale nie ma co przesadzać bo zabierze Ci osiągi. U mnie jest 106ps i szału nie ma, jedzie owszem ale myślę nad psssst;]. Raz założyłem zimówki na zwykłych stalowych felgach 5j i opony 155/65/13 to myślałem, że nie okiełznam "bestii";]

6 godzin temu, jacob24 napisał:

u siebie mam z tyłu 8j, z przodu 7j. Z tyłu moim zdaniem max. Masz jakieś mody poza silnikiem - szeroka guma owszem potrzebna ale nie ma co przesadzać bo zabierze Ci osiągi. U mnie jest 106ps i szału nie ma, jedzie owszem ale myślę nad psssst;]. Raz założyłem zimówki na zwykłych stalowych felgach 5j i opony 155/65/13 to myślałem, że nie okiełznam "bestii";]

Zgadza się im szersze tym osiągi spadają. Ja po kupnie i założeniu extrimów jestem załamany. To że dobrze trzymają nie rekompensuje w żaden sposób straty na przyspieszeniu. A dodatkowo cały układ jezdny cierpi. Chyba ze ktoś ma 200 koni + to wtedy nie zauważalne ale przy 50 to przepaść.

6 godzin temu, hamerg napisał:

przy 50 to przepaść

Przy 50 to nie założyłbym nigdy takich kapci;] raz jeździłem na 185 w Pandzie 1.1 - zupełnie bez sensu, owszem na 165mm ok ale "3" rozmiary w górę przesada. Nawet 200 konne auto można stłamsić no chyba, że jest to 200-konne sc;] wtedy chyba szerokość ma już marginalne znaczenie. Przy moich 106 kuniach chyba najbardziej odpowiedni rozmiar to 175/50/14 i felga 7j

nie 6-stki nie mam tylko 5 ;p Ty chyba masz przy 6-stce mniejszy v-max jak się nie myle co ? praktycnie zadnych modów pracuje teraz nad dolotem powietrza bo zalozylem filter z simoty w puszsce karbonowej i doprowadziłem od zderzaka z boku i kurde sam nie wiem co myśleć , chyba stracilem na momencie . Tez mam smaki na turbawke tylko ile bym musial wmontować $$ ?masz 106 PS ( ostre wałki świątka ) ? Jakie to masz te fele 7J i 8J R 13 czy 14, bo abarthowskie maja mniej cali w szerokości 

Edited by Baca

mody :D ? hehe procz wspomagania , klimy , elektryki , kiery z manetkami i fotelami z fiata 500 abarth to nic więcej ;p aaa centralny zamek haha :D musze kupic przekaźniki z fiata 500 i zrobić na zime podgrzewane zice 

mam klime i nie wiem czy upchne turbawke ...;/

7 godzin temu, Baca napisał:

nie 6-stki nie mam tylko 5 ;p Ty chyba masz przy 6-stce mniejszy v-max jak się nie myle co ? praktycnie zadnych modów pracuje teraz nad dolotem powietrza bo zalozylem filter z simoty w puszsce karbonowej i doprowadziłem od zderzaka z boku i kurde sam nie wiem co myśleć , chyba stracilem na momencie . Tez mam smaki na turbawke tylko ile bym musial wmontować $$ ?masz 106 PS ( ostre wałki świątka ) ? Jakie to masz te fele 7J i 8J R 13 czy 14, bo abarthowskie maja mniej cali w szerokości 

mam 6-kę. V-max na pewno mniejszy ale spokojnie zamyka licznik i jeszcze trochę;] chociaż raz tylko to sprawdziłem. Wałki ostre ale nie wiem czy świątka - musiałbym kumpla dopytać (poprzedni właściciel). Poza wałkami jest jeszcze zrobiony wydech, dolot i parę innych drobiazgów. Felgi mam 7j14 z przodu oraz 8j14 z tyłu ale Brocki. Turbo u mnie będzie ale raczej już na wiosnę. Mi na wyglądzie jako takim nie zależy:) pewnie, że fajnie jak auto jest "ładne" ale u mnie niskie zawieszenie w połączeniu z w miarę szerokimi gumami wystarczy mi. Może jeszcze w tym roku spróbuję poszukać Brocków 7j i naciągnąć na obydwie osie 175/70/14, pozdr

• Like 1

175/70 nie za wysokie będą ?  Srednica koła wychodzi o 6 cm  wieksza jak przy 185/50 

7 godzin temu, bolekatepl napisał:

175/70 nie za wysokie będą ?

pomyłka, 175/50 oczywiście:)

W tym rozmiarze ciężko cos dostac bo sam szukałem Z nowych nie ma nic a uzywki to tylko Goodyer i Pirelli P6000  dlatego zdecydowałem sie na 165/55/14 przód i tył 185/50/14 nawet wczoraj kupiłem jakieś Imperial ecodriver 3 w tym rozmiarze po 108 pln szt bo moje stare dunlopy to już strach jeździc było a jak za uzywki miałem zapłacić po 200-250  za 2 to tu mam nówki 

Koledzy nie martwcie się o gumy 175/50/14 :) jeżeli chodzi o opony letnie jak szukałem na portalach z oponami takimi jak "oponeo" jest kilka wyborów :) gorzej z zimowymi, nie ma ani jednej szt.;/ Sam musialem kupic nowe stalowy R13 i nowe oponki 155/70 Debica Frigo, szału nie ma ale powiedziałem sobie ze na zime nie będę wydawac $ po za moja granice, zostawiłem to na sezon letni ^^. Prostuje wlasnie fele r14 abartowskie i nie wiem czy pojda do zyda i zmienić felgi na 7j i 8j lub czy na nie nie zalozyc gumy 185/195...

Jacob przy twojej skrzyni na 6 biegu możesz mi mniej więcej powiedzieć obroty jakie masz przy predkosći kolo 130 km/h ? Bo przy 5-tce jest to trochę w........e zbyt wysokie obroty na trasie 

4 godziny temu, Baca napisał:

Prostuje wlasnie fele r14 abartowskie i nie wiem czy pojda do zyda i zmienić felgi na 7j i 8j lub czy na nie nie zalozyc gumy 185/195...

abarthowskie z tego co pamiętam to chyba 5,5" więc 175/50 moim zdaniem max. Do 195 przynajmniej 7".

Jacob przy twojej skrzyni na 6 biegu możesz mi mniej więcej powiedzieć obroty jakie masz przy predkosći kolo 130 km/h ?

jasne - będę mógł sprawdzić to we wtorek bo na co dzień jeżdżę innym autem:) ale o ile pamięć mnie nie myli jest chyba coś ok 4 tys. Ta skrzynia moim skromnym zdaniem jest wybitnie "krókta" do 4 biegu;] Odcięcie natomiast jest przy 7,5 czy 7,6. Sprawdzę dokładnie i dam znać:oki: 

• Like 1

13 godzin temu, Baca napisał:

Koledzy nie martwcie się o gumy 175/50/14 :) jeżeli chodzi o opony letnie jak szukałem na portalach z oponami takimi jak "oponeo" jest kilka wyborów :) gorzej z zimowymi, nie ma ani jednej szt.;/ Sam musialem kupic nowe stalowy R13 i nowe oponki 155/70 Debica Frigo, szału nie ma ale powiedziałem sobie ze na zime nie będę wydawac $ po za moja granice, zostawiłem to na sezon letni ^^. Prostuje wlasnie fele r14 abartowskie i nie wiem czy pojda do zyda i zmienić felgi na 7j i 8j lub czy na nie nie zalozyc gumy 185/195...

Na oponeo gum 175/50/14 nie ma na 100% 

13 minut temu, bolekatepl napisał:

Na oponeo gum 175/50/14 nie ma na 100% 

wrrrr jeszcze tydzień temu były 3 marki do wyboru ;/ szukałem zimowych także były na 100% ale poszukaj na innych portalach , tez były..:)

9 godzin temu, jacob24 napisał:

abarthowskie z tego co pamiętam to chyba 5,5" więc 175/50 moim zdaniem max. Do 195 przynajmniej 7".

wiesz co Jacob ,z tego co ostatnio przeczytałem na centomani co znaleźli się tacy co zakładali na te fele 185 i chwalili sobie ze ladnie lezy i nie wykłada się jak zelek :)

2 godziny temu, Baca napisał:

wiesz co Jacob ,z tego co ostatnio przeczytałem na centomani co znaleźli się tacy co zakładali na te fele 185 i chwalili sobie ze ladnie lezy i nie wykłada się jak zelek :)

a to zależy już od tzw. stylu jaki chce się posiadać;] oczywiście 185 można założyć na felgę 5,5j. Osobiście podoba mi się coś a`la german style i tutaj musi być już w miarę szeroka felga:oki:

no chyba tez wole german style :)
Nie wiesz może jak w bolidzie sprawdzić czy mam pominięty immo czy jest jak fabrycznie ?

3 godziny temu, Baca napisał:

jak w bolidzie sprawdzić czy mam pominięty immo czy jest jak fabrycznie ?

ja niestety nie wiem ale jutro zapytam "szpeca" od wszelkich przeróbek - myślę, ze będzie wiedział. W necie znalazłem to:

1. Najprostszy sposób na sprawdzenie, czy jest immobiliser, to owinięcie kluczyka sreberkiem i próba uruchomienia silnika.

2. Jak zdejmiesz pokrywę stacyjki to zobaczysz na stacyjce nakładkę z której wychodzi czarny kabel to znak że jest immo

• Haha 1

8 godzin temu, Baca napisał:

wrrrr jeszcze tydzień temu były 3 marki do wyboru ;/ szukałem zimowych także były na 100% ale poszukaj na innych portalach , tez były..:)

A ja stawiam swoje auto ze 175/50/14 nie było i nie ma od dłuższego czasu  bo szukałem i kupiłem 165/55/14  Na pewno jest i było kilka opon 185/50/14 i 165/55/14 bo nawet w sobote kupiłem 2 szt 185/50/14 własnie na oponeo na tył. Z kalulatora  opon korzystałem nie raz i wiem co i jak ale dzieki:oki:

• Like 1

Dnia 23.10.2017 o 15:11, jacob24 napisał:

ja niestety nie wiem ale jutro zapytam "szpeca" od wszelkich przeróbek - myślę, ze będzie wiedział. W necie znalazłem to:

1. Najprostszy sposób na sprawdzenie, czy jest immobiliser, to owinięcie kluczyka sreberkiem i próba uruchomienia silnika.

2. Jak zdejmiesz pokrywę stacyjki to zobaczysz na stacyjce nakładkę z której wychodzi czarny kabel to znak że jest immo

hah :D dzięki jutro to obadam od razu , bo musze zalatwic sprawę z pilotem przed zima bo nie chce r........c zamkow po raz ktorys...

3 godziny temu, Baca napisał:

dzięki jutro to obadam od razu

spoko:oki:

udało mi się sprawdzić obroty, o które prosiłeś. Akurat musiałem wieczorem śmignąć na drugi koniec miasta więc pojechałem autostradą. Przy 130km.h na 6 biegu jest trochę ponad 4 tys. przy czym 6-ka jest zdecydowanie tzw. nadbiegiem. Plus jest taki, że od 100km/h ładnie ciągnie, minus jest taki, że trzeba wahlować. Myślę, że typowo na trasy lepsza byłaby skrzynia sportingowa lub zwykła ale to oczywiście tylko moje zdanie:piwko:

ooo jeżeli masz 130hm/h na szóstym biegu to chyba nie ma , aż takiej różnicy ; jutro jak będę jechal to sprawdze ile mi na 5-tce wychodzi będziemy mieli porowanie :) " Wachlowanie " przynajmniej wyrobisz sobie bark :D myslalem w tamtym roku nad 6-stka skrzynia , ale jakos przeminelo z wiatrem..;/ Mam wlasnie sportingowa , ale powoli zaczyna mi zgrzytać. 
Mam już pomysł na fele , barchetty fele stalowy 6,5J sobie zajebie na dystansach PODOBA MI SIE TA OPCJA , ladnie je wymaluje pistoletem i będzie git ;) tylko mysle nad tymi 15'stkami czy strace fess na mocy ?

554141064_6_644x461_fiat-seicento-12-8v-

Z........e to wygląda,tylko dla mnie pojdzie jakiś specjalny lakier 

Edited by sebaso

Dnia 24.10.2017 o 21:49, Baca napisał:

Z.........e to wygląda,tylko dla mnie pojdzie jakiś specjalny lakier 

Wygląda super ale tył za bardzo wystaje poza obrys:( chyba, że z tej perspektywy tak widać. Na 15" jak nie założysz za szerokich gum mocy nie stracisz. 

Edited by sebaso

31 minut temu, Baca napisał:

ooo jeżeli masz 130hm/h na szóstym biegu to chyba nie ma , aż takiej różnicy ; jutro jak będę jechal to sprawdze ile mi na 5-tce wychodzi będziemy mieli porowanie

na piątce mogę jechać powyżej 130km/h. Chyba do 150km/h jedzie chociaż jakieś tego typu sprawdzania prędkości robiłem może z 2 razy. U nas jak wjeżdżasz na niemiecką autostradę to przez pierwsze kilka km jest tak zryta droga, że przy moim niskim zawieszeniu to dostaje mdłośći hehe a gdzie indziej nie ma jak sprawdzić tych wyższych prędkości. Jako, że jest to moje dodatkowe auto to ta skrzynia mi pasi - w mieście ruszasz z dwójki przeważnie i później 4 i 5 -ka. Jeżeli miałby tym jeździć na co dzień chyba wolałbym skrzynię 5-kę

najwyżej nie lekko poszerzy nadkole :D zrobil bym naciąg 165/45 ?

1 minutę temu, jacob24 napisał:

na piątce mogę jechać powyżej 130km/h. Chyba do 150km/h jedzie chociaż jakieś tego typu sprawdzania prędkości robiłem może z 2 razy. U nas jak wjeżdżasz na niemiecką autostradę to przez pierwsze kilka km jest tak zryta droga, że przy moim niskim zawieszeniu to dostaje mdłośći hehe a gdzie indziej nie ma jak sprawdzić tych wyższych prędkości. Jako, że jest to moje dodatkowe auto to ta skrzynia mi pasi - w mieście ruszasz z dwójki przeważnie i później 4 i 5 -ka. Jeżeli miałby tym jeździć na co dzień chyba wolałbym skrzynię 5-kę

hehe wie chyba o którym odcinku mówisz ,jak miałem alfe 156 na glebie i wracałem z mrzezyna przez Niemcy to na koniec myslalem ze wdupie ta kiere :D no to chyba zostane przy 5-tce...

hehe, tzw. zemsta hitlera jak to mówią;] test dla zawieszenia i wytrzymałości kierowcy;] myślę, że jeżeli jeździsz autem na co dzień 5-ka lepsza

• Haha 1

tego odcinka nigdy nie zmienia ;) radze go omijac szerokim łukiem , taaa test testem wjezdzasz na odcinek ze sprawnym ,a wyjezdzasz z r..........m hehe ^^
Felgi Barchetta zamówione z deklami, teraz musze powertowac jakie dystanse pojda na przod i tyl... Dzisiaj deszczowo a małżonka w ciaży ( 8 miesiąc ) wiec nie naginałem struny żeby sprawdzić te obroty, poczekam az będę sam jechal ' uwielbiam adrenalinę hehe  :D czasem to się sam dziwie sobie...

Edited by sebaso

Odnawiałem felgi sobie do bety ,zanim ja pocislem oczywiście :D i z.......m z novola lakier zlotawy z grudkami i powiem Ci ze wpadł mi tak w oko ze nie wiem czy te fele na taki kolor nie psiknąć :D tu jest duza powierzchnia tej felgi ,a wydajemi się ze zloty pasował by do bolida srebnego...w sloncu te drudy się mienia jak cholera,co o tym myślisz ?

20170616_162911.jpg

20170616_162951.jpg

20170616_163051.jpg

20170617_135114.jpg

20170617_135221.jpg

Edited by sebaso

Dnia 25.10.2017 o 20:48, Baca napisał:

Dzisiaj deszczowo a małżonka w ciaży ( 8 miesiąc ) wiec nie naginałem struny żeby sprawdzić te obroty, poczekam az będę sam jechal ' uwielbiam adrenalinę

ja w deszczu staram się tym nie jeździć, te szerokie gumy z tyłu są hmm. zarąbiste na suchym, na mokrym za różowo nie jest, poza tym muszę uważać - lekko gaz na trójce i już się ślizga;] także co do skrzyni do normalnej jazdy na pewno CI jej nie polecę - poza tym trzeba się jej dobrze nauczyć bo do mega szybkich nie należy. Wczoraj chciałem wbić szybko trójkę i zgrzyt. Zauważyłem jednak jeden plus. W trasie możesz jechać na tej 6-ce od 60-70km/h bez żadnej redukcji, od 100 natomiast już ładnie idzie

Dnia 25.10.2017 o 21:13, Baca napisał:

a wydajemi się ze zloty pasował by do bolida srebnego

będzie git,  na czarno będzie nudno, srebrny będzie ok ale się zleje z kolorem, coś musi kontrastować. Wydaję się niegłupie:piwko:

• Like 1

zakładać tylną kanapę od Alfy skórzaną, fotele grzane już są

20170904_210702.jpg

Tej skrzyni Ci zazdroszczę właśnie na miasto :D w.......m siena rondo - bieg 2 , 6 tyś obrtów i jazde robie haha :D , na miasto by była idealna . 
Kurde masz podobne fotele co ja :D czerwone tylko ja mam z fiata 500 abarth i tez myslalem o tylnej kanapie ;p nie wiem z czego wsadzić mówisz z alfy ? Ja już się zbieram żeby podlaczyc grzanie rok ;p chciałbym to opanować etraz przed zima :)

Edited by sebaso

rozmiarowo weszła by ?

21 godzin temu, jacob24 napisał:

będzie git,  na czarno będzie nudno, srebrny będzie ok ale się zleje z kolorem, coś musi kontrastować. Wydaję się niegłupie:piwko:

chyba ,że jeszcze mysle nad grafitem jakims...

rozmiarowo weszła by ?

Przednie fotel grzańce mam od Alfy 147, tylna kanapa też - za 200 zł znajomy tapicer ogarnię kanpę do tyłu, wymaga tzw "szlifu" ;] ale da radę