Skocz do zawartości

Rdza od spodu samochodu


Kysior

Rekomendowane odpowiedzi

W Yarku żony pojawiła się rdza w tylnej części podłogi od spodu. Szukałem tematu, co tam polecacie na rdzę, ale nie mogłem znaleźć nic o podwoziu.

 

Polecicie mi co powinienem kupić i jak po kolei do tego podejść?

 

Z wyczytanych wątków wyniosłem następującą wiedzę (do weryfikacji):

1. Oczywiście najpierw odczyścić, nie szczotką drucianą :) Musi być do gołej blachy? Bo nie wszędzie się da.

2. Na to coś takiego, jak Cortanin F, Fertan albo coś podobnego. I teraz pytanie - co wybrać? Jaką to ma wydajność? Co ma rozsądny stosunek ceny do jakości?

3. Na to jakiś podkład - jaki?

4. Jaka warstwa końcowa na to?

 

Najchętniej oddałbym to gdzieś do zrobienia, ale mam zbyt duże obawy, że zostanie tylko przykryta rdza czymś z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kysior napisał:

Najchętniej oddałbym to gdzieś do zrobienia, ale mam zbyt duże obawy, że zostanie tylko przykryta rdza czymś z zewnątrz.

Słusznie, to jest tak mozolna praca, że nikt za rozsądne pieniądze nie będzie tego robił.

Ruda ma to do siebie, że możesz ją usunąć tylko piaskowaniem, kamieniem lub krawędzią wiertła. Wszystkie, inne metody to tylko zapolerowywanie rdzy. Wygląda czysto ale nie jest.

Kiedy już usuniesz wszystko co da się zobaczyć gołym okiem, odtłuszczasz i smarujesz Fertan-em. W temperaturze pokojowej czekasz 24h. Następnie zmywacze wodą i gąbką co się da zmyć bez zbytniego szorowania, suszysz, odtłuszczasz i na to podkład epoksydowy, koniecznie dwuskładnikowy. Dalej już co tam chcesz. Lakier, baranek itd.

Przygotuj sobie ze 2tyg. wolnego.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Joki napisał:

 

Kiedy już usuniesz wszystko co da się zobaczyć gołym okiem, odtłuszczasz i smarujesz Fertan-em. W temperaturze pokojowej czekasz 24h. Następnie zmywacze wodą i gąbką co się da zmyć bez zbytniego szorowania, suszysz, odtłuszczasz i na to podkład epoksydowy, koniecznie dwuskładnikowy. Dalej już co tam chcesz. Lakier, baranek itd.

Przygotuj sobie ze 2tyg. wolnego.

Powodzenia!

Dzięki. Polecasz jakiś podkład? Ile Fertanu powinien kupić? Jaki baranek? 

 

Czy pomiędzy poszczególnymi etapami można autem jeździć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kysior napisał:

Polecasz jakiś podkład? Ile Fertanu powinien kupić? Jaki baranek?

Dowolny dwuskładnikowy, epoksydowy. Litr Fertanu wystarczy na pięć podwozi jak nie lepiej. To jest jak woda i ma ogromna wydajność. 250ml. na jedno auto powinno wystarczyć. Na barankach się nie znam. Osobiście chyba dałbym wosk do podwozi jeśli to nie nadkole.

 

12 minut temu, Kysior napisał:

Czy pomiędzy poszczególnymi etapami można autem jeździć?

Jeśli to środek upalnego, suchego lata to tak. Chociaż producent Fertan-u twierdzi, że on sam zabezpiecza to jakoś nie mam przekonania. Woda go zmywa a powłoka, która reaguje z rdzą nie powstaje w miejscu gdzie rdzy nie ma. Biorąc pod uwagę, że po solidnym oczyszczeniu masz tylko rdzawe mikropory, właściwie niewidoczne to większość odkrytej powierzchni będzie niezabezpieczona.

 

W ogóle czego nie robiłbyś to przegrana walka. Góra 5 lat wytrzyma i to tylko jeśli się naprawdę przyłożysz i nie pójdziesz na najmniejsze nawet skróty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.