Skocz do zawartości

Kleber Krisalp HP3 do Peugeota 2008 195/60R16


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, bergerac napisał:

Co sądzicie o tych Kleberkach ? DO Puga 2008 - taki mały suvik.

Czytaj więcej: https://www.oponeo.pl/dane-opony/kleber-krisalp-hp3-195-60-r16-89-h#151084708
 

 

Ja wczoraj kupilem Uniroyal MS plus 77, opinie maja calkiem niezle, a zaoszczedzisz w sumie z 200PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maciej__ napisał:

Uniroyal MS plus 77

mam te opony w innym rozmiarze już 3cią zimę i mogę je polecić, są dość uniwersalne z naciskiem na warunki deszczowe. Na śniegu z pewnością ustępują najlepszym w klasie, ale w dzisiejszych czasach jazda po śniegu to coraz rzadsza przyjemność. Mimo tego śmigałem na nich w zimie w górach i sprawowały się poprawnie. Z minusów są dość głośne (tzn słychać je bardziej niż letnie) ale zużywają się powoli i nie mają aż tak miękkich boków jak rainsporty2 czy 3. Kupiłbym je jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎26‎/‎10‎/‎2017 o 22:06, bergerac napisał:

patrzyłem na nie, ale 72 db mnie odstraszyło. Nie są za głośne ?

 

Pojezdzilem dzisiaj troche wiecej od rana i do predkosci 130-140km/h halas nie jest w zaden sposob dokuczliwy.

Ale to jednak kwestia dosc subiektywna. Za to naprawde fajnie trzymaja na mokrym :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2017 o 17:53, bergerac napisał:

Co sądzicie o tych Kleberkach ? DO Puga 2008 - taki mały suvik.

Czytaj więcej: https://www.oponeo.pl/dane-opony/kleber-krisalp-hp3-195-60-r16-89-h#151084708
 

A nie ma auto homologacji na 205/55r16, z tego co pamiętam to są tańsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

szczerze mówiąc nie wiem, ale chcę kupić dokładnie takie jak będą na aucie.

W sytuacji, gdyby jednak taki rozmiar był homologowany to w cenie Klebera, który zdaje się nawet ostatnio w jakimś teście nieźle wypadł, kupiłbym coś bardziej markowego: Conti, GY. Miałem kiedyś Klebera i nie wspominam najlepiej, choć tam złożyło się być może kilka innych czynników, ale jak to mówią niesmak pozostał ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, rafaltd napisał:

Ja mam bliźniacze do Klebera, zimowe BFGoodrich i z czystym sumieniem mogę polecić. Doskonale spisują się na mokrym a na śniegu jeszcze lepiej. Są bardzo ciche i komfortowe (chyba cichsze niż letnie Conti.P5). U mnie założone w Pugu 5008.

BF g-force 2 po roku zrobiły się takie plastikowe, że na mokrym było gorzej niż na łyżwach. Miejmy nadzieję, że coś w nowszych typach poprawili, ale ja z moich biezbyt dużych doświadczeń wyciągnąłem wniosek, że tanie opony są dobre krótko, a na markowych można dużo dłużej pojeżdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem 205x55 16 Kleber Krisalp HP3. Sfrajerzyłem się bo opony zimowe zaczynają drożeć - 2 tyg temu cena była 207zł/szt, jak w sobotę byłem u gumiarza to już 232zł - na komplecie to już różnica 100zł. 

Koniec końców gość opuścił do 220zł/szt, w sobotę mam umówiony montaż na felgi. Na razie koła pójdą do piwnicy bo jeszcze trochę nie ta aura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Po pierwszych śniegach mogę powiedzieć, że Krisalp HP3 na śniegu zachowuje się bardzo dobrze. Zdecydowanie lepiej niż moje poprzednie Michelin Primacy Alpin z 2008r ;) Teraz na prawdę czuć dobry uciąg, koła nie buksują przy byle okazji.

Na suchej nawierzchni jest OK, opona jest cicha z wyjatkiem predkosci ~85km/h gdzie słychać lekkie buczenie.

Value for money zdecydowanie dobre :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.