Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu .


Ksenomorf

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Ksenomorf napisał:

o jaki czas można przeciągnąć wymianę rozrządu . 

Można i o kolejne 90tyś, ale czy to się uda? Może pasek strzeli jutro, albo napinacz za rok, albo dociągniesz do 90 tyś i dopiero wymienisz za 4 lata...

Tego nie wie nikt.

Jak koniecznie nie chcesz robić, to zdejmij obudowę paska i zobacz w jakim jest stanie. Jak wizualnie ok, to jeździj narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Stałem się posiadaczem Golfa IV 1.9 TDI i mam pytanie o jaki czas można przeciągnąć wymianę rozrządu . W moim przypadku wymianę należy przeprowadzić co 90 tyś. km lub co 5 lat . Ja miałem rozrząd wymienia w 2012r. i mam na nim zrobione ok. 50 tyś. km .
Ja wymieniłem po 90 tkm i po 8 latach
Ale nie namawiam

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Stałem się posiadaczem Golfa IV 1.9 TDI i mam pytanie o jaki czas można przeciągnąć wymianę rozrządu . W moim przypadku wymianę należy przeprowadzić co 90 tyś. km lub co 5 lat . Ja miałem rozrząd wymienia w 2012r. i mam na nim zrobione ok. 50 tyś. km .
My w corolli bylismy przekonani ze poprzedni wlasciciel wymienil rozrzad ale okazalo sie ze sprzedal nam przy kolo 120kkm bez wymiany my dokrecilismy do 240kkm i dopiero wymiana okazala sie 1 :( udalo sie ale tego nie polecam...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie dla tego silnika byly 2 rodzaje paskow:

- 60kkm;

-90kkm. 

W zasadzie jezeli masz typ pierwszy to to juz koncowka eksploatacji. 

Koszt nowego rozrzadu jest nieporownywalnie niski z remontem silnika. 

Ja bym wymienil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slawek_l_83 napisał:

My w corolli bylismy przekonani ze poprzedni wlasciciel wymienil rozrzad ale okazalo sie ze sprzedal nam przy kolo 120kkm bez wymiany my dokrecilismy do 240kkm i dopiero wymiana okazala sie 1 :( udalo sie ale tego nie polecam...

 

 

Która Corolla? Bo wiesz, mi kiedyś w Corolli kazali wymieniać w ASO Peuget po 60kkm (bo tak bezpieczniej), a Toyota mówiła co 150kkm/10 lat. Tak patrząc z perspektywy czasu, to nie przebieg jest krytyczny, a wiek... Później w Peugeot  rozrządy na pasku miały 240kkm przebiegu do wymiany...

 

Co do VW - ja bym w tym modelu wymienił po 60kkm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Która Corolla? Bo wiesz, mi kiedyś w Corolli kazali wymieniać w ASO Peuget po 60kkm (bo tak bezpieczniej), a Toyota mówiła co 150kkm/10 lat. Tak patrząc z perspektywy czasu, to nie przebieg jest krytyczny, a wiek... Później w Peugeot  rozrządy na pasku miały 240kkm przebiegu do wymiany...
 
Co do VW - ja bym w tym modelu wymienił po 60kkm. 
D4D z 2003r :) pierwszy raz rozrzad robiony w 2014r hehe

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To na bogato, bo w nich to chyba coś ~100kkm producent zalecał
Dokladnie tak, ale stalo sie jak sie stalo... napinacz hydrauliczny nawwt nie drgnal jak go zdemontowalismu i tez poszedl do wymiany.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slawek_l_83 napisał:

Dokladnie tak, ale stalo sie jak sie stalo... napinacz hydrauliczny nawwt nie drgnal jak go zdemontowalismu i tez poszedl do wymiany.

 

Wiesz, ale to kolejny przykład, że nie przypadkiem lubię Toyotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patgaw napisał:

Ja w poprzedniej pracy VAGiem 1.9 TDI jezdzilem co mial ok 210kkm. Okazalo sie ze nigdy rozrzad nie byl w nim robiony :D

Miałem podobną sytuację jak obejmowałem flotę. Poprzednik przegapił w 1.9 TDI wymianę, ASO też, finalnie auto zrobiło coś koło 200 kkm. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, slawek_l_83 napisał:

Tak fajna jest ale szkoda, że fajnego miniVana nie ma, a corolla verso jest mała i do tego ten środek :(

 

A Verso (bez Corolli)? Jest sporo większa. Płyta podłogowa Avensis III.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, futrzak napisał:

 

A Verso (bez Corolli)? Jest sporo większa. Płyta podłogowa Avensis III.  

O tą chodzi?

 

toyotaverso2005_750_500_70.jpg

 

Stanowczo za mała, bagażnik ledwo 480l jakby miała 580 lub 680 to bym ją wziął a tak to dla mnie microVan :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2017 o 22:22, futrzak napisał:

 

 

Która Corolla? Bo wiesz, mi kiedyś w Corolli kazali wymieniać w ASO Peuget po 60kkm (bo tak bezpieczniej), a Toyota mówiła co 150kkm/10 lat. Tak patrząc z perspektywy czasu, to nie przebieg jest krytyczny, a wiek... Później w Peugeot  rozrządy na pasku miały 240kkm przebiegu do wymiany...

 

Co do VW - ja bym w tym modelu wymienił po 60kkm. 

 mój passat b7 miał chyba 200kkm albo 5 lat, po 5  latach i 2 miesiacach sie rozciekla pompa wody ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, slawek_l_83 napisał:

O tą chodzi?

 

toyotaverso2005_750_500_70.jpg

 

Stanowczo za mała, bagażnik ledwo 480l jakby miała 580 lub 680 to bym ją wziął a tak to dla mnie microVan :(

 

Ta na zdjęciu to Corolla Verso. Co do bagażnika - cóż, jest jaki jest, ale jak chcesz więcej to kup Siennę :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.