Skocz do zawartości

Używane UG8 czy nowe frigo2?


todamian

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Chodzi o opony zimowe 195/65 R15

Mam opony goodyear ultragrip8, oponz kupiem jako nowe w 2012r. Mają jeszcze prawie 7mm bieżnika jednak poprzedniej zimy wydawało mi sie że dziwnie sie na nich jeździ już.

Czy sprzedac je teraz (mam zamiar dostac za nie z 450zł) i kupić nowe dębice frigo2 (~700zł)

Co doradzicie? Jazda po małym mieście i jego okolicach, trasa bardzo rzadko lub wcale.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, todamian napisał:

witam

Chodzi o opony zimowe 195/65 R15

Mam opony goodyear ultragrip8,...

pozdrawiam

Jeśli czujesz że coś już nie tak z oponami to faktycznie przydało by się je zmienić. Sam wyrzuciłem kiedyś zimówki, które miały duuużo "mięsa" ale na mokrym spisywały się kiepsko.

Co do Frigo 2 to bym ich nie kupił ze względu kiepskie wyniki na mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blue_ napisał:

ja frigo miałem we wszystkich swoich autach i nigdy nie narzekałem. śmiem twierdzić, że spisywały się lepiej, niż obecne nokiany wrd3

co do pytania, to oczywiste, że lepsze z niższej półki, ale świeże, a nie kilkuletnie

Mamy frigo w aucie służbowym, no nie polecam bo są kiepskie, jedynie na śniegu spisują się naprawdę dobrze. Kolega z GY UG8 z klasy premium przeszedł by na ekonomiczną, minimum to szukać czegoś w klasie średniej. Jest sporo testów i można coś wybrać. Pod żadnym pozorem nie sugerować się opiniami w internetach ( oponeo i tym podobne ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Novy81 napisał:

Jeśli czujesz że coś już nie tak z oponami to faktycznie przydało by się je zmienić. Sam wyrzuciłem kiedyś zimówki, które miały duuużo "mięsa" ale na mokrym spisywały się kiepsko.

Co do Frigo 2 to bym ich nie kupił ze względu kiepskie wyniki na mokrym.

 

Kupilem na ten sezon FRIGO HP2 225/55R17 101V XL. Mnie zima glownie interesuja boczne, zasypane drogi, czesto nigdy nie odsniezane, jak bedzie gorzej na asfalcie to tez przezyje.

Jezdze na nich juz 3 tygodnie, czyli glownie w deszcz i nie zauwazylem, zeby klopot na mokrym byl (mniej wiecej po 1/3 miasto, S8 i drogi nizszych kategorii).

Moze nie jezdze jak rajdowiec, ale i tak mam wrazenie, ze ostrzej niz wiekszosc kierowcow na drogach.

Dzis lalo i wysyp niedzielnych kierowcow doprowadzal mnie do pasji, w duzym deszczu nie bylo klopotu z lawirowaniem miedzy nimi.

W srode przetestuje je na dluzszej trasie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2017 o 22:36, pliczek2010r napisał:

Miałem 2 razy frigo i byłem zadowolony. Jedynie trochę głośne.

 

Frigo 2 w porównaniu z oponami bieznikowanymi to niebo a ziemia.

 

Pożyczyłem kiedyś 2 koła 195/65/15 zimowki bieżnikowane ,bieżnik asymetryczny i powiem że 70km/h na drodze czy śnieżnej czy suchej lub mokrej to porażka. A z małymi prędkościami to taki łit,łit,łit jakby bieżnik krzywo zrobiony. Masakra. Jedyne w czym były dobre to to upalania bez ASR :):hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎.‎10‎.‎28 o 23:16, todamian napisał:

 

Chodzi o opony zimowe 195/65 R15

 

Dziwnie się jeździ ... bo są stare. Swoją drogą nigdy bym nie dał 450PLN za 5-letnie zimówki... Zamiast Frigo2, czyli w gruncie rzeczy od lat robionej Savy Eskimo proponawłbym w podobnej cenie Kleber Krisalp HP3, czy Falken Eurowinter HS01...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aviator napisał:

Dziwnie się jeździ ... bo są stare. Swoją drogą nigdy bym nie dał 450PLN za 5-letnie zimówki... Zamiast Frigo2, czyli w gruncie rzeczy od lat robionej Savy Eskimo proponawłbym w podobnej cenie Kleber Krisalp HP3, czy Falken Eurowinter HS01...

Mam i poleceam Kleber krisalp HP3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2017 o 19:22, Novy81 napisał:


 

 


Ciekawe jak beda sie sprawowac jak trochę przejadą

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Kupione nowe w 2015, 225/55/16, ciężkie BMW. Pierwsza zima rewelacja, trzymał się jak przyklejony, druga wyraźne pogorszenie przyczepności, guma była twardsza. Po dwóch sezonach śmietnik. Tył 4 mm, przód 5 mm, nie założę już ich na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy później...
Dnia 28.10.2017 o 23:16, todamian napisał:

Mam opony goodyear ultragrip8, oponz kupiem jako nowe w 2012r. Mają jeszcze prawie 7mm bieżnika jednak poprzedniej zimy wydawało mi sie że dziwnie sie na nich jeździ już.

 

8]

Jak to możliwe, że masz 7 mm na 7 letnich oponach?

Ile km przejechałeś na nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, czachabrava napisał:

 

Nie kazdy robi duze przebiegi, wystarczy jezdzic tylko zima po miescie. Jak chcesz jak bede zmienial opony to Ci zrobie zdjecie bieznika z suwmiarka opon z 2015r.

Dlatego zapytałem ile km.

U mnie opony zimowe to 2 sezony i śmietnik, czyli OLX :phi:

To będzie ok. 2x 10.000 km, na siłę jeszcze jeden sezon z przekładaniem ale wtedy już naprawdę śmietnik.

Podejrzewam, że górski teren i niezliczona ilość zakrętów ma taki wpływ, a do tego dynamiczna jazda i jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mrBEAN napisał:

Dlatego zapytałem ile km.

U mnie opony zimowe to 2 sezony i śmietnik, czyli OLX :phi:

To będzie ok. 2x 10.000 km, na siłę jeszcze jeden sezon z przekładaniem ale wtedy już naprawdę śmietnik.

Podejrzewam, że górski teren i niezliczona ilość zakrętów ma taki wpływ, a do tego dynamiczna jazda i jest jak jest.

 

Sam widzisz, ostatnio wymieniałem opony z racji wieku (8 sezonów) i jak wystawiałem ogłoszenie to sprawdzałem i miały od 5,5-do 6,5mm bieznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2019 o 20:31, mrBEAN napisał:

OK 😄

W takim razie w jaki sposób zrobić, by mieć 7 mm po 5 latach? :hmm: 

Dzis zmierzyłem suwmiarką wyszło 7,5mm opona Dayton dw 150 budżetowa 2014r 😄  Średnio 7 tyś  przejeżdza przez 1 sezon

74346698_455213865200980_8774020523848892416_n.jpg

Edytowane przez arek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, iwik napisał:

Tak w temacie, jak już ktoś go odkopał. Te nowe Frigo HP2 to 2 klasy lepsza opona od Frigo2, zwłaszcza na mokrym.

Także na pytanie czy używane 'markowe' lub nowe HP2 można odpowiedzieć - spokojnie nowe HP2.

Ja jakoś specjalnie zadowolony z nich nie jestem.

Na takie przeznaczenie jak brałem (zasniezone boczne drogi są OK, jak zawsze frigo).

W mieście, na sliskim, zmrozonym asfalcie jest słabo (po deszczu jest OK).

Zaczynam właśnie 3 sezon, jak się jeszcze pogorszy to będę zmieniał (narazie nie odczułem by nowe lepiej trzymaly).

Dużo słabiej niż wczesniej na 5 letnich Savach Eskimo s3+.

Tyle, że Savy miałem na Astrach H, a Frigo HP2 na Insignii, może to wina cięższego auta (choć Astry też swoje wazyly).

Dla kogoś jezdzacego głównie w mieście i po dobrych drogach nie polecam.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2019 o 13:18, ZUBERTO napisał:

Ja jakoś specjalnie zadowolony z nich nie jestem.

Na takie przeznaczenie jak brałem (zasniezone boczne drogi są OK, jak zawsze frigo).

W mieście, na sliskim, zmrozonym asfalcie jest słabo (po deszczu jest OK).

Zaczynam właśnie 3 sezon, jak się jeszcze pogorszy to będę zmieniał (narazie nie odczułem by nowe lepiej trzymaly).

Dużo słabiej niż wczesniej na 5 letnich Savach Eskimo s3+.

Tyle, że Savy miałem na Astrach H, a Frigo HP2 na Insignii, może to wina cięższego auta (choć Astry też swoje wazyly).

Dla kogoś jezdzacego głównie w mieście i po dobrych drogach nie polecam.

dziwne opoinie, mam w suvie i sobie chwale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.