Skocz do zawartości

Zakup GP 1.9 MJ - na co zwrócić uwagę


yasq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji tego, że znajomy nosi się z zamiarem kupna, chciałbym mu pomóc. Toteż zwracam się o pomoc do Was.

Jest GP właśnie z silnikiem z tematu. 130 km, ok 160 tyś nalotu rocznik 2008.

Ze zdjęć, które pokazywał, ładny okaz. Pytanie czego można się spodziewać? Albo czego się doszukiwać z możliwych wad?

Wiadomo, najlepiej podjechać do ASO Fiata i sprawdzić, co też mu sugeruję, ale w pierwszym zetknięciu na co zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 130KM to Sport, czyli ze skrzynią M32 od Opla. Ona jest chyba najsłabszym punktem. Do sprawdzenia jak pracuje i czy nie hałasuje, szczególnie na wyższych biegach. A poza tym to czy ogólnie silnik suchy, stan zapocenia turbo.

Jak masz jakiś link do ogłoszenia to wrzuć, może ze zdjęć uda się coś wypatrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak znaczka Multijet na grillu, Sport na takich felgach raczej nie wychodził, coś mi nie pasuje w tylnym zderzaku, u siebie fabrycznie mam czarny pasek folii matowej pomiędze światłem cofania i przeciwmgielnym oraz czarną plastikową osłonę nad końcówką wydechu, schowek dziwnie przylega, wg opisu jest tempomat, a fizycznie brak dzwigni od niego. Pierwszy raz widzę Sporta 1.9 z takim wyświetlaczem w liczniku. Poza tym wyposażeniowo fajna wersja. Ale z tym zaciskami to kogoś trochę poniosło ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie szukam jakiejs zabawki do upalania i tak sie zastanawialem czy gp130  czy bravo165 .   Jak w bravo tez kladli m32 - a zakladam ze nie bo do 2.0  jest chyba F40 jak dobrze pamietam  to skonczy sie na jakims starym bmw tyle ze tam juz pojdzie bena no i naped na dupsko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, some1 napisał:

obecnie szukam jakiejs zabawki do upalania i tak sie zastanawialem czy gp130  czy bravo165 .   Jak w bravo tez kladli m32 - a zakladam ze nie bo do 2.0  jest chyba F40 jak dobrze pamietam  to skonczy sie na jakims starym bmw tyle ze tam juz pojdzie bena no i naped na dupsko ;)

W 2.0 jest już F40 od GM, M32 było z t-jetami. 2.0 już mniej udany i żywotny od 1.9, do tego zawsze z dpf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, steyr napisał:

Jak to przy diesel-u, sprawdzić dwumas możliwymi sposobami. Podczas jazdy nasłuchiwać pracy skrzyni biegów na 5 i 6 biegów. Standardowo miernik lakieru, ELM327 [z adapterem] + MES sprawdzisz błędy w sterownikach i porównasz czy przebieg się pokrywa w różnych sterownikach.

Jeśli podjechałby do serwisu fiata przy salonie, to wybadają co i jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od serwisu, jeśli podjedziesz z właścicielem auta i właściciel się zgodzi to Ci pokażą historię. Ale w tym wypadku, samochód sprowadzany "umowa na Niemca" jak to mówią więc mogą Ci tak łatwo nie udostępnić historii. Sprawdzić przed zakupem auto w ASO pewnie sprawdzisz pod względem technicznym i itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2017 o 22:13, denus napisał:

Brak znaczka Multijet na grillu, Sport na takich felgach raczej nie wychodził, coś mi nie pasuje w tylnym zderzaku, u siebie fabrycznie mam czarny pasek folii matowej pomiędze światłem cofania i przeciwmgielnym oraz czarną plastikową osłonę nad końcówką wydechu, schowek dziwnie przylega, wg opisu jest tempomat, a fizycznie brak dzwigni od niego. Pierwszy raz widzę Sporta 1.9 z takim wyświetlaczem w liczniku. Poza tym wyposażeniowo fajna wersja. Ale z tym zaciskami to kogoś trochę poniosło ;]

W moim żadnego paska z folii pomiędzy cofania a przeciwmgielnym nie ma.
Nad końcówką wydechu brakuje wycięcia w zderzaku, więc zderzak nie od tej wersji, a "zwykłęj", czyli Emotion i niższych ze zwykłą końcówką wydechu.
Odstający schowek to norma w GP niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś takiego Sporta 191km i 404nm. Kupiłem z przebiegiem blisko 100 tys km i odrazu poszedł do modzenia, przy przebiegu 180 tys sprzedałem i skrzyni nie dotykałem. Auto jeździło na fabrycznym dwumasie i sprzęgle  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, yasq napisał:

Jeszcze taki wpadł teraz na tapetę. Czym, oprócz pojemności różni się ta jednostka?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=7023976352#fd6e80e87e

Zastąpił silnik 1.9. To nowa konstrukcja, ma 16 zaworów. A co do samego samochodu to ktoś coś kombinował z przednimi lampami albo zmienił na takie od Abartha, z ciemnymi wkładami. Termometr nie działa. Pewnie kolejny handlarz, bo w opisie nieścisłości: gniazdo AUX, gniazdo SD, klimatyzacja dwustrefowa - tego tu nie ma. Niby po gradobiciu, a brak po obu stronach naklejek Giugiaro. Sprowadzony z Niemiec, a blachy ma holenderskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yasq napisał:

Pierwszy to Radom 8], tam podobno nie kupuje się samochodów ;]

Na początek to nie ma w nim rzeczy, które zostały wymienione w ogłoszeniu: 
- Czujnik deszczu, czujnik zmierzchu
- Lusterka boczne z wbudowanymi kierunkowskazami
- Fotochromatyczne lusterko 
- Elektryczne szyby (zamykanie i otwieranie z pilota) - GP w wersji 3D chyba nie miały czegoś takiego jak zamykanie i otwieranie z pilota, podobnie jak prawej szyby działającej w trybie AUTO
- Fotochromatyczne lusterka boczne
- Fotochromatyczne lusterko wsteczne
- Sensor deszczu
- 9x poduszek powietrznych - nigdy tyle nie było w GP, max chyba 6 szt.

Drugi:

Z przodu i z tyłu znaczki nowszego typu, na kierownicy starszy. Lampy ciemne, grill malowany, podobnie nakładki progowe i tylny zderzak, może po prostu komuś tak bardziej się podobało, bo felgi też polakierowane na czarno. Brak znaczków Giugiaro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yasq napisał:

Szroty, bo wersji Sport jest mało, a do tego samochody mają już swoje lata, więc ciężko o takiego bez przygód.

Ten z ogłoszenia to wersja Emotion, nie Sport, tak wynika z VIN. Felgi ma od Sport'a. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yasq napisał:

To powiem tak, załamać ręce idzie. 

Nawet jak z czystej ciekawości wrzucić to auto na mobile.de, to wychodzą średniej urody rodzynki.

A do tego pewnie za wyższą cenę niż u nas. Jeśli ktoś sprowadza taki samochód żeby go sprzedać u nas to musi mu się opłacić, więc kupuje tam pewnie jakiegoś szrota.

Może coś takiego i sobie go dopieścić.

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-grande-punto-fiat-grande-punto-1-9-jtd-multijet-sport-130km-skory-klimatronik-ID6zcEm3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna mysza, tylko jest małe Ale...nie ma szyberadachu, a to akurat u Fiata jest naprawdę ładne.

Wydaje mi się czy zderzaki mają inny odcień i radio chyba nie z tego auta?

W każdym puncie był system blue and me?  Gniazdo usb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yasq napisał:

Ładna mysza, tylko jest małe Ale...nie ma szyberadachu, a to akurat u Fiata jest naprawdę ładne.

Wydaje mi się czy zderzaki mają inny odcień i radio chyba nie z tego auta?

W każdym puncie był system blue and me?  Gniazdo usb?

Też kiedyś szukałem z szyberdachem i bezwypadkowego, ale każdy ze szklanym dachem był ulepem. W końcu kupiłem takiego, co był delikatnie uszkodzony (ale już naprawiony), ze zwykłym dachem, manualną klimą, ale małym przebiegiem.

U mnie po 10 latach (jeżdzę nim 8) zderzak tylny, lusterka i lotka też mają inny odcień, przedni zderzak lakierowałem i jeszcze raz muszę to zrobić. Samochód czerwony, a plastikowe polakierowane elementy od słońca zrobiły się jakby malinowe.

Fakt, radio chyba ktoś włożył inne. Trzeba by poszukać drugiego, może już z mp3 i najlepiej z kartą kodową.

Blue & me był opcją, nawet w wersji Sport. Podobnie jak grzane fotele, szklany dach, tempomat czy ESP z Hill Holder. Gdy jest Blue & me to jest także gniazdo USB w schowku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po szukalbym krajowki w której ktoś w coś inwestował . np

 

https://www.olx.pl/oferta/fiat-grande-punto-sport-1-9-jtd-130km-CID5-IDpH9IZ.html

 

Wiadomo że trzeba by było prześwietlić ten egzemplarz aso + laptop i mes/fes . no ale jakbym miał kupić jakąś tam igielke z zagranicy wolałbym naprawiania krajowke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.