Skocz do zawartości

Młotowiertarka z Lidla


tomeq77

Rekomendowane odpowiedzi

Od 19.10 w Lidlu jest młotowiertarka

 

Warte to to coś?

 

Teraz mam zwykłą wiertarkę udarową i próba wywiercenia otworów pod drążek do ćwiczeń zakończyła się użyciem kotwy chemicznej, bo tak mi się dziury rozkalibrowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomeq77 napisał:

Od 19.10 w Lidlu jest młotowiertarka

 

Warte to to coś?

 

Teraz mam zwykłą wiertarkę udarową i próba wywiercenia otworów pod drążek do ćwiczeń zakończyła się użyciem kotwy chemicznej, bo tak mi się dziury rozkalibrowały.

 

Brak ma podobną od dobrych kilku lat - działa, ja mam tez podobną, ale Niteo Tools z Biedry (nie zdziwiłbym się, gdyby pochodziły z tej samej fabryki)/

Moja choć ma na budowie ciężko (dziury w zbrojonym stropie, silikacie, kucie itp) to też daje radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomeq77 napisał:

Od 19.10 w Lidlu jest młotowiertarka

 

Warte to to coś?

 

Teraz mam zwykłą wiertarkę udarową i próba wywiercenia otworów pod drążek do ćwiczeń zakończyła się użyciem kotwy chemicznej, bo tak mi się dziury rozkalibrowały.

 

W sumie to mamy już (razem z moim bratem licząc) czwartą.

Generalnie jak za tę cenę sprzęt jest OK. Trzeba pilnować smarowania głowicy SDS - inaczej czasem się wiertło/majzel potrafi zaklinować.

Do długiego kucia w twardym materiale (skuwanie posadzek, wyburzanie ścianek itp.) jest to sprzęt zdecydowanie za słaby choć daje radę.

Wada fabryczna (powtarzała się w dwóch ostatnich rzutach tego sprzętu - teraz jest nieco nowszy model więc może poprawili - choć wątpię) to konstrukcja/materiał samego udaru. Przy częstej i długiej pracy pojawia się boczne bicie i wyraźny luz na całej głowicy. Po jakimś czasie zaczyna to tak klekotać, że można odczuć zmniejszenie siły udaru. Na szczęście LIDL wymienia w takim przypadku sprzęt bez mrugnięcia okiem. Podkreślam jaz jeszcze - by tak się działo to naprawdę trzeba "dać w palnik".

 

Aaa - jeszcze mega mnie irytuje ciężko chodzące pokrętło boczne (młotek/wiercenie). No ale czego chcieć za 200zł?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 19.10 w Lidlu jest młotowiertarka
 
Warte to to coś?
 
Teraz mam zwykłą wiertarkę udarową i próba wywiercenia otworów pod drążek do ćwiczeń zakończyła się użyciem kotwy chemicznej, bo tak mi się dziury rozkalibrowały.
Mam już 5 lat i dziala. Przeżyła dwa remonty. Do kucia płytek ze ścian odpowiednia, do wiercenia w zelbecia też. Ale już do kucia " równie" w zelbetonowej ścianie troszkę za slaba. Ja bym kupił kolejną jak bym potrzebował. Pewnie w innych marketach są identyczne pod inną marką.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

słuchajcie Panowie,

Z żadnego innego narzędzia nie jestem tak zadowolony jak z tej młotowiertarki, link nie działa więc napiszę że mam Parkside z lidla. Kupiona jakieś 2 lata temu, i używałem jej dosyć często (ok 500 otworów wywierconych m.in. beton zbrojony, cegła, pustak). Nadal zasuwa z dużą siłą i sprawia przyjemność podczas prac, także serdecznie polecam ten zakup!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, blue_ napisał:

wytrzymała 10 godzin kucia ściany z cegły na zaprawie wapiennej. nie chciałbym widziec jak ten sprzęt działa w żelbetonie.

A co to za sztuka jest skuc ścianę z cegły?

więcej sprzątania jak kucia ...

uwierz ze te niecałe 3J to udar na wiertła, spójrz ile ma na kuciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ścianę z załącznika wraz z zaprawieniem nadproża załatwiłem w 1h

więcej czasu zajęło sprzątanie njiz kucie

 

otwór o wymiarach 250x180 , ściana z podwójnej cegły

użycie elektrosprzetu na samym początku aby ruszyć. reszta to przecinak i młot.

20170824_171945.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.