Skocz do zawartości

Plamy na suficie/ scianie


czachabrava

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ściana zewnętrzna bloku, 2 pietro z 3.  Elewacja to jakiś zwykły tynk naciagany. Nademną sąsiad z góry ma duży balkon. 

Przed chwilą bez problemu wbiłem śrubokręt w sciane i okazało się, że jest mokro już głęboko w srodku.

Zgłosić to do wspólnoty? ubezpieczenie mieszaknia to objemie? 

W lato już raz to malowałem, a od dwóch tygodni strasznie się nasiliło. Az jestem w szoku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lat ma blok? 

Ewidentnie winny będzie balkon a raczej jego słaba izolacja .

Na zdjęciu masz przykład zawalonej izolacji balkonu. W mieszkaniach pod balkonem mokry sufit a w mieszkaniach z balkonem mokra dolna część ściany przylegającej .

 

9 minut temu, Joki napisał:

 

20171016_111722.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czachabrava napisał:

Panowie mam problem, w tym roku w mieszkaniu zaczęło mi się pokazywać coś takiego:

Mieszkanie wentylowane, non stop otwarte okna...

 

Co to może być?

 

 

 

Elewacja ciecze. też tak miałem, ale chata na gwarancji była, więc poprawiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czachabrava napisał:

Data budowy to 2008 rok. W wakacje nie wiedzialem jeszcze co sie dzieje wiec troche gipsu zwalilem i naciagnalem od nowa. Teraz widze, ze to robota bez sensu. W poniedzialek sprobuje zglosic do wspolnoty, chociaz ciezko to widze. Powinienem od nich dostac namiar na ubezpieczyciela budynku?

 

Ubezpieczyciel im szybko wytłumaczy, że taniej elewację zrobić, niż przekalkulować składkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data budowy to 2008 rok. W wakacje nie wiedzialem jeszcze co sie dzieje wiec troche gipsu zwalilem i naciagnalem od nowa. Teraz widze, ze to robota bez sensu. W poniedzialek sprobuje zglosic do wspolnoty, chociaz ciezko to widze. Powinienem od nich dostac namiar na ubezpieczyciela budynku?
Generalnie to administrator/zarząd powinien zgłosić do ubezpieczalni.


Literki wklepano z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, czachabrava napisał:

Panowie sprawa zgłoszona, ale od wspólnoty dowiedziałem się, że "podobno" najpierw sprawę muszę zgłosić do swojego ubezpieczyciela( co też uczyniłem). I niby on stwierdzi czy to wina elewacji, czy moze sąsiada i następnie dopiero wkracza konserwator budynku...

Co o tym myslicie?

 

Sądzę, że... co ma ubezpieczyciel do tego? Było powiedzieć, że nie masz mieszkania ubezpieczonego. Wtedy nikt się nie pofatyguje? :hehe:

Albo się pofatyguje i inspektor ze sp-ni zawyrokuje: to od braku nawiewników :old: jak u mnie: problem tylko w tym, że w kątach, przy oknach, w łazience nigdzie nie mam żadnych wykwitów, a wg mnie woda lała się do komina, bo w jego okolicy były podobne do prezentowanych tutaj zacieki... :facepalm: się uczepili tych nawiewników, jak jakiejś nowej religii :pukpuk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa zgłoszona, ale od wspólnoty dowiedziałem się, że "podobno" najpierw sprawę muszę zgłosić do swojego ubezpieczyciela( co też uczyniłem). I niby on stwierdzi czy to wina elewacji, czy moze sąsiada i następnie dopiero wkracza konserwator budynku...
Co o tym myslicie?
Spychilogia. Jak zalewa od wadliwego balkonu tj części wspólnej budynku to jest to sprawa wspólnoty.
Wiadom że nikt nie chce płacić za szkody.....

Literki wklepano z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2017 o 08:14, czachabrava napisał:

Panowie sprawa zgłoszona, ale od wspólnoty dowiedziałem się, że "podobno" najpierw sprawę muszę zgłosić do swojego ubezpieczyciela( co też uczyniłem). I niby on stwierdzi czy to wina elewacji, czy moze sąsiada i następnie dopiero wkracza konserwator budynku...

Co o tym myslicie?

zbyli Cię niestety. To jest sprawa spartolonej roboty i tym się powinny zająć ekipy konserwatorów.

Przez tą nieszczelność niszczeje blok, diabli wiedzą czy to jest punktowe czy w większej liczbie mieszkań z balkonem się pojawia.

Tak czy inaczej to nie jest robota dla ubezpieczyciela tylko ew. gwarancja wykonawcy albo na klatę dla wspólnoty, ale to będzie bolało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyli Cię niestety. To jest sprawa spartolonej roboty i tym się powinny zająć ekipy konserwatorów.
Przez tą nieszczelność niszczeje blok, diabli wiedzą czy to jest punktowe czy w większej liczbie mieszkań z balkonem się pojawia.
Tak czy inaczej to nie jest robota dla ubezpieczyciela tylko ew. gwarancja wykonawcy albo na klatę dla wspólnoty, ale to będzie bolało.
Oj tak. Remonty balkonów do tanich nie należą...

Literki wklepano z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się droga przez mękę....

Moj ubezpieczyciel mnie zbył, ponieważ jak sie okazało mam pakiet mini i takich szkód nie obejmuje.

Zarządca wspólnoty powiedział telefonicznie, że nie będzie tego naprawiać i podał mi dane do polisy budynku.

Dzisiaj wysłałem do tego zarządcy pismo pocztą, że żądam naprawienia usterki.

 

W jednym z pokoi pojawił się już w tych miejscach grzyb :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się droga przez mękę....
Moj ubezpieczyciel mnie zbył, ponieważ jak sie okazało mam pakiet mini i takich szkód nie obejmuje.
Zarządca wspólnoty powiedział telefonicznie, że nie będzie tego naprawiać i podał mi dane do polisy budynku.
Dzisiaj wysłałem do tego zarządcy pismo pocztą, że żądam naprawienia usterki.
 
W jednym z pokoi pojawił się już w tych miejscach grzyb :/
Zarządca to osoba zatrudniona przez zarząd wspólnoty. Napisz też do nich.

Literki wklepano z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarządca to osoba zatrudniona przez zarząd wspólnoty. Napisz też do nich.

Literki wklepano z telefonu

Tak jeszcze na zdrowy rozsądek za polisę budynku wy jako wspólnota płacicie. Jeżeli będą z niej odszkodowania za takie kwiatki bez napraw to niedługo będziecie płacić stawkę parokrotnie wyższa od dotychczasowej. Także ciekawe podejście mają ....

Literki wklepano z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to bardziej taka kamienica niż blok. I jest jakieś 13 mieszkań, plus 3 zakłady usługowe na dole.

Rok temu podniesli czynsz, bo miały być malowane klatki. Do dziś nie są pomalowane

Miesiac musiałem z sasiadami zgłaszać zapchanie studzienek i odpływów, bo jak popadał deszcz to nie dało sie wejsc do garazy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czachabrava napisał:

Zapowiada się droga przez mękę....

Moj ubezpieczyciel mnie zbył, ponieważ jak sie okazało mam pakiet mini i takich szkód nie obejmuje.

kłania się OWU

5 godzin temu, czachabrava napisał:

Zarządca wspólnoty powiedział telefonicznie, że nie będzie tego naprawiać i podał mi dane do polisy budynku.

Dzisiaj wysłałem do tego zarządcy pismo pocztą, że żądam naprawienia usterki.

 

W jednym z pokoi pojawił się już w tych miejscach grzyb :/

59 minut temu, czachabrava napisał:

Rok temu podniesli czynsz, bo miały być malowane klatki. Do dziś nie są pomalowane

Miesiac musiałem z sasiadami zgłaszać zapchanie studzienek i odpływów, bo jak popadał deszcz to nie dało sie wejsc do garazy.

Wspólnotą zarządza zarząd, a administrator jest wynajęty przez wspólnotę, jak tak podchodzi do administrowania waszym mieniem to go zmieńcie bo nie wróży nic dobrego na przyszłość.

To Wy płacicie fundusz remontowy i całą resztę składek na rzecz należytego utrzymania nieruchomości i zatrudniacie firmę do wykonywania uchwał wspólnoty. Oni nie mają nic do gadania, opiniowania czy dyskutowania tylko mają wykonywać zleconą im pracę.

Skoro tego nie robią to tylko wyciągają od was kasę niestety. Na Twoim miejscu pogadałbym z sąsiadami i uderzał odrazu do zarządu wspólnoty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólnotą zarządza zarząd, a administrator jest wynajęty przez wspólnotę, jak tak podchodzi do administrowania waszym mieniem to go zmieńcie bo nie wróży nic dobrego na przyszłość.

To Wy płacicie fundusz remontowy i całą resztę składek na rzecz należytego utrzymania nieruchomości i zatrudniacie firmę do wykonywania uchwał wspólnoty. Oni nie mają nic do gadania, opiniowania czy dyskutowania tylko mają wykonywać zleconą im pracę.

Skoro tego nie robią to tylko wyciągają od was kasę niestety.

 

Może być też sytuacja że kasa funduszu świeci pustkami i dlatego nic nie robią....

A tak w ogóle jaką macie stawkę za m2 na fundusz remontowy?

 

Literki wklepano z telefonu

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hubert110284 napisał:

Może być też sytuacja że kasa funduszu świeci pustkami i dlatego nic nie robią....

pewnie, że tak może być ale wtedy administrator powinien przekazać taką informację zarządowi wspólnoty aby ta mogła zareagować i ew. to zmienić.

Spychologia i ściemnianie do niczego nie prowadzi.

Z tego co pisze autor to jest bardzo świeży budynek jak już teraz wychodzą takie kwiatki to ich zaniedbywanie może być coraz bardziej kosztowne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, że tak może być ale wtedy administrator powinien przekazać taką informację zarządowi wspólnoty aby ta mogła zareagować i ew. to zmienić.
Spychologia i ściemnianie do niczego nie prowadzi.
Z tego co pisze autor to jest bardzo świeży budynek jak już teraz wychodzą takie kwiatki to ich zaniedbywanie może być coraz bardziej kosztowne.
 
Żeby to jeszcze tak zawsze działało....Ale masz rację sciemnianie jest tylko na krótką metę .

Literki wklepano z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hubert110284 napisał:

Żeby to jeszcze tak zawsze działało....Ale masz rację sciemnianie jest tylko na krótką metę .

to już zależy od konsekwencji zarządu wspólnoty w egzekwowaniu obowiązków od administratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, czachabrava napisał:

Z tego co pamietam, to 1pln/m2

 

To dość "oszczędnie" :phi: może wyszli z założenia, że budynek nie stary, to jak sama nazwa wskazuje - "fundusz remontowy" nie jest jeszcze potrzebny?

U mnie na 40 lokali /2200m.kw jest stawka 2,5zł. Ale u Ciebie sytuację może fałszować fakt lokali użytkowych - pewnie mają zupełnie inne stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zbierając sie rano do pracy( było jeszcze ciemno) sąsiad włączył oświetlenie klatek i stwierdził, że będzie musiał znowu kupić kilka żarówek, bo się znowu spaliły. A ja zawsze myślałem, że to robił jakiś konserwator budynku :D

Dla mnie nie byłoby problemu by dopłacić do funduszu remontowego, ale jak i tak nic nie robią z obietnic to i tak stawka jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zbierając sie rano do pracy( było jeszcze ciemno) sąsiad włączył oświetlenie klatek i stwierdził, że będzie musiał znowu kupić kilka żarówek, bo się znowu spaliły. A ja zawsze myślałem, że to robił jakiś konserwator budynku :D
Dla mnie nie byłoby problemu by dopłacić do funduszu remontowego, ale jak i tak nic nie robią z obietnic to i tak stawka jest ok.
Szczerze to z takiego funduszu to za wiele nie zrobią ...

Literki wklepano z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przecieka balkon to generalnie:

Wkuwamy wszystko do płyty konstrukcyjnej kładziemy na to papę termozgrzewalną wywiniętą pod  styropian na elewacji na to wylewkę dociskową potem można to przesmarować jakąś folię w płynie systemową wraz z taśmami najlepiej i na to płytki na odpowiednim kleju. Warto też to przy tym wszystkim zrobić nowe obróbki blacharskie balkonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czachabrava napisał:

Dokladnie, dzis byl u mnie jak sie pozniej okazalo sam burmistrz, a takze glowa zarzadu. Stwierdzil, ze bedzie trzeba silikonowac :D Nie mam pojecia co, bo zona byla w domu i aby tyle przekazala...

silikonem to on sobie może umywalkę przy ścianie uszczelnić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A wiec po ponad miesiącu przyszedł czas na podsumowanie wątku.

- ze swojego ubezpieczenia nie dostane nic, bo to niestety wariant minimum.

- z ubezpieczenia budynku "compensa" bawi się w przepychanki prawie miesiąc. Wstrzymali wypłatę kasy ponieważ, nie dostali jakiegoś oświadczenia ze wspólnoty. Zaś wspólnota twierdzi, że wszystko co chciał agent z compensy wysłali. Jak dla mnie cyrk... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎11‎-‎22 o 16:33, czachabrava napisał:

A wiec po ponad miesiącu przyszedł czas na podsumowanie wątku.

- ze swojego ubezpieczenia nie dostane nic, bo to niestety wariant minimum.

- z ubezpieczenia budynku "compensa" bawi się w przepychanki prawie miesiąc. Wstrzymali wypłatę kasy ponieważ, nie dostali jakiegoś oświadczenia ze wspólnoty. Zaś wspólnota twierdzi, że wszystko co chciał agent z compensy wysłali. Jak dla mnie cyrk... 

No dobrze, a powód zaciekania ustalony i zlikwidowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wzywającego pisma do usunięcia usterki, nie.

Dzisiaj dostałem pisemną odmowę wypłaty z Compensy, ponieważ :

"Zebrana dokumentacji nie potwierdza jakoby do szkody doszło w związku ze stanem technicznym budynku

czy też zaniedbania obowiązków przez Ubezpieczonego"

Chociaż inspektor z Compensy przy zonie wpisał w dokumentach o uszkodzonej elewacji. 

Po telefonie okazało się, że według zarządcy jest z budynkiem wszystko ok i dlatego nie dostane pieniedzy.

 

Pomóżcie jak to ugryżć, bo tak tego nie zostawie ...

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wczoraj z sąsiadem, który mieszka obok mnie. I powiedział, ze na samym początku po oddaniu budynku był problem z odpadającymi płytkami na balkonach. Ekipa poprawiająca zrobiła to na odpierdziel i u niego pomiędzy oknem balkonowym, a płytkami jest szczelina i zalało sąsiada pod nim. Oczywiście Pani z zarządu tez nie przyjęła tego do wiadomości. Aczkolwiek dostał chociaż pieniądze z ubezpieczenia.

Jak będzie dzisiaj coś widać, to postaram się zrobić foto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2017 o 15:25, czachabrava napisał:

że według zarządcy jest z budynkiem wszystko ok

To skąd zacieki wg zarządcy? ;]

Na 99% zalewa Cię sąsiad z góry. Daj fotki jak to wygląda z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czachabrava napisał:

Rozmawiałem wczoraj z sąsiadem, który mieszka obok mnie. I powiedział, ze na samym początku po oddaniu budynku był problem z odpadającymi płytkami na balkonach. Ekipa poprawiająca zrobiła to na odpierdziel i u niego pomiędzy oknem balkonowym, a płytkami jest szczelina i zalało sąsiada pod nim. Oczywiście Pani z zarządu tez nie przyjęła tego do wiadomości. Aczkolwiek dostał chociaż pieniądze z ubezpieczenia.

Jak będzie dzisiaj coś widać, to postaram się zrobić foto.

 

 

Więc czas iść do adwokata, zatrudnić rzeczoznawcę i pozwać wspólnotę.

 

Pamiętając, że sam siebie też pozywasz i ewentualne odszkodowanie w części swojego udziału będziesz musiał sobie sam zapłacić :haha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dzisiaj rzuciłem okiem na sytuacje z zewnątrz, przy takiej angielskiej pogodzie jak wróciłem z pracy. Niestety było już szarawo i nie dało rady zrobić foto.

Widać 20cm nad moim oknem są ciemne plamy na zewnetrznej czesci elewacji.

Jutro bede robił foto, do dokumentacji, to załącze na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.