Skocz do zawartości

Kamerki - jak macie mocowane?


karax

Rekomendowane odpowiedzi

Bry,

Taki sobie czwartkowy temat.

Jak macie mocowane kamerki w Waszych moto?
Wiem, że mozna mocować do kasku - ostatnio @Gonzo wrzucał na ryjbuka filmik z jazdy.

Mogą być do kierownicy (o ile nie ma się szyby za wysokiej).

Dokąd jeszcze?

 

Pytam bo ostatnio przykleiłem mocowanie na górze szyby nie myśląc za bardzo, że podczas jazdy wpadnie ona w drgania.

Dzięki temu mam 30 minut świetnego filmu, który u osób z epilepsją światłoczułą spowoduje atak choroby.

 

Myślałem o zamocowaniu do lagi (perspektywa spod podwozia) ale uchwyt jest lekko "miękki" przez co też obawiam się o drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karax napisał:

Bry,

Taki sobie czwartkowy temat.

Jak macie mocowane kamerki w Waszych moto?@Gonzo

 

Ja moją miałem przyśrubowaną do obudowy reflektora...

 

 

Tu ja widać... fajna była. Zasilana z instalacji, nagrywająca w pętli, z autostartem i dyskretnej aparycji :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że gdzie byś nie zamocował na moto, będzie drgać. myślę, że najlepiej jest umocować blisko szczęki na kasku, albo na samym przedzie, albo trochę z boku, jeśli z przodu się nie da. dzięki temu nie dość, że obraz jest w miarę stabilny, to jeszcze widzisz co się dzieje z kamerką jeśli masz jakieś diodki sygnalizujące stan nagrywania na przykład i do tego bez problemu możesz włączać/wyłączać nagrywanie. no i chyba najważniejsze, kamera patrzy tam gdzie Ty, więc na nagraniu widać dużo więcej, niż w przypadku takiego statycznego mocowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z prawej strony kasku, kamerka sony AS15. Mocowanie z boku kasku ma jedną wadę: przy większych prędkościach czuć, że stawia opór i trzeba walczyć z przekręcaniem głowy, a ta konkretna kamerka jest raczej wąska. Nie wyobrażam sobie takiego zamocowania kamery z płaską powierzchnią czołową.

Do zamocowania wykorzystałem taśmę 3M dual-lock oraz oryginalne mocowanie boczne sony. Drgania pojawiają się przy jeździe z prędkościami powyżej 140 w wietrzną pogodę - wszystkie inne stabilizacja eliminuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, balu napisał:

Panowie a czy tak mocowana na kasku nie powoduje wibracji szumów itp.? 

U mnie scalarider Q3 już troszkę świszczy ;(

 

Pozdr

AS15 mocowana z boku kasku powoduje mały szum, słyszalny raczej przy wyższych prędkościach. Mam jednak wrażenie, że bardziej przeszkadza to, że opór ciągnie kask w bok, niż szum, ale być może po prostu się do tego przyzwyczaiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam przylepiec podobnie jak @michalkl1, przy czym ramię mocowania tak poukładane, że kamerka jest bardzo blisko środka szczęki. dzięki temu właśnie mocno niweluje się problemy z oporem powietrza a i materiał lepiej wygląda. no i nie widać kawałka kasku w nagraniu, jak to często bywa z mocowaniem kamery na boku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ulik87  nie widać u mnie w ogóle szczęki jeśli chodzi o nagrania bo obiektyw jest praktycznie na równi z końcem kasku :) ale jak będę miał chwilę to sprawdzę jakby to jeszcze wszystko przestawić w środek ale... obawiam się, że wtedy będę niepotrzebnie haczyc obudowę kamerki  podczas otwierania szczęki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 patenty.

1. uprząrz na klatę. efekt jest klimatyczny, bo widać maszynu i to gdzie lecisz (BTW. moj pierwszy filmik na jutuba sprzed lat)...

 

 

2. kask (ja mam doklejony uchwyt na boku, ale na żuchwie też robi robotę. na boku trochę ciągnie przy autostradowych ;)

 

2ka ma tą przewagę, że patrzy tam gdzie ty... a nie jak 1 - tam gdzie jedziesz...

 

Inne opcje jakie testowałem, nie dają rady (mocowanie do motyckla - za dużo drgań z drogi i silnika łapie kamera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, michalkl1 napisał:

@ulik87  nie widać u mnie w ogóle szczęki jeśli chodzi o nagrania bo obiektyw jest praktycznie na równi z końcem kasku :) ale jak będę miał chwilę to sprawdzę jakby to jeszcze wszystko przestawić w środek ale... obawiam się, że wtedy będę niepotrzebnie haczyc obudowę kamerki  podczas otwierania szczęki... 

 

to o kasku w kadrze, to już było abstrachując od Twojego przypadku. chodziło mi o to, że wielu ludzi montuje kamerkę zupełnie na boku i wtedy widać garnek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2017 o 12:10, Bednar napisał:

Ja mam z prawej strony kasku, kamerka sony AS15. Mocowanie z boku kasku ma jedną wadę: przy większych prędkościach czuć, że stawia opór i trzeba walczyć z przekręcaniem głowy, a ta konkretna kamerka jest raczej wąska. Nie wyobrażam sobie takiego zamocowania kamery z płaską powierzchnią czołową.

Do zamocowania wykorzystałem taśmę 3M dual-lock oraz oryginalne mocowanie boczne sony. Drgania pojawiają się przy jeździe z prędkościami powyżej 140 w wietrzną pogodę - wszystkie inne stabilizacja eliminuje.

Mozesz pokazac swoje mocowanie. Wlasnie sie zastanawiam gdzie przytwierdzic kamere Sony - na gore kasku czy z boku?

Do tej pory mialem na gmolu ale drga strasznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kiwal napisał:

Mozesz pokazac swoje mocowanie. Wlasnie sie zastanawiam gdzie przytwierdzic kamere Sony - na gore kasku czy z boku?

Do tej pory mialem na gmolu ale drga strasznie. 

Jasne, pod linkiem jest kilka zdjęć.

Minus tego mocowania jest taki, że film niestety nie jest idealnie poziomo. Ale to też pewnie będzie zależało od kasku. Taśmę 3M zastosowałem tylko dlatego, że krzywizna uchwytu nie pasowała do krzywizny kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, pod linkiem jest kilka zdjęć.
Minus tego mocowania jest taki, że film niestety nie jest idealnie poziomo. Ale to też pewnie będzie zależało od kasku. Taśmę 3M zastosowałem tylko dlatego, że krzywizna uchwytu nie pasowała do krzywizny kasku.
Dlaczego nie dałeś na górę kasku?

Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kiwal napisał:

Tak montowalem. Straszne drgania od silnika przenosi gmol...

Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka
 

 

U mnie gdzie bym nie zamontował i tak wszystko się trzęsie ;] Ale na gmolu też daje radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2017 o 17:03, Kiwal napisał:

Dlaczego nie dałeś na górę kasku?

Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka
 

Z kilku powodów:

- zamontowałem ją kiedyś w kasku rowerowym właśnie na górze i mocno to zdestabilizowało jego pozycję na głowie. Fakt, że ciężko porównywać te kaski.

- owiewka kieruje mi strugę powietrza od szyi w górę, nie chciałem "wydłużać" kasku, szczególnie że swego czasu myślałem o deflektorze

- z prawej strony kasku jest łatwiej ją włączać i nie ma problemu ze słyszeniem sygnału włączenia/wyłączenia.

 

Ten film nagrywałeś z włączoną stabilizacją? Jeżeli tak, to faktycznie słabo ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kilku powodów:
- zamontowałem ją kiedyś w kasku rowerowym właśnie na górze i mocno to zdestabilizowało jego pozycję na głowie. Fakt, że ciężko porównywać te kaski.
- owiewka kieruje mi strugę powietrza od szyi w górę, nie chciałem "wydłużać" kasku, szczególnie że swego czasu myślałem o deflektorze
- z prawej strony kasku jest łatwiej ją włączać i nie ma problemu ze słyszeniem sygnału włączenia/wyłączenia.
 
Ten film nagrywałeś z włączoną stabilizacją? Jeżeli tak, to faktycznie słabo ;]
 
Tak, z włączoną stabilizacja.
Zmieniłem kamerę na taką z stabilizacja optyczna, dokupiłem "shock absorber" I jest lepiej ale daleko jeszcze do ideału...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 20.10.2017 o 21:44, jimbo22 napisał:

ja mam 2 patenty.

2. kask (ja mam doklejony uchwyt na boku, ale na żuchwie też robi robotę. na boku trochę ciągnie przy autostradowych ;)

 

2ka ma tą przewagę, że patrzy tam gdzie ty... a nie jak 1 - tam gdzie jedziesz..

 

+1 do mocowania na "żuchwie" najlepsze miejsce jakie znalazłem z punktu widzenia drgań, widoczności itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
+1 do mocowania na "żuchwie" najlepsze miejsce jakie znalazłem z punktu widzenia drgań, widoczności itd
Ale do takiego mocowania musisz mieć kamerę kształtu Gopro. Jak mam Sony to się tak nie da...

Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.