Skocz do zawartości

Bateria kuchenna


psyhol

Rekomendowane odpowiedzi

Hansgrohe, Grohe, Oras, Franke, Teka, Kludi, Blanco itd.

Ostatnio bardzo miło zaskoczyła mnie bateria z Lidl. Najpierw montowane jedną u koleżanki. Później kupiłem do jednego ze swoich mieszkań. Nie ustępują tym z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem za pół ceny taką:

https://www.homebook.pl/produkty/4471374/dla-domu-do-kuchni-i-jadalni-armatura-do-kuchni-baterie-kuchenne-bateria-kuchenna-jednouchwytowa-chrom-hansgrohe-focus-31806000

i jestem zadowolony.

Wcześniej, przez dziesięć lat mieałem jakiś model z KFA i tyle też działała bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Joki napisał:

Hansgrohe

Po moich ostatnich doświadczeniach z tą marką polecam jednak inny wybór. Hansgrohe ma bardzo drogi zawór - ok. 200. Uniwersalne zawory, stosowane w innych produktach, to 15-50 zł.

Obecnie, z moją wiedzą, szedł bym raczej w jakąś polską markę. HG, Grohe i Kludi, z tego co mówił mi sprzedawca w Castoramie, stosują nieuniwersalne zawory, a to one, chyba, najczęściej się zużywają.

 

 

 

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, psyhol napisał:

Witajcie,

Jakie baterie kuchenne używacie i możecie polecić? Obecnie używana jakaś z Leroya lub innej Castoramy kończy swe życie i nadszedł czas aby kupić coś co nie rozpadnie się w rok lub 2.

 

 

 

Każdy chwali swoją więc polecam Teka. Mega praktyczna, z ruchomą wylewką.

 

http://www.teka.com.pl/pl/products/view/16960-baterie_kuchenne-ark_939

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszędzie Ferro, zarówno baterie jak i mini zawory na każdym przyłączu i jest ok. Mają ok 5lat.

Jedyne co muszę czasem robić to przepłukać głowice w termostatycznej lodowatą wodą na pełnym ciśnieniu, mniej więcej raz w roku ją wyciągam i czyszczę (instrukcja mówi o czyszczeniu co 6mcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w Lidlu przypadkiem znalazłem baterię kuchnną -koszt 130 PLN. Kupiłem na testy :)

Na plus:

- wygląda na nieźle wykonaną

- mocowana do blatu na jeden duży pierścień zamiast jakiś wydumek na wkręcane śrubki, podkładki, nakrętki itp. które po miesiącu używania się luzują

- 5 lat gwarancji :) 

- dużo cichsza od poprzedniczki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Po moich ostatnich doświadczeniach z tą marką polecam jednak inny wybór. Hansgrohe ma bardzo drogi zawór - ok. 200. Uniwersalne zawory, stosowane w innych produktach, to 15-50 zł.
Obecnie, z moją wiedzą, szedł bym raczej w jakąś polską markę. HG, Grohe i Kludi, z tego co mówił mi sprzedawca w Castoramie, stosują nieuniwersalne zawory, a to one, chyba, najczęściej się zużywają.
 
 
 
mar00ha
Szkoda że wcześniej tego nie przeczytałem bo przedwczoraj zamówiłem hansgrohe prysznic z deszczownicą i termostatem.
Plus taki że cena niższa o ponad połowę niż katalogowa.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi szczerze - czy naprawdę czyścicie lub wymieniacie głowice w bateriach ? :hmm:

U moich rodziców od 18 lat są cały czas te same baterie i jedyne rzeczy jakie są wymieniane/czyszczone to końcówki z perlatorem.

Baterie raczej z dolnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tomo napisał:

Powiedzcie mi szczerze - czy naprawdę czyścicie lub wymieniacie głowice w bateriach ? :hmm:

U moich rodziców od 18 lat są cały czas te same baterie i jedyne rzeczy jakie są wymieniane/czyszczone to końcówki z perlatorem.

Baterie raczej z dolnej półki.

U mnie KFA działają bez ingerencji od 15 lat :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi szczerze - czy naprawdę czyścicie lub wymieniacie głowice w bateriach ? :hmm:
U moich rodziców od 18 lat są cały czas te same baterie i jedyne rzeczy jakie są wymieniane/czyszczone to końcówki z perlatorem.
Baterie raczej z dolnej półki.


Ja wymieniłem, raz w życiu. Zaczęła ciężko chodzić.


mar00ha


Wysłane z iPhone X za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi szczerze - czy naprawdę czyścicie lub wymieniacie głowice w bateriach ? :hmm:
U moich rodziców od 18 lat są cały czas te same baterie i jedyne rzeczy jakie są wymieniane/czyszczone to końcówki z perlatorem.
Baterie raczej z dolnej półki.


Ja wymieniłem, raz w życiu. Zaczęła ciężko chodzić.


mar00ha


Wysłane z iPhone X za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomo napisał:

Powiedzcie mi szczerze - czy naprawdę czyścicie lub wymieniacie głowice w bateriach ? :hmm:

klasyczne głowice siedzą aż nie zaczną sprawiać problemów, termostatyczną czyszczę jak widzę problemy z trzymaniem temp. Czasem wystarczy przepłukanie pełnym ciśnieniem w baterii, czasem trzeba wyciągnąć i przeczyścić z kamienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

U mnie KFA działają bez ingerencji od 15 lat :ok:

 

U mnie w domu rodzinnym są założone tanie KFA w 2001r w łazience i kuchni. Żadnych problemów z głowicami. Nikt nic tam nigdy nie czyścił. Jedyne co było przez ten czas raz wymieniane to przełącznik wylewka/słuchawka w baterii wannowej. Czasami tylko do perlatorów zajrzałem kontrolnie, ale też nie wymieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wasylek napisał:

U mnie w domu rodzinnym są założone tanie KFA w 2001r w łazience i kuchni. Żadnych problemów z głowicami. Nikt nic tam nigdy nie czyścił. Jedyne co było przez ten czas raz wymieniane to przełącznik wylewka/słuchawka w baterii wannowej. Czasami tylko do perlatorów zajrzałem kontrolnie, ale też nie wymieniane.

No to nie masz kamienia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2017 o 09:50, electrofinger napisał:

Szkoda że wcześniej tego nie przeczytałem bo przedwczoraj zamówiłem hansgrohe prysznic z deszczownicą i termostatem.
Plus taki że cena niższa o ponad połowę niż katalogowa.
 

Znajomy miał coś takiego. Po około 5 latach spierdaczył się przełącznik słuchawka-deszczownica. Nowy to koszt w okolicach 5 stów. Zamienników brak. Inne modele nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał coś takiego. Po około 5 latach spierdaczył się przełącznik słuchawka-deszczownica. Nowy to koszt w okolicach 5 stów. Zamienników brak. Inne modele nie pasują.
W tej "mojej" jak kręcisz do przodu to leci z prysznica. A jak chcesz deszczownicę to kręcisz do tyłu. Regulacja temp jest z prawej. Przycisku brak.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2017 o 21:13, psyhol napisał:

Witajcie,

Jakie baterie kuchenne używacie i możecie polecić? Obecnie używana jakaś z Leroya lub innej Castoramy kończy swe życie i nadszedł czas aby kupić coś co nie rozpadnie się w rok lub 2.

 

 

może cię zainteresuje od 13.11.2017

 

 

lidl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5lat gwarancji na to dają więc raczej są dość pewni jakości, tak samo jak Castorama na niektóre swoje modele baterii. Kuchenna z Castoramy jest w testach od roku u teściów i działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.